Bella, audienta la viata (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Vin si eu cu o idee. La sp Budimex se afla conf dr.Doru Dumbrava.sau mai poate fi gasit la Centrul Diagnosis-2301783.Avea si un nr. de mobil dar nu mai stiu daca este asta-0722525075.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Mi-a fost recomandat cu mare caldura doctorul Olteanu de la GA. despre acest doctor Dumbrava ce stiti , este bun? eu imi doresc nespus de mult sa gasesc un cardiolog pediatru care sa vina acasa sa o vada pe Bella..
Am vorbit cu irina Reisler, si vreau sa va anunt ca JOI, 22 Septembrie CAZUL BELLEI VA FI PREZENTAT LA POVESTIRI ADEVARATE....multumim frumos irina

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

Bravo, va felicit din tot sufletul , cu emisiunea Irinei Raisler intram in " legalitate " si se mareste credibilitatea , cum spunea adinan !
Pe de alta parte , Bella s-a simtit atat de rau incat am innebunit cu totii, ne-am invinuit unii pe altii, ca nu trebuia sa o fortam sa manance , ca nu trebuia sa-i scot sondita ( am alergat peste tot dupa sondite, nu se gasesc de cumparat , a trebuit sa merg la IOMC si sa cer, m-au ajutat si le multumesc mult) Dna pediatru crede ca a facut o iritatie de la sondita si o infectie , am trecut pe antibiotic , a fost teribil de agitata , febra putea sa o faca de la temp crescuta de afara , bebelusii nu au capacitate de termoreglare si iau temperatura mediului , nu a vrut pentru cateva zile sa se atinga de biberon si nici de suzeta pentru care avea o pasiune , nu a dormit doua nopti , atipea , tresarea in somn si plangea ca si cum ceva o speria foarte tare . Ne-am speriat si noi, si poate i-am transmis si agitatia noastra . Oricum , astazi este mult mai bine , a tras de biberon si nu vroia sa -l lase nici dupa o 1/2 de ora desi nu avea nici un spor( cam 30 ml in 1/2 ora cu pauze , este foarte putin ). Dantje, adinan sau altcineva amintea de ceva ce se numeste soft cup ; cred ca e un lucru bun si ar putea-o ajuta , am sa intru pe adresa respectiva . Am programat-o maine la 1o la doctorita Olteanu la Gr Alexandrescu , pentru un consult general de specialitate si daca se poate un nou set de analize si echocardiograma . Dna pediatru care o vede sistematic , si care e un doctor si o persoana absolut extraordinara , spune ca plamanasii ei sunt curati si ca infectia a fost doar la nivel superior plamanului.
va aduc maine vesti noi .
Legat de banii din conturile BRD incerc sa fac astazi o lista , stiu sigur ca de la Dl Vasile Morostes s-au primit banii , ( intreba sotia la Teledon , deasemea de la dl Cristian Niculae 300 ron , de la Sofa Soft , de la Dna Marinescu Cornelia , dna Ioana Antohi , asta din ce imi aduc aminte , pentru ca un extras este la nasa . Stiu ca in euro s-au primit deasemea 50 , cred ca cei de la patri . o sa verific si confirm astazi ca sa puteti posta sumele si numele . Le multumim tuturor in numele Belei si al nostru si al tuturor celor care trec impreuna cu noi prin chinul de a o " renaste pe Bella " , voi faceti ca imposibilul sa prinda contur si sunt convinsa ca Bela va rezista .Sunt prea multe inimi langa inima ei si ea nu o sa ne dezamageasca ! Uneori ne intrebam de ce da Dumnezeu o incercare atat de grea unui sufletel atat de inocent . Si ieri am aflat : pentru ca ne incearca , pe noi, pe voi si pe ea .O sa trecem cu bine peste aceasta punte!

( astept cu nerabdare sa semnez , cu drag , mamica Bellei !)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

eu am apelat la dr Dumbrava dupa ce l-am vcazut la em oanei cuzino pentru un consult deoarece dr copilului ma zapacea mereu ca are suflu sistolic si mi-a placut ca medic.acum prea multe nu stiu despre el doar din auzite ca ar fi medic bun,noi nu am mai avut nevoie in continuare ca nu a avut copilul nimic.am apelat la el la Budimex dar am inteles ca are si kla Diagnosis consultatii dupa cum am spus mai sus.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Pashosha, Soli, grele momente. M-am speriat si eu pe langa voi. Ce ma bucur ca Bella este mai bine. Va inteleg atat de bine cum e sa asteptati cand Bella nu isi permite sa astepte. Asa cum ai spus Gabriela sper ca la sfarsitul lunii sa fiti plecate. Sa dea Domnul ! V-ati hotarat la ce spital o duceti?
Bafta multa la emisiunea de pe Acasa. Ce rau imi pare ca nu pot sa o vad ... Sunt sigura ca o sa fie bine. Pashosha, fii tare ! Soli, sa dea Domnul ca ziua in care te vei semna ca fiind mamica lui Bella sa fie aproape. Tu oricum ii esti mama din prima zi in care ai luat-o in brate. Si esti o mama cum nu sunt multe pe pamantul asta!

Doamne ajuta !
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna dimineata,
revin cu vesti relativ bune..
Ne-am tot agitat zilele astea sa gasim un cardiolog pediatru, o gasisem pe d-na Doctor Olteanu de le Grigore Alexandrescu, la care ne-a ajutat cu intrarea NINA si careia ii multumim.
D.na doctor i-a facut si ea o Ecocardiograma Bellei si si-a notat parametrii, urmand ca sa ii intocmeasca un dosar Bellei. Intre timp, i s-a marit doza de Captopril Bellei si ni s-a sugerat sa ne grabim cu operatia. Bella se prezinta bine, in conditiile date si d-na doctor va incerca si prin forte proprii sa ne ajute cu Italia. Suntem deschisi oricare solutii salvatoare .
A inceput sa manance morcoveii relativ bine si este o mare, mare rasfatata..ca tati o tine numai si numai in brate..off, off off

oricum, tratamentul pe care il ia Bella acum este:
FURANTRIL 4 mg/zi
CAPTOPRIL 3mg x 3ori/zi
FENOBARBITAL 1,4pastila X 3ori/zi
LANOXIN 0,4ml X 2ori/zi
si din cauza problemelor aparute recent, i se administreaza si ospamox ca antibiotic.
Cam multe pentru un sufletel atat de mic, dar eu sper si cred in Dumnezeu si in maine si in NOI..familia ei virtuala.

Maine la 10.20 ma intalnesc cu echipa PROTV sa filmam pentru Bella...am mari sperante si de acolo..
multumim frumos Irina ca esti alaturi de noi


http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


vreau sa va arat tuturor un mesaj care l-am primit azi, si care m-a lasat fara cuvinte.....nu am ce comenta , nu ma pot cobora pana aici...imi pare rau stimata doamna..
Dar vreau sa vada lumea, cineva trebuie sa va cunoasca..si poate va va explica, ca nu toata lumea este ca dumneavoastra

Tue, 13 Sep 2005 17:21:22 -0700 (PDT)
From: "Mary Mary" <mary_liviu@yahoo.com> Add to Address Book
Yahoo! DomainKeys has confirmed that this message was sent by yahoo.com. Learn more
Subject: Buna!
To: pashosha1st@yahoo.com


Vreau sa te intreb daca mai joci mult teatru cu ajutorul ala care zici la toata lumea ca-l faci tu?Si sa-ti schimbi pozele-alea de kk.............Ce persoana sufletista esti.........



http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

moderatorii, va rog mult sa permiteti acest mesaj pe Forum, ca sa se vada ca nu pun doar mesaje de lauda..si poate cineva se gaseste sa ii explice acestei Stimabile Cetatence, ca mai sunt si oameni cu suflet..asta e..de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Gabriela, din pacate intodeauna se gasesc si astfel de oamnei care nu au altceva mai bund e facut decat sa bage bete in roate. Eu zic sa ii dai ignore si sa iti vezi de treaba. Tocmai se epuizase subiectul lui Silviu cu telefoanele de amenintare.
Da eu am o propunere pentru cine nu ajuta macar sa ii lase in pace pe cei care o fac si sa isi vada de treaba lor. Daca nu poti ajuta, macar nu incurca!!!

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

buna! am mai strans de la 3 prietene 30 de Euro si i-am donat prin payypal. astept mesaj de confirmare.

2 din fetele care au donat sunt membre DC, yurika si yashi. Le multumesc mult celor 3 fete inimoase in numele Bellei!

Doamne ajuta!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei

Mergi la inceput