Teledon pentru Bella

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

@soli.. cum este Bella astazi ?Curaj pui mic !!!
nimeni cu calificare medicala pe aici sa va spuna daca este vreo alternativa la sondita ?

Rodica, daca stie sa inghita morcoveii, poate reusiti sa amestecati laptele cu morcovi si sa faceti o solutie din ce in ce mai lichida ?
ma mai gindesc la altceva ... se numeste soft-cup si e fabricata de Medella,... este un fel de lingurita-biberon... ma uit sa vad daca o mai am pe a mea si daca e, luni pleaca cu posta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Patri,lili_ang,,mare dreptate aveti fetelor.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Lili-ang, multumiri tie si tuturor colegelor/prietenelor tale !

soft cup (sa imi spuneti daca credeti ca este utila Belutei, din experienta mea trec cantitati infime d elapte o data...si nu trebuie efort pentru a suge): www.materielmedical.fr/boutique/fiche_produit.cfm?ref=1528000399&num=22&type=72&code_lg=lg_fr" target="_blank">http://www.materielmedical.fr/boutique/fiche_produit.cfm?ref=1528000399&num=22&type=72&code_lg=lg_fr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA! Imi pare nespus de rau sa aud ca Bella a facut febra!Sper ca nu-i nimic grav! BELLA,TREBUIE SA REZISTI,AI ATATIA OAMENI CARE-TI SUNT ALATURI SI CARE SE GANDESC LA TINE!TE PUP! Lory_kluiALIN CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Beluta bebeluta,fii tare ca pana acum si rezistenta,nu mai e mult puiut si vom reusi.
Voi lipsi aprox 2 sapt,plec in vacanta in Ro,voi anunta toate persoanele care vor mai intinde o mana spre Bella cand ma intorc.
Sanatate Bellutei,Rodi fii tare in curand ingerasul asta mic iti va aduce toate bucuriile din lume.(sper ca ma lasi s-o vad pe Belluta)

NUMAI IMPREUNA VOM REUSIhttp://bella.netfirms.com/ro.htm

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RIARA spune:

Am mai primit de la Mihaela Imai si prietena ei 5000 de yeni...Am plins de suparare ca nu pot sa trimit prin Pay Pal...Danje,o fata de pe forum,Hannan,vrea sa trimita si ea,a spus ca-i pune luni,si ar trebui sa ajunga marti la mine.Astept si banii de la ea si ii pun urgent la posta.Nici nu stiti cit ma doare inima,cite ore am stat la calculator ,numai sa fac treaba,dar nu se poate la mine cu Pay Pal...Imi vine sa mor de suparare...O sa-i pun urgent la posta...Bella ,mai ai rabdare inca putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Riara, daca contul tau paypal este activ si 'stie' sa ia banii de unde sint depusi, poate gasesti o persoana de incredere, care sa nu fie in Japonia 8or fi ceva fitre ? proxiuri ?), si care sa faca cele trei clickuri necesare pentru a trimite banii pe contul Bellei. pe scurt ar trebui sa se logheze cu login-ul (use rname-ul) tau si sa faca miscarea...
Multe multumiri japonezelor inimoase !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RIARA spune:

quote:
Originally posted by adinan

Riara, daca contul tau paypal este activ si 'stie' sa ia banii de unde sint depusi, poate gasesti o persoana de incredere, care sa nu fie in Japonia 8or fi ceva fitre ? proxiuri ?), si care sa faca cele trei clickuri necesare pentru a trimite banii pe contul Bellei. pe scurt ar trebui sa se logheze cu login-ul (use rname-ul) tau si sa faca miscarea...
Multe multumiri japonezelor inimoase !

You are never given a wish, without also being given the power to make it true. (Richard Bach)



Adinan,am dat contul la doua persoane ,pe care le-am capiat deja,si au incercat sa faca acolo ce trebuie pt ca sint o imbecila si nu ma descurcam...iar acum nu mai "vrea Pay Pal-ul" sa ma primeasca...Am incercat si cu cardu lui barbata-miu,dar mai incercasem o data cind eram mult mai timpita decit sint acum si nu mai primeste nici cardul lui...Imi vine sa ma iau la palme...Am trimis un mail la Pay Pal sa ma ajute,dar nu am stiut cum sa explic mai bine ce am facut...Daca cei de la Pay Pal nu inteleg ce vreau,nu-mi mai trimit mail ,nu?Si am banii in fata,in mina.....Ma doare inima de suparare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

oh, Riara, imi pare asa de rau !!!!
nu poti sa creezi un nou cont (cu alta adresa email...) pe care sa il utilizezi cu cartea de credit ?
si inca o chestie, daca faci click pe contul lui Dantje cred ca poti sa platesti direct cu carte de credit fara sa treci prin contul tau paypal. spui ca nu ai si continui,..iti va cere o carte de credit, cordonate personale, etc... ai incercat deja ?
daca nu merge, atunci eu sugerez sa ii suni pe cei de la paypal, sigur au o help line care sa te indrumeze pas cu pas/verifice c e aiurea cu contul, plata, configuratia computerului, etc.
good luck !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

quote:
Originally posted by RIARA

Am mai primit de la Mihaela Imai si prietena ei 5000 de yeni...Am plins de suparare ca nu pot sa trimit prin Pay Pal...Danje,o fata de pe forum,Hannan,vrea sa trimita si ea,a spus ca-i pune luni,si ar trebui sa ajunga marti la mine.Astept si banii de la ea si ii pun urgent la posta.Nici nu stiti cit ma doare inima,cite ore am stat la calculator ,numai sa fac treaba,dar nu se poate la mine cu Pay Pal...Imi vine sa mor de suparare...O sa-i pun urgent la posta...Bella ,mai ai rabdare inca putin...



Riara ,daca ti-ai creat contul de curind si inregistrarea e completa (verificarea nr de cont , adresa email etc ,nu mai tin minte)si la plati spune ca nu ai nimic in cont atunci nu ai cum sa trimiti bani.De abia peste o luna poti sa trimiti bani dupa ce bagi un anumit cod pe care ti-l dau ei etc cind iti vine nota de plata.

BAnuiesc ca te-ai inregistrat cu un card care face plati international nu?





Mergi la inceput