Sabina - la 6 luni intre viata si moarte (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Hai ma ca ma faceti sa plang. M-ati tinut atata timp tare si acum m-ati inmuiat voi pe mine. Sa fiti cu mine in ziua aia ca mor de frica.
Operatia v-a dura cam 6 ore. MUUUUUUUUUUULT de tot. pericolul este sa nu sangereze prea mult.

Nu hai sa nu mai vorbim despre asta , ca nu pot.Scuze dar inca nu pot .

Am fost f ocupata cu centralizatul sumei.
URA URA URA de sute de mii de ori ura.

S-a strans suma . Aseara am tot vb cu Lucia si noi credem ca s-a finalizat campania pentru operatie. Acum am sa fug in banca si am sa ii dau contabilei sefe(Lucia)toate datele dupa care ea va va spune tot.


Mai ramane deschisa campania pentru sanatate.

Doamne nu imi vine sa cred ce ati putut face. Nu imi vine sa cred ca ma pot gandii si la altceva in afara de bani. Pe de alta parte nu e f bine ca ma gandesc prea mult la amanunte tehnice (la operatie). O sa treaca ea si de asta. Cristina e foarte speriata dar are mare grija de ea Florin. Dragul de el spune mereu ca nu avem voie sa gandim negativ pt ca ii atragem rau Sabinei. Si asa o ridica si pe Cristina.

As vrea sa o pot tine de mana in ziua aia pe sora mea. Stiu ca eu ii dau f multa putere si incredere. Mi-a promis aseara la telefon ca o sa fie puternica, dar sa ma gandesc intens la ea sa ma simta .
De ce o fi asa de departe Scotia asta? Cine o fi pus-o tocmai acolo?

Sigur W ca venim la tine de Craciun. Avem o promisiune de care trebuie sa ne achitam.

Colindele.

Va multumesc mult de tot si va pup.


Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com


Ps Sa ma anuntati cand e bazarul pt Bella sa aduc lucrurile acolo. O sa va zic si ce a mai ramas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriced spune:

Salutare la fete!

Ziceti-ne si noua in ce stadiu este Sabina? Ce s-a facut? Cum sta cu banii? Ca asi dori sa trimitem si noi niste banuti... Unde? exista vre-un mod de a plati prin Paypal? Daca nu, o sa platim prin banca prin Nordea unde suntem noi afiliati...

Mami de Alex mâncăcios

Pozici ; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49885" target="_blank">Povestea nasterii micului Alex si Evolutia lui Alex


Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Beatrice, banii de operatie s-au strans, cred ca s-au si depasit cu vreo 200 GBP. Acum lucrez la situatia financiara si am sa o anunt cand e aproape completa.

Sabinuta mai are nevoie de banuti pentru cheltuielile post-operatorii exact cum spunea si Vikinga mai sus, deci daca doresti sa o ajuti, cred ca cea mai buan modalitate pentru tine este sa iei legatura cu "vikinga" din Germania.

Mai multe date despre ea poti gasi pe pagina de web la "Europa".
http://sabinac.netfirms.com/ro.htm



_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

of, cat e de frumoasa!!! sa aiba Domnul grija mare de ea
ce ma bucur ca s-au strans banii, eram sceptica vazand despre cat e vorba. bine ca exista oameni buni carora le pasa de cel de alaturi.


philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Stati ca mai vin cu vesti extraordinar de bune si ..NEASTEPTATE!!!Am primit azi de la doua fete de pe DC, banuti asteptati de mine, le multumim mult fetelor inimoase Laura B.(a doua ei donatie pt Sabinutza!) si MAPSiiii.....doua donatii pe care eu nu le asteptam, de la doi domni care m-au lasat fara grai cu generozitatea lor! Dom'le barbatii astia sunt fiinte tari, pe bune, fac glume cu sufletele noastre de femei. Am primit de la un domn pe pay pal suma de 100euro, cum nu stiu daca doreste sau nu sa tina numele anonim am sa scriu doar ca e vorba de Sebastian R.(nici macar nu stiu din ce tara e) si inca de la un alt domn Andreas E(stiu doar ca e o tara din UE din afara germaniei) suma de 300euro!!!! Sunt fara cuvinte! Domnilor va multumesc din suflet pentru donatiile generoase si pentru asa surprize frumoase! Numai sanatate si fericire familiilor dumneavoastra! Ce tatici minunati!Asa ca...!!!TELEDON=3824eurooooOare sa mai zic a nu stiu cita oara..cum eu eram cu o hirtiuta mica visand sa string 500 euro! Si ia uitati si voi acum! Eu una sunt coplesita, pe linga ajutorul atit de necesar pentru Sabina, eu in urma teledonului am invatat o mare lectie de omenie! De adevarati romani buni si sufletisti asa cum ii stiam eu din povestile spuse din gura bunicii mele..Oameni buni va multumesc ca sunteti alaturi de noi!Si inca mai sunt doua plicuri pe drum de la doua fete, una din elvetia, una din belgia!God..! oare ajung la 4000 euro? Beatrice ma bucur ca ni te-ai alaturat sa o salvam pe mica Sabina, sa o ajutam sa se faca mare si frumoasa alaturi de parinti! Poti dona la pay pal-ul in euro, ala duce la mine, eu sunt Laura Patrone. Cred ca eu sunt ultima care trimite banii in Irlanda la parinti. Stiu ca au nevoie ca cei din spital sa vada banii sositi acolo inainte de operatie, dar uitazi si voi cum mai apar surprizele! Am sa trimit maxim pe data de 3 septembrie! Din germania in Irlanda transferul nu dureaza mai mult de 2 zile. Acum merg sa vad daca sunt zile lucratoare sau nu. Daca nu am sa-i trimit pe 2sept. Ca in ziua operatiei parintii sa nu mai stea si cu grija ca banii nu sunt strinsi. Nu vrem sub nici o forma sa o reprogrameze sau mai stiu eu.. Iar daca o sa mai primesc dupa am sa trimit prin western union la ei sau in banca. Mai vedem noi. Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Multumim mult tatici si mamici cu sufletul mare
Multumim mult vikinga inimoasa.

Azi Sabina are o zi grea. Trebuie sa stea fara sa manance nimic de la 7.30 la 13.30, cand o vor anestezia pt RMN. Din pacate rezultatul RMN-ului il vom afla abia maine. Este ultima analiza de genul asta inainte de operatie.Ea e bine , a inceput sa manance bine . E rasfatata rau , dupa cum era de asteptat. Nu vrea decat in brate.

La RMN se vede daca tumora a mai scazut si cum este pozitionata, pt a stii medici cum intervin chirurgical.

AMR 6.

Am vb aseara cu parintii ei si sunt amandoi cu moralul la pamant. Au incercat ei sa mascheze cat au putut, dar eu ii cunosc f bine si nu a mers. Doamne cat de mila imi e de ei si cat mi-as dorii sa pot sa le usurez suferinta.
Sora mea a zis la un moment dat:'' surioara prin ce mi-o fi dat sa trec voi trece , nu ne putem pune in fata sortii''.
A vrut ea sa imi arate ca e impacata cu gandul operatiei si e linistita.Numai linistit nu poti sa fii ,cand stii cu ce boala necrutatoare se lupta copilasul tau.
Doamne ma rog pt ei in fiecare moment sa fie bine.

Tot ea a zis ca, de cand are subiectele printate, a inteles cata lume e langa ei si deja simte ca ii e un pic mai usor.

Va multumi mult ca sunteti langa noi. Impreuna ne vom ruga si Sabinutza va reusi sa treaca si de asta.

Ii tin pumnii la RMN.

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Adica operatia va fi pe 6 Septembrie? La ce ora?
Fetele, daca am zice toate o rugaciune in timpul operatiei?
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Exact asta i-am spus si eu Cosminei pe mess,sa ne spuna ora operatiei si in cele 6 ore cat va dura operatia sa ne rugam pentru Sabinutza sa fie bine.Dumenzeu este mare si nu cred ca nu va asculta atatea rugaciuni pentru sanatatea Sabinei.
Ii dorim inca o data multa,multa sanatate si mult curaj,credinta si incredere parintilor ei.

Alinutza si
ingerasul Fabiana Alexia
http://photos.yahoo.com/alina13fan
http://photos.yahoo.com/alyfabi


"Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!"-- Raymond Ruyer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Va propun o rugaciune pentru Sabina:
Am cautat texte de rugaciuni si am gasit o rugaciune pentru copii bolnavi. Sa fie cu folos:

"Te rugam Doamne, vindeca durerea Sabinei Ioana. Alunga de la ea toata boala si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.
Vindec-o pe Sabina Ioana, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.
O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pntru copilul acesta - Sabina Ioana(numele), stinge-i focul ce a cuprins-o, inceteaza-i boala, ridic-o din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam in vecii vecilor. Amin."



Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Bau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Si eu ma rog la Bunul Dumnezeu sa fie alaturi de Sabina asa cum a fost si pana acum. Ii multumesc pentru reusita avuta in aceasta campanie pentru strangerea forundurilor necesare operatiei.

Cu mare intarziere, pentru care-mi cer scuze, anunt si eu frumoasa suma adunata pana in acest moement: 26,326.34 GBP Cuvintele sunt prea putine si sarace pentru a putea exprima multumirea pe care o am cand vad ce am reusit sa facem impreuna.

Va multumesc ca am avut ocazia sa va cunosc si ca am putut impreuna sa facem o echipa atat de buna.
Sunt persoane care au ajutat, dar nu au vrut sa posteze, le multumesc si lor pe aceasta cale.

Sa o tinem pe Sabina in rugaciunile noastre.

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput