Bella, audienta la viata (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Nu e mare lucru fata de ce faceti voi, dar am pusla zi fisierele de noutati pe scurt de pe siteul Bellei. ma insa nevoie d etraducere ain italiana ...
paginile actualizate sunt
bella.netfirms.com/noutati.htm
bella.netfirms.com/news.htm
bella.netfirms.com/nouvelles_fr.htm
va rog sa verificati ocrectitudinea.
de paginile de mulumiri ma ocup cind aveti vreme sa imi dati situatia cit mai precisa puteti.

Pashosha, te rog mult, daca poti sa imi trimiti o copie a DVD-ului mi-ai face o mare placere !!!!

Sper ca astazi sa sarbatorim emiterea actului de tutela !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

Dragi prieteni ai Bellei , mamici , tatici, nasa , lume :

am fost astazi in comisia de la Bucuresti , AVEM AVIZUL COMISIEI DE LA BUCURESTI , comisia a fost foarte binevoitoare , au fost foarte deschisi, sunt primele persoane oficiale care nu ne-au intrebat : "de ce vreti un copil bolnav ?"( ne-a intrebat inclusiv psihiatra care ne-a semnat certificatul medical) Pentru cei care inca se mai intreaba ,o sa raspundem o data pentru totdeauna ca am luat-o pe Bella, un copil frumos, normal , sanatos . vioi ( devenim subiectivi?!) cu o inimioara bolnava cu sanse mari de a creste un ca orice alt copil. Am spus comisiei , cum spun tuturor ca am convingerea ca Bella va trai , ca Dumnezeu o iubeste si ne iubeste si pe noi odata ce ne-A dat-o.

Noutati despre Bella : ca si cum ar sti ca suntem fericiti , este neobisnuit de vesela , o deranjeaza doar pure-ul de legume , se bucura cand vede laptele , a inceput sa prinda cu manutele biberonul, i-am marit ratia de mancare ; am vazut undeva ca o mamica era invidioasa pentru cei 120 ml ; Bella nu suge 120 ml , a ramas la aprox 30-40ml, si mananca de bunavoie cam o lingurita dinntr-un pureu mai mult pasta , mult subtiat ; dar accepta 120ml pe sondita , adica nu vomita ; restul de pureu , ( 2lingurite - trei mese pe zi ,) il amestecam cu lapte si il dam tot pe sondita . Are acum 4,650kg , nu foarte mult , nu ne asteptam la mai mult de 50 g /luna, insa a crescut cu 3.5cm , are 62.5, de la ultima masuratoare . Dar cel mai important este ca nu are fluctuatii mari de febra in ultima perioada , doarme toata noaptea , si arata sanatoasa si fericita .
Va multumim din suflet pentru tot suportul moral oferit. In ceea ce priveste banii din conturi , va promit ca veti avea toate informatiile , incercam sa publicam lista intr-un ziar de mare tiraj. VA MULTUMIM TUTUROR ! PARINTILOR DE LA DC, FETELE CARE S-AU OCUPAT DE SITE SI DE BAZAR , SURPRIZE -ANDREA MARIN , IRINA RAISLER-ACASA TV, BCR -ASIGURARI ( IN MOD DEOSEBIT DREI CRENGUTA ) , FIRMELOR CARE S-AU IMPLICAT IN SALVAREA VIETII BELLEI ,TAROM, ULKER-HERO,dna doctor PEDIATRU MIHAELA MUSETESCU SI ZECILOR DE OAMENI CARE NE-AU SUNAT SA NE INCURAJEZE ,AU DONAT S-AU PUR SI SIMPLU NE-AU OPRIT PE STRADA SA INTREBE " CE FACE BELLA?" LE SPUN DIN INIMA :
DATORITA VOUA BELLA SI NOI MERGEM MAI DEPARTE !!!

Nu am uitat nici o clipa cat de mult s-a zbatut si cat de departe a ajuns Gabriela , cata energie a pus , cate ore nedormite , cat de mult timp si-a rupt de langa Maia,Luca si sotul ei , ea este si o sa ramana nasa - zana buna a Bellei . Daca Bella pleaca asta i se datoreaza in primul rand ei , pentru ca ea este cea care nu a trecut nepasatoare mai departe . Noi am invatat sa privim lumea prin ochii Bellei datorita ei , nu stiam cat de mult iti poate schimba viata si cata fericire sau durere aduce un copil in general, si un copil ca Bella in special ; imi dau seama cat de multe am invatat itr-un timp atat de scurt , si daca suntem mami si tati , incredibil , se datoreaza ei . Gabriela este unul dintre motoarele ( sper sa ma ierte de comparatie) care poate schimba lumea , si nu stiu de unde are atata forta ,nu stiu daca este constienta de ea , si o sa ne lipseasca enorm !(Nasa fa-l bine pe Andrea si vino acasa , te pupam )

Va imbratisam din toata inima ,
bella, rodica si adi






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Rodica, am plans ca un copil citindu-ti mesajul...nici nu mai stiu ce vroiam sa scriu.
Va pup si Dumnezeu sa va vegheze mereu!
Sunteti oameni minunati! In frunte cu Pash!


--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Rodica, felicitari! Sa va traiasca Belluta si sa fie fericita alaturi de surioara ei. Sa fiti fericiti cu totii!
Gabi, ne-ai dat o lectie adevarata! Felicitari si multa sanatate!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_danen spune:

Rodica...sa va traiasca si sa aveti parte de toate bucuriile vietii alaturi de copilul vostru.Spun asta pentru ca micuta Bella este a voastra.Si mai stiu ca atunci cand va fi mare va va fi mai mult decat recunoscatoare pentru tot ce ati facut pentru ea.
Sa va ajute D-ZEU sa fiti cu totii sanatosi si sa depasiti toate cumpenele vietii la fel de viteji si uniti.
Si vreau sa fac si o remarca daca mi se permite...Am vazut emisiunea de pe Acasa...Incredibil cat de mult seamana Bella cu tatal ei(Adi).
Felicitari pentru sufletul pe care il aveti si pentru puterea micutei de a lupta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Buna seara...Fetelor, nu este nevoie sa imimultumiti caci repet, ERA DE DATORIA MEA SA FAC CEEA CE AM FACUT...
Vreau insa sa clarific un aspewct, pentru ca, au inceput sa mi se adevereasca asteptarile. Si nu ca sunt suparata dar imi este efectiv rusine de rusinea acelor persoane...AM FOST INTREBATA DE NENUMARATE ORI...""CE AM EU LA AFACEREA ASTA""
Fratilor, este rusinos ca se pun interesele si banii inaintea vietii unui copil, si repet asha cum am mai spus o multora...Eu am foarte mult la aceatsa "afacere"..... stiti ce??? SATISFACTIE SI MULTUMIRE...Ma simt atat de bine cand ma uit in oglinda, sunt atat de mandra ca Dumnezeu m-a considerat mandra sa ghidej viata unui copil, incat toti banii din lume nu acopera aceasta satisfactie..
nu credeti?

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Pasho, tu esti o adevarata nashica din povesti, eu nici macar o privire n-as risipi pe oamenii care intreaba asa ceva. Multa sanatate sotului
Felicitari Rodica si Adi, sa va traiasca Belluta si numai de bucurii sa aveti parte.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_danen spune:

Pashosha....da-le cu un mare ignor acelor persoane.
Si e-adevarat..Nu trebuie sa-ti multumeasca nimeni...ci poate sa invatam mai multe din ce ai facut tu.
Cand am nascut fetita cea mica,intr-un salon alaturat,cineva a parasit un bebelus..Am plans si m-a revoltat lucrul asta,dar cu mare rusine recunosc ca nu am facut nimic.Au luat bebele cei de la asistenta sociala,si probabil ca e intr-un orfelinat...
Mi-e rusine ca eu nu am avut curajul si inima ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Rodica, multe multumiri pentru vestile despre Bella si despre voi !! Am plins si eu citindu-te !
Daca imi permiti, pun scrisoarea aceasta si pe site !
Cum i-am spus si Gabrielei de atitea ori, voi ne dati o lectie fantastica de umanitate !

Iar, Pashosha, daca unii si altii te intreba ce ai tu de cistigat, spune-le ca ai totul de cistigat. Intrebarea aceasta denota pur si simplu lipsa lor de ... oufff, de de toate :(. Dar ii caracterizeaza perfect :o

Voi patru, pentru ca sigur si sotul tau a ajutat (si ii doresc sa se faca repede bine), ... doamne, imi si vine greu sa gasesc cuvintele care sa cuprinda maretia gestului vostru ! Care e mai mult decit un gest, e o lupta de fiecare zi !

Si sint pe undeva un pic mindra ca ne-ati permis sa facem parte din familia Bellei si mindra ca va cunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Mami, tati, nashicilor, felicitari!!!! Sa va traiasca fetita, sa se intoarca sanatoasa acasa si sa va bucurati de ea!
N-am cuvinte pentru ce faceti voi. Sau nici nu stiu ce sa mai zic, poate ca tocmai ce faceti voi este normal si n-ar trebui sa ne mire. Noi, ceilalti, ar trebui sa invatam si poate ca lumea asta ar deveni mai frumoasa...



Sabina trebuie sa traiasca!
Ajuta si tu aici:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54099

Anuc si Ioana


Mergi la inceput