Bella, audienta la viata (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

"Belle...
C'est un nom qu'on dirait inventé pour Elle..."

Am terminat de citit si eu povestea voastra frumoasa!
De mai multe zile tot citesc si azi am terminat.
Nu stiu ce sa spun mai intai...
... ca nu gasesc cuvinte sa-mi exprim admiratia...
... ca urmaresc cu sufletul la gura sirul evenimentelor...

Un buchet imens de flori pentru voi toti !
Pe curand.
Lulu



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

bine ai venit lu.....
am niste emotii pentru maine..cu filmarea asta.....

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Succes la filmare si sa dea D-zeu sa se gaseasca un om de bine care sa o ajute pe Belluta cu o suma importanta de bani sau chiar mai multi,de ce nu?

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ang spune:

Fetelor, am si eu o intrebare! O prietena de-a mea vrea sa posteze cazul Bellei pe un site italian! A primit deja raspuns de la ei, dar evident, au intrebat-o daca poate garanta cumva autenticitatea cazului! Adica au spus ca ei posteaza si cer ajutor pentru ea, dar sa fie siguri ca e 100% real! I-am dat linkul catre siteul UNESCO care mi se pare o garantie suficienta, plus ca i-am spus sa explice ca sunt numeroase documente medicale, poze, etc...Beleaua e ca la siteul UNESCO cand apesi pe numele Bellei da eroare!!!!!!!!!!!! Oare de ce??? Ce-ar trebui sa apara acolo? Siteul ei? Oricum, ea le da si linkul de la varianta italiana a siteului! Avem sperante mari daca publica, ea mi-a zis ca a mai fost cazul unui baietel si au fost foarte saritori! Sa dea Dumnezeu sa avem noroc si sa fie bine! Poate mai pica ceva si de acolo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

buna ziua,
Filmarea a decurs ok, numai ca bineinteles m-a pocnit lacrima..ce sa-i fac..a fost foarte dragut din partea lor ca au venit, insa la un moment dat Bella s-a enervat si ne-a dat pe toti afara din camera...
A filmat destul de mult si sunt convinsa ca va iesi ceva tare frumos..totul este sa gasim pe cineva care are video sa ne inregistreze si noua..ca al meu e stricat...
Adi a plans ca un copil mic, cu Belluta in brate..e mai moale el asha, de felul lui...offf
Sa speram ca o sa avem tot suportul si sa putem merge cu Belluta..
Despre prietenii tai italieni, lili, carora le multumim, roaga i sa sune la revista "profili del est" si sa ceara cu ENZO, redactor sef, care se ocupa de publicarea cazului Bellei in paginile acestei reviste, luna viitoare..revista care apare in toata Italia..
De asemenea, ma ocup sa publicam si in nine o'clock..din Bucuresti, sper sa fie ok..sau eventual sa astepte sapt viitoare cand va primi informatii despre caz din ziare si tv. Alte confirmari pe caz eu nu am si nici nu cred ca pot sa dau alta confirmare..
oricum, inteleg ca lumea este circumspecta, dar in momentul in care are dovezi palpabile si clare, nu cred ca mai e rost de cautat alte dovezi..

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ang spune:

N-am inteles foare bine Pashosha, sa sune aia de la site la revista daca vor confirmare? In fine, nu conteaza! Ea o sa plaseze povestea, am inteles ca pana la urma e un fel de garantie doar din partea ei ca totul e real! Si urmeaza ca ea, prin mine sa ii tina la curent cu toate noutatile!
Asa...acum prietena mea a zis ca ar vrea ceva asa...ca o scrisoare de prezentare pe care sa o puna pe site! Dar sa nu fie acelasi lucru ca pe siteul Bellei pentru ca va pune si linku' la site si zicea sa nu se repete! Parca am citit eu pe aici ca voi aveti deja facut ceva de genul asta!! Imi puteti trimite si mie sa-i dau? Va traduce ea in italiana!

P.S. Ma bucur ca a decurs bine azi!!! Abia astept sa vad emisiunea s-o vad si eu pe Belluta live! Azi am fost pe la colegele mele de serviciu si le-am anuntat ca joi o vor vedea pe Bella! Daca intervine ceva si nu se da joi, sa ne anunti si pe noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

inregistrez eu emisiunea gabriela.


http://community.webshots.com/user/mihaela7373

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

Am primit raspunsul din partea asistentei de la Mecenat.
Putem trece la etapele urmatoare: pregatirea integrala a dosarului, cu toate actele medicale dar si administrative apoi transmiterea acestuia la Mecenat.

Documentele medicale avute la dispozitie nu au fost suficiente pentru a estima daca operatia necesita cele 3 etape
(asa cum a decis medicul din Bruxelles) sau daca ar fi posibile si alte solutii.
Chirurgul a estimat maladia destul de complexa si considera
ca Bella esta cam mica pentru a suporta intreaga interventie necesara acum.
In maxim doua saptamini este de dorit ca toate actele necesare sa ajunga la Mecenat pentru decizia exacta si eventual planificarea interventiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Cornelia, ia legatura cu pashosha si transmite-i cat mai exact care sunt toate documentele de care este nevoie. Eu sper sa se rezolve cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

desigur, ii voi transmite Gabrielei detaliile necesare; sint prea multe sa le expun pe toate aici; eu cred ca doua saptamini sint suficiente pentru a avea dosarul complet.

Mergi la inceput