Sabina - la 6 luni intre viata si moarte (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Operatia Sabinei e pe 6 sept, marti. Ma gindesc ca ar fi mai bine ca banii sa fie sositi la ei luni 5 sept, pt ca parintii sa nu mai aiba si stresul asta. Cine stie, poate chiar or sa fie intrebati de ce nu sunt toti banii in cont! Ei nu au nevoie de asa ceva acum, tre sa-si pastreze toata atentia pt micuta lor.Chiar asa Lucia, Cosmina! Banii strinsi in Romania, Canada si USA, sunt deja trimisi in scotia?haideti sa trimitem miine banii catre scotia daca mai sunt cumva inca netrimisi. Miine e 1 sept si e joi, ma gindesc ca 3 si 4 sept pica simbata si duminica. Pt ca luni sa fie banii acolo, trebuie sa trimitem miine nu poimiine. Uneori, rar intradevar dar se mai intimpla sa mai fie confuzii si sa ajunga transferul cu o zi intirziere.Si da e absolut o suma fabuloasa strinsa in timp record! MULTUMIRI DIN SUFLET TUTUROR CELOR CARE NE-AU FOST SI SUNT APROAPE IN STRINGEREA DE FONDURI!!!Cosmina merg acum sa vad nr de cont din scotia, banii primiti de mine care nu sunt in euro inca nu sunt schimbati, miine am sa o fac si atunci voi sti exact suma teledonului. Voi anunta miine ce suma am trimis. Mai, mai verfica odata contul din scotia, sa fie bine scrisVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Laura, si eu intentionez sa trimit banii maine. Sa incerci la banca sa explici despre ce este vorba si poate-ti vor face transfer gratuit. Mie mi-au zis ca este posibil sau macar sa-mi faca o reducere.
Merita incercat.

Va anunt maine cu cat am trimis. :)

Pana acum nimeni nu a trimis banii. Cristian cred ca-i va trimite tot in aceasta saptamana, poate chiar maine.

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Lucia ar fi bine miine, eu asa cred. Stii cum e in tarile capitaliste, ca pin la urma-s doctori cu echipamnetele lor sofostcate nu e nashul sa te ierte sau amine. Eu am sa printez miine pagina sabinei in germana , ca e nr de cont din scotia acolo si merg cu hirtia in dinti. Nu ma las pina nu scot acolo macar o mica reducere.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by vikinga

Nu ma las pina nu scot acolo macar o mica reducere.



Asa te vreau!

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Banii din SUA si Canada , cred ca se vor depune azi. Eus tiu doar ca am trimis banii din Romania, dar dupa cum stiti de aici ajung ceva mai greu la ei.
Nu imi vine sa cred ca am ajuns la o asa suma. Ma vad si acum la inceputul campaniei cat ma chinuiam sa postez, cat de jena imi era de toata situatia asta. M-ati ajutat mult de tot din toate punctele de vedere.
In primul rand a-ti avut rabdare cu mine si nu ma-ti abandonat in nici un moment. De fiecare data cand intampinam cate o problema neplacuta si vroiam sa renunt erati langa mine si ma incuraja-ti. Doamne ce m-as fi facut fara voi?
Si pot sa va spun cu mandrie ca acum am invatat ceva tehnica si nu mai e pt mine o himera ''treaba cu netul''.
Am ajuns sa vad viata cu alti ochii, sa iau totul asa cum vine. Incerc sa nu mai disper la fiecare problema, pt ca alaturi de voi am invatat ca nu esti singur.
Dupa cum spune Lucia cuvintele sunt prea sarace sa va multumesc.
Eu am sa incerc sa va multumesc tuturor stiind ca ajunge la voi exact sentimentul pe care il simt , chiar daca nu pot sa il exprim in cuvinte.

Zilele astea , sunt unele grele pt mine si familia mea. Se apropie operatia si a crescut tensiunea.
Sper din tot sufletul sa se termine cat mai repede si cat mai bine .

Tot cu voi alaturi vom trece si peste hopul asta.

Nu stiu inca la ce ora este operatia, dar va anunt cum aflu.

Sabina este bine, cam infometata si razgaici. ieri a trebuit sa stea mult fara mancare si acum trebuie sa recupereze. Nu se mai satura.

Sa va ajute Dumnezeu pt tot ceea ce sunteti.

Multumim din suflet.

Cosmina, matusa Sabinei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Pupa mama de fetita mincacioasaDaaaa aseara am facut transferul pay pal in contul meu bancar...dureaza minim 5 zile, maxim ..mai bine de o sapt..alte taxe detransfer cica si banca o sa ia comision din abnii astia..Oricum eu am sa fac tot posibilul sa acopar din banii mei suma asta ca sa o pot trimite azi si cind or sosi cei de pe pay pal ii tin la mine. Sau poate ma ajuta tot sotzu' o sa vad cum o scot la capat.Sper ca voi ati fost mai inteligenti decit mine si ati facut transferul pay pal-cont bancar mai devreme. Offf..asta e ma descurc eu cumva.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Cosmina asteptam vesti bune de la RMN.!!!Ne rugam sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

Buna fetelor. . Nu am scris pana acum dar va urmaresc de la inceputul subiectului . Pe matusa Sabinutzei am cunoscut-o in Herestrau pe 28 august . O femeie deosebita cu suflet mare si cu 2 copii superbi . Sa-i De-a Dumnezeu sanatate pt tot ce face pt familia ei . Sper c-o sa scrieti si despre fondurile care trebuiesc stranse pt contoalele post operatorii . La inceput imi era frica pt Sabina , dar acu sunt convins ca totul o sa fie bine . Sunt mai mult decat convinsa .. O iubim cu toti si acum fac parte din viatza noastra . Sanatat multa . Suntem aroape de voi .

http://community.webshots.com/user/serenaxx100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by vikinga


Sper ca voi ati fost mai inteligenti decit mine si ati facut transferul pay pal-cont bancar mai devreme. Offf..asta e ma descurc eu cumva.




Ai sperat degaba, eu am uitat ca dureaza atata si am mai uitat ca nu pot transfera decat $500/luna . Ca si tine am apelat la sot si am reusit. Am trimis astazi banii de la mine si am reusit sa o fac fara nici un comision.
Multumesc pe aceasta ocazie Provident Bank.



_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Da Lucia ..stii vorba aia da romanului minte de pe urma.. Am reusit sa acopar partial suma pay pal. Am trimis azi in Scotia suma de 3600euro. O sa mai trimit intr-o sapt un rest de bani si ce mai primesc intre timp.Nici eu nu am platit taxe, dar asta nu datorita generozitatii bancii, mama lor de nemti, ci pt ca transferul intre germania UK e considerat intre tari UE si asa ca am platit doar vre-un euro doi o sa vad exact cind imi vin extrectele de cont.Mi s-a spus ca banii vor ajunge simbata maxim maxim luni.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput