Bella, audienta la viata (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna
Pasho -caut ,,bazarul pt bella ,si nu-l gasesc .Unde este?Am o pereche de pantofiori ff frumusei vreau sa -i pun la bazar ,ideea a fost a roxanei ,si buna e ,nu mi-am dat de la inceput .Eu personal nu vreau nici un ban ,banii sa mearga la micuta beluta.
Gabriela ,esti o fata extraordinara ,mai rar ca tine.

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Gabi, bazarul e la Discutii generale... Probabil ca a picat pe pg 2 si de-aia nu-l mai vezi! Multumum ca te-ai gandit la Belluta si ls celelalte inimioare!

Dana si nazdravanu' de Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

VA RUGAM SALVATI-O PE BELLUTA!!!!!!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

buna seara..
multumesc de urari...sotul meu se va face bine si asta numai multumita lui Dumnezeu..nu va spun ce e in sufletul meu de mama ca nu s cu grasii mei alaturi...uffff...vor sa le aduca mami multe bomboane , rujuri si masinute...hehehe
oricum..iata ce vom face,
GABRIELA HOGAS, maine iti dau sms sa intri sa citesti aici..cu telefoanele mai usor ca eu sunt pe roaming si ma rupe, iar cartela e la sot la spital..si oricum...transparenta, nu?
Deci, Gabriela, maine te org sa mergi la sluysmans, sa spui ca vii in numele meu, sa il rogi sa iti pregateasca o scrisoare in original, cu stampila spitalului sio cu cea a fundatiei ..in original..si sa puna data operatiei si confirmare de accept...
fii atenta ca datat trecuta au scris data de nasterea bellei gresit..ea e nascuta pe 5 iunie..verifica cu atentie..de asemeni pe scrisoare sa fie si CNP ul bellei...il are doctorul, toate datele le are de fapt..
Eu ii voi trimite un mai azi...
Adinan, iti voi da un forward cu confirmarea de trimitere a sumei de 10 000 euro, sa o pui tu pe site, si, avand in vedere ca ne miscam, te rog sa modifici la viata Bellei costa 10 000 euro..sa pui 26.000
Rodicaa, te rog sa te asiguri ca ai doua hotarari in original, sau daca numai una, atunci suna la DPC sa iti faca o scrisoare catre serviciul pasapoarte din Nicolae Iorga, in care sa specifice ca minora este in ingrijirea voastra conform..si de asemenea ca DPC e de acord sa o scoti in scop medical..sa scrie si ei ca stiu ca bella e acceptata si alte alea...
Scrisoarea de la spitalul din St Luc, Gabriela Hogas, o trimiti cu DHL, nu conteaza cat costa, ca altfel ,ai pierdem 10 zile...deci, o trimiti pe adresa cuiva...cine e mereu acasa..eu nu s in tara, deci, ne trebuie urgent o adresa si un nume unde sa trimita scrisoarea cu DHL. Banutii sper ca ii poti pune tu si iti dam noi inapoi in momentul cand ajungem...
deci cime are de dat adresa sa strige...
gabriela, de asemenea am nevoie de doua exemplare in poriginal, poate nu se supara doctorul, explica i tu, ca trebuie una la DPC si una la pasapoarte..

Hai sa ne miscam ca trece timpul...
Nu uitati, toate astea au fost cauzate de mine, e adevarat, apoi preluate de Rodica, dar au fost posibile, numai si numai CU AJUTORUL VOSTRU... si cred ca ne-am dat unii altora lectii despre umanitate...va sarut

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Pashosha, sunt pe baricade.

Am inteles ce trebuie facut. Rugamintea mea este sa ii scrii si tu in email lui sluysman TOATE detaliile. in privinta verificarii continutului hartiei am sa fiu cu ochii-n patru. in afara de datele de identificare ale bellei si de faptul ca au acceptat-o la saint luc pentru operatie mai ai nevoie de ceva in mod expres sa scrie pe hartia aia? sper sa scrie data operatiei dar nu cred ca va fi posibil, doar data cand este programata pentru consult in vederea operatiei.

O intrebare: de ce ai nevoie pe aceeasi foaie si de stampila spitalului si de cea a fundatiei ? Eu cred ca ar trebui sa emita fundatia separat o hartie oficiala cu ce are de gand sa faca pentru bella sau ca exista in evidenta lor si ar vrea sa o ajute etc. iar pe de alta parte nu cred ca este posibil sa se emita o hartie de genul acesta cu doua stampile ale doua organizatii diferite ... doar daca fundatia apartine de spital si este un fel de departament al lui sau se incheie intre spital si fundatie ca un fel de contract ...

ti-am scris din semnele mele de intrebare ca sa stii mai bine cum sa ii scrii lui sluysman. cere-i in mod explicit tot ce ai nevoie.

astept maine sms sa citesc informatiile de pe forum ... daca totul merge struna si gasesc pe toata lumea unde trebuie sper ca seara deja plicul sa fie pus la dhl. (nu-ti fa griji cu banii, ne reglam cand ajungeti aici)

pashosha, multa sanatate lui Andrea, ne rugam pt voi. ma bucur ca totul este bine si sper sa ajungeti repejor la comorile de acasa

Doamne ajuta !
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Pasho ne bucuram ca Andrea e bine,speram sa veniti acasa cat mai curand,refacuti si sanatosi.

Belluta,gargarita mica,in curand vei primi invitatia spre Belgia,locul unde inimioara ta se va face bine.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Draga mea Gabriela, asha ca si prima data, profesorul a facut doua scrisori identice, dar cu stampile diferite...una stampilata de spital, alta de fundatie..eu am bagat banii in fundatie si merg la spital prin fundatie...ar fi bine daca ti ar da cate doua originale din fiecare..
banii noi i am pus pe cahin of hope si lumea are dreptul sa stie si sa vada, ca aceasta cauza umanitara este umanitara si nu altceva,...acestia sunt bani publici...
Scrisoarea ti o va da profesorul Sluysmann, eu o sa ii trimit si un e mail in seara asta..si te rog mult du te tu la el maine sau imediat ce citesti mesajul...Bella nu are timp de pierdut...
Chiar daca e o data a programarii nu conteaza, la pasapoarte ca sa se miste tre sa vada o data...vezi sa nu fie mai repede de o saptamanaok?

pupici si mersi

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Pashosha, am citit mesajul. Maine (pardon, adica astazi) ma duc la Sluysman. Cum am vesti scriu aici si iti trimit SMS cu rezumat. Sper sa iau tot ce trebuie. Nici nu ma gandesc sa aman ... Bella trebuie sa vina cat mai repede la Saint Luc.
Aveti grija de voi. Wolfie Pashosha
Cu drag,
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Belluta bebeluta LA MULTI ANI pui mic si luptator,azi ai implinit 4 luni,inca putin si inimioara ta nu va mai fi bolnavioara fii tare.

Rodi, sa va traiasca ingerasul si sa va bucurati de el,sa va aduca multe bucurii si impliniri.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

LA MULTI ANI BELLA! Sa cresti mare si sa fii puternica asa cum ai fost si pana acum! TE PUP! Lory_kluiALIN CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:


La multi ani, Belluta! Sa cresti mare si sanatoasa!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput