Salvati-l pe Mihaita ! (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Gabriela, ce vesti bune!!! Doamne ajuta! Suntem alaturi de voi si asteptam cu sufletul la gura sa aflam ca s-a gasit ficatel pt. Mihaita. Imi dau seama prin ce griji si emotii treceti, dar sa dea Dumnezeu sa mearga totul bine si sa va vedeti cu totii acasa bine si sanatosi cat de curand.
Multi pupici lui Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabriela, Doamne ajuta sa faceti cat mai repede transplantul si sa treceti cu bine peste aceste momente grele.



Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Gabriela, ma rog pentru Mihaita in fiecare seara! Dumnezeu sa vegheze in continuare asupra voastra si sa va dea toata fericirea din lume
Cu drag, Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Draga Gabriela, iti scriem ca sa iti multumim pentru gandurile bune.Gandurile noastre se indreapta catre voi.
Sunteti puternici si veti reusi!
Dupa cum spunea foarte frumos un parinte din Iasi copiii vin pe lume pentru a deschide ferestre pentru noi ceilalti. Ei ne fac mai buni si mai toleranti cu ceilalti.
Cel mai mult imi doresc sa puteti trai si voi bucuria pe care o traim noi acum, sa stiti ca Mihaita este bine, ca totul s-a terminat cu bine, sa fiti acasa in mijlocul celor dragi, care au fost departe de voi atat de mult timp.
Noi ne rugam mereu si sunteti mereu in gandurile noastre. Chiar si atunci cand eram in Scotia ceream mereu informatii despre voi cat de des puteam de la cei care ne sunau. Desi stim ca Sabia de deasupra capului nostru mai sta acolo inca cel putin 5 ani este o mare fericire sa fii in procentul de 80% de reusita, sa stii ca raul din corpul ei a fost inlaturat.
Ne rugam sa fiti foarte aproape de momentul mult asteptat si totul sa se termine cat mai repede cu foarte mult bine, daca pot spune asa. Va dorim sa aveti aceeasi putere in continuare si sa va bucurati mereu de progresele pe care micutul Mihaita le face. Va pupam cu mult drag!
Dumnezeu sa va lumineze calea si sa aibe grija de Mihaita!


Florentin Cimpeanu (tatal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Draga Gabriela,

Se pare ca va apropiati de momentul cel mare(il numesc asa pt ca, de fapt, asa este).Incerc sa-mi imaginez prin ce treci(treceti).....Cu toate ca sunt o mamica de doi copii pe care-i iubesc mai presus de orice...nu cred ca pot sa-mi imaginez la adevarata valoare prin ce treceti si asta pt ca ai mei au fost sanatosi( si sper sa fie in continuare).
Am vazut aseara intoarcerea Sabinei...Am plans de parca era fetita mea.O sa vina si ziua cand te vei intoarce in tara la fel de fericita ca mamica Sabinei, ai sa vezi!
Nu se poate altfel!!!!
O sa mai treceti prin grijile internarii, operatiei, grijile perioadei postoperatorii dar toate astea vor fi doar niste amintiri mai putin placute din viata voastra....pe care nu le puteti uita dar cu care puteti trai fericiti alaturi de puiul vostru.
Sanatate multa....si nu ne mai lasa atatea zile fara vesti


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina costin spune:

Gabi-ce veste buna!Sa dea Dumnezeu sa facetzi cit mai repede transplantul.Ne rugam mereu pentru Mihaitza sa fie bine si sa va intoarcetzi sanatosi.
Va pup pe toti.
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

buna gabriela,

am citit cu intarziere vestile bune si ma rog la Dumnezeu pentru voi sa treceti cu bine de toate hopurile.

baietelul meu a dat dintr-una in alta, dupa ce ti-am trimis PM-ul cu "pricina" s-a ars la manuta. initial am crezut ca este o arsura mai mica... apoi.... am tras ceva, acum ne apropiem de vindecare si nici macar nu inteleg cum s-a putut intampla asa ceva. l-am lasat la calculator si l-am ggasit ars...

ma rog, imi pare rau ca ti-am facut capul mare... o sa reusim sa ne vedem pana la urma...


o saptamana frumoasa si sa cresteti mari si sanatosi!

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

pardon, am uitat..

o sa va "urmaresc" pe unde sunteti, pe forum, si asa , poate o sa ne vedem..

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristilipan spune:

Numel meu este si ma aflu intr-o situatie similara cu ceea in care se afla parintii lui Mihaitza numai ca la mine in dificultate este tatl meu care are cancer pancreatic si necesita o interventie chirurgicala destul de scumpa pentru posibilitatile mele .
Pentru a intoarce putin din ajutorul pe care l-am primit voi incerca sa fac apel la umanitatea dvs.pentru a salva o viata a unui copil care nu a vazut inca lucrurile frumoase in viata,daca viata tatalui meu e undeva la limita sper ca macar mihai sa poata avea parte de tot ce poate fi frumos intr-o viata de om sa aiba o copilarie sa iubeasca sa fie acolo pentru parintii care acum se zbat ptr el si sa le ofere suportul de care au nevoie cand le va fi greu.
Ajutati aceasta licarire de viata,si poate asa cineva acolo sus se va uita altfel asupra vietilor voastre si va va intoarce intr-o buna zi acest ajutor!
SALVATI-L PE MIHAITZA cristilipan@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,

Va multumesc din suflet pentru mesajele voastre. Ne gandim neincetat la voi toti, cei care ne-ati fost si ne sunteti alaturi. Mare lucru, mare minune ... sa va dea Dumnezeu multa sanatate si sa simtiti fiecare unde are nevoie o rezolvare, o binecuvantare pentru faptele voastre bune.

Camelia, esti f draguta, insa trebuie ca pentru toti copiii sa existe o sansa, trebuie sa luptam pentru fiecare dintre cei aflati in suferinta ... insa fara ajutorul lui Dumnezeu nu putem face nimic. Pe mine ma doare sufletul, mi se rupe inima si acum, cu lacrimi grele plang numai la gandul ca Mihaita ar putea sa nu mai fie, la amintirea lunilor de suferinta din Romania, prin ce am trecut si ce s-ar fi intamplat daca nu ajungeam aici la timp. Mai avem multe hopuri de trecut insa atata il rog pe Dumnezeu sa aiba mila de noi, sa nu ni-l ia pe Mihaita pentru ca nu pot, il iubesc atat de mult ... si ii multumesc in fiecare clipa ca Mihaita este langa noi si sper din suflet sa nu traim durerea de a ne pierde copilul.

alina morostes, alina costin, disperata, multumim pentru urari si pentru ca ne sunteti alaturi.

Eliza, Corina, ingerii nostri pazitori din cealalta parte a lumii cat de mult va iubesc .. sper sa simtiti acest lucru ... macar o mica parte din ce ati facut pentru noi sa fim si noi in stare sa facem, candva. Usa noastra va este deschisa intotdeauna.

crisflo, asa ma bucur pentru sabinutza Felicitari pentru lupta si ma bucur ca Dumnezeu v-a dat asemenea bucurie. Multumim pentru sustinere, stiu ca ne intelegeti prin ce trecem, asa cum si noi traim durerea fiecaruia dintre parintii cu copilasi bolnavi.

Mirunaa, esti super dragutza As vrea sa va putem povesti in fiecare zi ce mai face Mihaita, mai ales ca nu prea sta locului o clipa (ceea ce ne bucura nespus), insa incerc sa facem ceva si pentru Claudiu care trebuie sa plece la Kiev urgent si Nicoleta care trece prin niste momente cumplite ... asa sper sa avem vesti bune de la ea.

Trebuie sa mediatizam teledonul de suflet pentru ca astfel putem ajuta si alti copii sa traiasca ... va rog ajutati-ma sa facem din acest teledon cea mai frumoasa monotonie din viata fiecaruia.

Mirunaa, promit ca o sa scriu mai des despre Mihaita si sper sa va faca placere.

Cristilipan, multumim pentru sustinere si bine ai venit pe siteul . Va dorim multa sanatate pentru tatal dvs si ne pare rau pentru boala prin care trece. Dumnezeu sa va ajute

Va imbratisez pe toti cu drag,
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput