Teledon pentru Bella

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

ma bucur tare mult ca s-a atinms aproape 1/3 din suma pentru Bella.
conexiunea internet mi-e in pana. cind refuncvctioneza o sa pun la zi multumirile pe pagian micuztzei.
La Multi Ani tuturor Mariilor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

TELEDON AZI 8 SEPTEMBRIE = 839 EURO



S-a mai efectuat o plata paypal,teledonul a ajuns in America,multumim D-neiEmanuela V. ,multumim ca luptati cu noi pentru salvarea unui suflet din ghearele mortii.

TOTAL =2378 EURO
http://bella.netfirms.com/ro.htm

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Bela e o adevarata domnisorica in rochita rosie...Ma bucur ca dupa asa o mare problema a ei cu inimuta, a avut asa un mare noroc sa gaseasca oamenii care o ajuta si-o iubesc!!!e tare scumpica!!!!!!!!
Pupici

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

multumim doamnei inimoase...ce frumos ...hai ca ne miscam in directie buna...
cititi la umanitare am scris despre conditia Bellei

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

@pashosha., eu nu gasesc nimic de astazi despre starea Bellei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

adina, la umanitare se modereaza subiectele..eu am scris si destul de lung..mai ai putin arabdare si va apare..te pupic...

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

Dragi mamici si tatici , este prima data cand intru la discutii generale , de regula scriu despre Bela la pagina din umanitare ; Bela a primit bine schimbarea de meniu , piurelul de morcov, crestem ratia cu 2 lg zilnic . Reactioneaza foarte prost la sondita , credem ca a facut o iritatie si nu o mai accepta asa ca am scos-o temporar si dna doctor ne-a prescris un antibiontic , din 8 in 8 ore . Azi noapte a fost extrem de agitata. De cateva zile introdusesem , la recomandarea dr. si vitamine. Azi le-am scos , sper temporar . Deasemenea , i-a crescut temperatura la 38.2 si ne-am speriat ingrozitor pt ca cea mai mica crestere e un semn rau . I am bagat supozitoare cu paracetamol si nu a scazut pana catre ora 4. Ma tot gandesc si sper ca doar sondita si schimbarea de temperatura de afara ar fi de vina . Oricum , maine luam trimitere la o vizita la un cardiolog pediatric la Gr Alexandrescu . In afara de faptul ca e agitata si are temperatura relativ mare comparativ cu t ei constanta , nu avem alte semne rele , dar lipsa sonditei inseamna si ca nu putem sa-introducem necesarul zilnic ( 100ml) hrana si asta nu e bine . Sper sa nu fie nimic grav, o raceala la Bela , cea mai simpla ,inseamna endocardita si spital . SPER DIN TOATA INIMA SA NU FIE ASA !
Va multumesc pentru toate urarile de bine , si va trimit vesti prin pashosha cat de curand .
Rodica si Bela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

ufffffffff...Rodi,asta ne mai trebuia,febra.
Mamici tatici din toata lumea,haideti sa-i intindem o mana Bellei,are nevoie urgenta de noi.

NUMAI IMPREUNA VOM REUSI.

Nu stiu daca ma auziti dar chiar strig...haideti sa nu o lasam sa moara.
http://bella.netfirms.com/ro.htm

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Eu stiu din proprie exp ca multa lume citeste aici, si parca ai vrea sa trimiti niste bani, dar te intrebi-oare nu e prea putin, parca ti-e rusine sa faci ceva...Nimic nu e prea putin, multe putinuri dau un mult, nu e deloc greu sa te duci la banca si sa depui ceva intr-un cont, si sentimentul de dupa, cand stii ca putin ai ajutat si tu, este f placut, merita sa incercati toti care intrati peaici...Fiecare sufletel merita ajutat, sunt oameni deosebiti care se implica total, noi ceilalti putem sa-i ajutam cum putem...Si cand privesti ochii micutei Bella, nu poti sta deoparte!!!

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ang spune:

100% de acord cu Patri! Si mie mi se parea ca e putin si e...asa, nu stiu cum sa te duci la banca sa depui 100 mii de exemplu! Dar mi-am luat inima in dinti si am zis ca 50-100 mii nu fac nimanui gaura in buzunar! Si am plecat la...strans banuti! Am fost in prima faza la colegele mele de munca! Si le-am cerut cate 10.000 lei! Povestindu-le despre Bella! Niciuna nu mi-a dat doar 10.000 lei! Am plecat de acolo fericita tare cu 500.000 lei in buzunar! Mi-a luat maxim un sfert de ora! Am mai sunat vreo doi prieteni si am mai strans si de la ei inca 500 mii!!!!!!!! Am in buzunar un milion care urmeaza sa plece catre Belluta si care nu m-a costat nimic, mi-a luat doar maxim jumatate de ora din viata in care am vorbit unor oameni despre acest ingerash! Daca ma ajuta Dumnezeu, sper sa mai strang ceva...
Poate incercati si voi! E mai usor asa decat sa se duca fiecare la banca sa depuna o suma mica, poate nu toti stiu despre Bella noastra, poate ii ajutam noi sa afle, mai bine se mobilizeaza cineva si strange de la fiecare cate putin pana se face un pic mai mult...Stiu ca un milion lei e poate foarte putin pentru Belluta dar eu sunt tare mandra de mine si extrem de fericita ca am reusit sa-i adun!!!!!!!!!!!!!!!! Impreuna putem face ceva!

Mergi la inceput