Salvati-l pe Mihaita ! (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Gabi, superbe pozele, super freza are ingerasul tau si a crescut atat de mareeeee
Va pupam si va iubim multttttt!

http://www.tiffanyshop.ro/kids/
(galeria bebelusilor, poza 15)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Buna
Gabi,ai un ingeras acolo,pur si simplu nu ma-m saturat sa a uit la poze ,poti samai pui daca mai ai(chiar si cu sutele te rog)este asa de frumos,sa-ti traiasca 1000 de ani alaturi de voi si sa de-a Bunul Dumnezeu sa nu mai fie nevoie sa mergeti la doctori ,caci cred ca sa cam saturat mititelul de el.Parca de fiecare data il vad mai frumos,mai mare si mai matur,imi place la nebunie de el ,mai ales ce par cret are
Am vazut mai multe poze cu copilasi care au fost transplatati de ficat si inima,si ma rog la Bunaul Dummnezeu sa-i gaseasca un ficatel si la Mihaita cat mai repede.Acei copilasi cum se simnt dupa translat?
va doresc multa sanatate si putere ca sa puteti trece peste obstacolele care va vor sta in cale
PS Cand ajungila fundul sacului sa ne dai de stire,te rugam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,

In sfarsit am ajuns iar la un net. Ma bucur mult ca v-au placut pozele cu Mihaita Eu il iubesc mult mult de tot, nu am cuvinte sa descriu ce simt pentru el. Slava Domnului ca nu are dureri si se poate bucura de toata dragostea care il inconjoara. De-abia astept sa creasca si sa tina legatura cu prietenii lui din toata lumea ... atunci sa va tineti tare ... daca o sa vorbeasca la fel de mult ca mama lui ... sper. Deocamdata incearca din rasputeri dar nu ies decat cateva zgomote insa are intonatie si o voce superba. Gata cu laudele ca si-o ia in cap bebitza.

Ii plac foarte mult porumbeii. Se uita dupa ei si gangureste el ceva in limba lui. La fiecare miscare a porumbeilor ridica usor din sprancene si se uita mirat ... Si cel mai nostim este cu avioanele. Ii place sa se uite dupa ele si intinde mana si vrea sa le apuce. Este foarte convins ca daca se ridica in picioare in carut va atinge avionul. Suntem pe jos de ras cand il vedem cum incearca sa se ridice si mana lui este foarte intinsa in sus si vorbeste el in limba lui, cred ca incearca sa ne convinga ca este posibil.

Andries, ai mare dreptate, uneori uitam prin cate am trecut in Romania cu spitalele ... Ma bucur ca ti-a placut Mihaita.

Marioan, sa-ti traiasca baietelul si sa apucam sa ne intalnim cu totii intr-o zi ... marea familie a lui Mihaita ... mama ce super ar fi !!! Sper ca Stelica sa fie undeva pe aici ... el tinea mult la ideea asta ...

Crisflo, multumim din suflet pentru sustinere. Stiu ca vorbiti din experienta. Transmite-le te rog Cristinei si Florin ca ne gandim mereu la Sabinutza si asa de mult ne bucuram ca a trecut cu bine peste operatie ... Dumnezeu e mare ... Uneori nu reusesc sa inteleg cum poate un bebelus de cateva luni sa lupte cu o boala atat de groaznica cum este cancerul si apoi vezi cata forta are Sabina si multi alti copii ca ea si iti dai seama ca la Dumnezeu totul este cu putinta. Sper ca Mihaita sa fie unul dintre cei mai buni prieteni ai Sabinei, ca am vazut ca si ea este plina de admiratori ... sa-i pastreze un loc si lui bebe al meu, please !

Pischi, sanatate la bebitza si nastere usoara cand va fi sa fie.

Maria2mami, oau, in sfarsit mai dai si tu cate un semn de viata! Suntem onorati ! Ai vazut cat a crescut Mihaitza de cand nu l-ai mai vazut ? Maria oare il mai iubeste?

Rodica, esti o dulce. Si eu ma uit la poze si nu ma mai satur. Trimite-mi te rog adresa de email sa iti trimit si linkurile catre celelalate poze.

Cat despre ceilalti copii transplantati ... unii se simt bine si nu au probleme decat minore, altii insa ne sperie ... a venit un baiat din Polonia la 6 luni dupa transplant si are aproape 2 luni de cand sta internat ... nu se stie de ce ... nu se simte bine. A stat aici 4 luni dupa transplant si totul a fost ok si dupa 2 luni in Polonia s-a intors rau. El are 11 ani si nu suporta deloc spitalul si medicii inclina sa creada ca psihicul la el l-a daramat si organismul isi revine foarte greu. A trebuit sa faca o operatie la vena porta si de atunci sta in spital. Nu are dureri dar ceva nu este in regula. Parintii sunt terminati, nu stim cum sa ii mai incurajam ... si pe noi incercam sa ne incurajam si sa ne spunem ca Mihaita va face parte dintre cei care nu au nici un fel de probleme dupa transplant. Doamne ajuta !

Cu drag,
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Stiu ca am fost egoista atunci cand am decis sa nu mai intru pe forumul de ajutor umanitar ca sa nu ma incarc negativ inainte de nunta. Dar nu mai am rabdare. Trebuia sa aflu cum ii mai merge lui Mihaita! Si trebuia sa va incurajez pe voi, minunatii lui parinti!!! Am vazut pozele si mi-au dat lacrimile. Aveti un baietel superb! Sunt sigura totul va fi bine si in curand va fi si perfect sanatos! Ma rog pentru el din tot sufletul si si pentru ceilalti copii care asteapta sa se faca bine! Doamne ajuta!

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina costin spune:

Gabi-Mihaita este un scump si un luptator.Am vazut pozele si se vede ca a mai crescut.Suntem alaturi de voi si ne rugam sa faca parte din copii care nu au probleme dupa transplant.
Va pup pe toti.
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Ai facut o selectie de poze excelenta!Imi vine sa-l mananc, de dulce ce e....Cand vad si ceilalti copii care au trecut prin ce trece Mihaita....mi se confirma inca o data ideea ca totul va fi bine.

Multa sanatate si putere pt toti!


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Anangel_lexi, bine ai revenit ... cum sa stai tu departe de Mihaita si de cei ca el care au nevoie de tine ? Tu ai fost alaturi de noi de la inceput si ne-ai ajutat mult. Ai vazut cum un zambet de-al lui Mihaita iti da putere? Nu ai fost egoista ... si pe mine ma darama vestile dureroase cand unii micuti nu mai rezista si imi vine sa urlu de durere ... ce sa mai spunem de saracii parinti ... of. Dar sunt si motive de fericire care ne dau putere sa mergem mai departe.

Alina, Mirunaa, multumim de complimente Suntem onorati

Eliza, ma gandesc intruna la tine, nu am cuvinte sa iti multumesc pentru cate faci pentru Mihaita. Am revazut pagina de la ARC si am plans si iar am plans si ... am ramas muta. Esti ingerul lui pazitor din Canada. Dumnezeu sa te binecuvanteze !

In alta ordine de idei, doi romani sufletisti din Liege Adrian si Nicoleta care au deschis recent o cafenea frumusica foc "Dracula" au organizat o seara romaneasca cu scop caritabil pentru Mihaita sambata trecuta pe 17 septembrie. Am mancat mancare romaneasca si ne-au facut sa ne simtim de parca nu aveam nici o problema pe lume Ca sa impuscam doi iepuri o data noi doi am considerat-o si iesirea noastra la implinirea a 5 ani de la casnicie (pe 16 septembrie). Oamenii care au vrut sa ne ajute au venit la noi si in urma plicurilor stranse mai avem 460 de euro gratie acestor oameni minunati. Multumim din suflet. Sper sa facem o data o petrecere de sarbatoare in acest frumos local si sa sarbatorim atunci renasterea lui Mihaita. Va fi randul nostru sa facem cinste.

Va iubesc pe toti !
Gabriela


Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Gabriela,nu trebuie sa te descurajezi cateodata cand vezi uni coilasi cae nu se simnt bine dupa transplant,fiecrae copil este in felul lui,conteaza si cat de luptator este.Mihaita al nostru(sper sa nute superi ca ma zis asa)este un LUPTATOR,se simnte,si inca un lucru:Daca DUMNEZEU va ajutata sa adunati banii necesari si Mihaita este acolo la spital,inseaman ca va iubeste mult si el va avea grija ca Mihaita sa se simnta bine
multumescca ca imi mai trimiti link cu poze,adresa mea este @yahoo.com
va pupa si sa auzim dor vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

A trecut ceva vreme de cand nu am mai intrat aici...timpul la birou nu mi-a mai permis si acasa nu am net pana pe 28. Dar acum intru si descopar niste poze cu un Mihaita scump foc, Doamne, abia astept sa scape si de buba asta si sa fie si sanatos tun!

Gabriela, multi ani fericiti inainte (pt 16 sept, desi cu intarziere!) si sa va bucurati amandoi de puiul vostru care e un copil deosebit! Si deosebit de iubit!

Fiti tari in continuare, Dumnezeu nu va lasa si va fi totul bine!

Ma gandesc la voi si ma rog pt Mihaita!

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Gabriela, nu aveam cum sa stau departe de Mihaita. E un copil mult prea scump iar voi niste parinti demni de toata admiratia. Povestea voastra m-a impresionat enorm si inca ma impresioneaza. Si daca veti mai avea nevoie de ceva si pot fi de folos...eu sunt aici. Mult curaj si putere in continuare!!!

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput