Bella, audienta la viata (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_danen spune:

Buna seara...Am trimis si eu un mesaj dar la cat de aiurita sunt l-am postat in alta parte.Mesajul era urmatorul:Acum m vazut la postul Acasa reportajul cu Bella si mi-a trecut prin minte sa spun cuiva de pe forum de acest mic puiut si viitoarea ei familie..Numai ca surpriza...Din curiozitate am facut o cautare si am gasit povestea si aici..
Azi e cam tarziu,dar maine promit ca ma opresc direct la banca si depun si eu ceva in cont...Iertat sa-mi fie daca nu vor fi asa multi, stiu ca 1.000.000 lei nu vor rezolva problema dar cam atat am acum.
Ma rog si eu odata cu voi sa o ajute D-zeu si sa se faca bine.
A fost superba emisiunea si cred ca o va ajuta mult.Cel putin eu cand am vazut-o,si cand i-am vazut lacrimile viitorului tatic...am stiut ce trebuie sa fac.
Felicitari cui a avut initiativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mammy2706 spune:

am vazut si eu emisiunea si am fost impresionata; ma voi opri maine la banca sa donez sperand in suflet ca micuta Bella sa depaseasca aceste dificile momente si ca noii sai parinti sa se bucure cat mai mult de ea.

Cristina, mamica lui Andrei

Andrei<1an ,>1an
poze noi
motz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Multumim frumos pentru donatie..totul incepe sa mearga in directia favorabila...
CORNELIA, esti o minunata si nu as vrea sa abandonam Mecenatul, in sensul ca ar insemna sa mai asteptam 3 sapt ca sa venim acolo,asha ca, pentru banding, vom merge in Belgia, urmand ca pre fontan si fontan, poate ne primesc la ei daca au aceleasi rezultate...
In alta ordine de idei, D-na doctor Olteanu ar fi fericita si foarte cooperanta, daca Mecenatul, prin tine, mai primeste diferite cazuri recomandate de dumneaei..cu sau fara sustinere financiara...Tot trimiteam noi putine cazuri la ei..Mentionez ca d-na docotr a studiat un an la LION si stie foarte bine franceza,..ma gandesc ca ar fi un mare ajutor pentru alti bebei.
CU Bella, m-as bucura daca putem trata cu ei dupa ce facem bandingul...mi-e frica sa nu ne moara in brate, de aceea ma grabesc...

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Pashosha, se pare ca Mécénat-ul cauta la un moment dat un medic cardiolog cu care sa colaboreze, in Romania. Asa ca ideea ta mi se pare excelenta.

Are cineva inregistrarile de la emisiuni ????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Buna seara. Imi cer scuze ca am vazut destul de tarziu subiectul acesta, dar as vrea sa ajut si eu cu ce pot.Drept urmare, rog pe cineva sa-mi trimita copii dupa actele medicale ale Bellei si promit ca voi face tot ce-mi sta in putinta ca s-o ajut. Gabriela Hogas stie ca va voi ajuta, pentru ca ne-am cunoscut intr-o situatie asemanatoare.
De asemenea, singurul cardiolog pe care-l cunosc este Prof. Ioan Pop de Popa. Daca ajuta cu ceva...
Adresa mea de mail o pot trimite pe PM cui imi va da copiile sau o puteti lua de la Gabriela Hogas.
Doamne-ajuta!
P.S. Scuzati incoerentamsj-ului dar este o ora destul de tarzie...Multumesc.

Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Am vazut emisiunea cu sufletul la gura... doamne ce frumoasa s-a facut Bella, parca infloreste! parintii sunt extraordinari si sa ii ajute Dumnezeu!
Parosha (Gabriela) esti o femeie de milioane!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

AM POSTAT O SUPER VESTE LA TELEDON...
NE VIN BANIIIIIIIIIIIII....ESTE UN DUMNEZEU...

DESPRE bELLA...PAI CE SA VA ZIC...
aseara la emisiune, eu stateam cu ea in bfate si ne uitam la tv amandoua...si normal ca a inceput sa sune telefonul...m-am bucurat eu ca sna tel, dar Bella se suparase ca am dat o jos din brate...
ii spuneam intr-una, vezi ca plecam, vezi ca lumea di Doamne Doamne ne iubeste...??
Este un inger mancacios....i s-a crescut portia la 120 ml, plus ca are si zarzavatul ala fiert, pasat ....
ii merge mai bine, ca tocmai i-am scos antibioticul, iar luni, Dr. olteanu vine sa ii faca consult cardiologic si sa stea de vorba cu pediatra bellei...
off ce ma bucur, sunt asha plina de speranta...
Nu eu sunt de milioane, ci NOI SUNTEM DE MILIOANE... am dovedit ce face dragostea si omenia...puterea oamenilor uniti..FELICITARI TUTUROR...mai trebuie sa ajungem la Clinica...
Mentionez ca in secunda in care avem banii in conturi, imediat le dam drumul la St Luc, dupa care ei pe loc ne fac scriosare oficiala de acceptare...apoi, via pasapoarte si la MARELE PAS....

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

quote:
Originally posted by pashosha

AM POSTAT O SUPER VESTE LA TELEDON...
NE VIN BANIIIIIIIIIIIII....ESTE UN DUMNEZEU...

DESPRE bELLA...PAI CE SA VA ZIC...
aseara la emisiune, eu stateam cu ea in bfate si ne uitam la tv amandoua...si normal ca a inceput sa sune telefonul...m-am bucurat eu ca sna tel, dar Bella se suparase ca am dat o jos din brate...
ii spuneam intr-una, vezi ca plecam, vezi ca lumea di Doamne Doamne ne iubeste...??
Este un inger mancacios....i s-a crescut portia la 120 ml, plus ca are si zarzavatul ala fiert, pasat ....
ii merge mai bine, ca tocmai i-am scos antibioticul, iar luni, Dr. olteanu vine sa ii faca consult cardiologic si sa stea de vorba cu pediatra bellei...
off ce ma bucur, sunt asha plina de speranta...
Nu eu sunt de milioane, ci NOI SUNTEM DE MILIOANE... am dovedit ce face dragostea si omenia...puterea oamenilor uniti..FELICITARI TUTUROR...mai trebuie sa ajungem la Clinica...
Mentionez ca in secunda in care avem banii in conturi, imediat le dam drumul la St Luc, dupa care ei pe loc ne fac scriosare oficiala de acceptare...apoi, via pasapoarte si la MARELE PAS....

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!



Oau, super vesti! Si apropos de 120 ml , mananca cat Mihai al meu ... ma duc sa-l trag de urechi ca il intrec fetele la mancare

Pashosha, ma trec niste emotii ... Doamne cat ma bucur ca mai aveti putin ... asteptarea asta este grea dar directia este super buna. Sper sa se onoreze toate promisiunile repede ! Ce familie minunata exista pe DC de umanitare !!!! Uneori raman blocata cate se pot face cu bunavointa fiecaruia dintre noi. Jos palaria la toata lumea care ajuta

Felicitari pentru subiectul cu inimioarele bolnave. Gabriela,

Doamne, da putere Bellei sa ajunga repede si bine la operatie si sa ramana totul doar un vis pentru ea, sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa si sa se bucure de familia ei minunata.

Doamne ajuta !
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_danen spune:

Fetelor...intrebare...sa nu mor proasta..
Am fost ieri la banca si mi-au spus ca sunt probleme cu acel cont si ca trebuie sa revizuiesc informatiile..
Poate imi spune si mie cineva...S-au strans destui bani si nu mai trebuiesc?
Pot trimite banii si altcumva decat prin banci sau paypal?
Nu m-ar mira sa se fi rezolvat cazul ca eu oricum ma trezesc mereu cam prea tarziu..Si in cazul asta...bravo voua..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

dana, ieri dimineata au fost ceva probleme cu contul , in sensul ca se afisase numele meu ca titular al contului si nu numele tatalui adoptiv, intre timp, am indreptat eroarea si eu sunt imputernicita pe conturi, deci , fie ca depui pe numele IONESCU ADRIAN, fie ca depui pe numele GABRIELA AMMENDOLA, este acelas lucru...iti multumim din suflet...si da , PRIMA PARTE A CAZULUI ESTE IN CURS DE REZOLVARE DATORITA VOUA....

Astazi am vazut un ingeras....ashe este si mi-a ramas acea imagine si acum in memorie...
M-am dus sa o iau pe Rodica sa mergem sa scoatem donatia primita din Anglia si Irlanda, respectiv 2300 si 130 euro, (cand am ajuns inchisese, ca doar e sambata), si Rodica era in bucatarie cu d-na doctor scriind in caietul Bellei, iar Adi, mi s-a spus ca e cu Bella in dormitor...
Am intrat in camera si Adi era tot peste patutul Bellei jucandu-se cu ea...L-am rugat sa o ia in brate sa o vada si ai mei copii, caci nu ma mai intelegeam cu ei....si, cum nu au voie sa vina aproape de ea, l-am rugat sa o ia in brate. Am ramas muta!!!!!
Era ata de frumoasa, si el o tinea cu fata la noi in brate...purta o salopetica visinie, din Olanda cadou...si arata atat de frumos...ca un ingeras. Facuse ochisorii mari la auzului vocilor copiiilor mei si era atat de atenta la ei....M-am gandit sa va spun si voua ca tare m-a impresionat.
Iar Adi, nu am cuvinte sa descriu, omul asta traieste pentru Bella...este mort fara copilul lui..."fata lu' tata"

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput