Salvati-l pe Mihaita ! (6)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Buna disperata,

Ma bucur ca locuiesti in bruxelles, habar n-aveam. Si chiar in woluwe, este aproape de spital. Din pacate noi am plecat din zona, mai departe, unde am gasit si noi o usa deschisa mai prietenoasa cu buzunarele noastre, dar venim duminica in bruxelles la biserica la Saint Catherine si luni la spital la Saint Luc. spune-mi ce zi preferi, ne-ar face mare placere sa ne intalnim.

cu drag,
gabriela

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

scuze gabriela, am facut o greseala de redactare in mesajul trecut, eram obosita.

abia duminica seara am intrat pe forum, deci n-am vazut ca ati fost la biserica astazi. imi pare tare rau , n-am putut sa vin la slujba.

marti am un test la limba franceza si in rest cred ca as putea sa vin sa va vad.

nu stiu daca mai citesti in seara asta mesajele, dar luni la spital la ce ora mergeti si unde, poate reusesc sa ajung.

sotul meu are piciorul rupt si va trebui sa merga si el tot maine la st luc.

va pup si va doresc sanatate si putere sa treceti peste greutati



s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

in afara de ziua de luni saptamana asta sper sa nu mai avem treaba la spital, deci daca tot vii maine cu sotul poate reusim sa ne vedem. daca nu ramane pe duminica daca vei putea.

maine, luni, avem de mers in mai multe locuri din spital asa ca imi este imposibil sa iti spun unde vom fi si cand. cel mai bine ar fi sa ne sunam. iti trimit nr pe PM sau email, sa vad care optiune este activata la tine. am sa mai verific netul maine dimineata inainte de a pleca, asa ca sper sa primesc un semn de la tine.

imi pare rau de piciorul sotului tau, sper sa se refaca curand.

Doamne ajuta!
gabriela

quote:
Originally posted by disperata

scuze gabriela, am facut o greseala de redactare in mesajul trecut, eram obosita.

abia duminica seara am intrat pe forum, deci n-am vazut ca ati fost la biserica astazi. imi pare tare rau , n-am putut sa vin la slujba.

marti am un test la limba franceza si in rest cred ca as putea sa vin sa va vad.

nu stiu daca mai citesti in seara asta mesajele, dar luni la spital la ce ora mergeti si unde, poate reusesc sa ajung.

sotul meu are piciorul rupt si va trebui sa merga si el tot maine la st luc.

va pup si va doresc sanatate si putere sa treceti peste greutati



s-auzim numai de bine!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

buna,

daca tot sunteti "peste tot" maine, mai bine o lasam pe alta data, cand puteti. vroiam doar sa va incurajez pentru ca stiu ce inseamna prea bine sa ai necazuri intr-o tara straina.

aveti nevoie de mancare , apa cumva, am citit ca ati dat 2 euro pe apa. ce rau imi pare ca n-am putut sa vin cand erati internati! asta pentru ca am avut eu necazuri... si inca mai am, dar sunt optimista! sa va ajute bunul Dumnezeu! duminica sunteti la biserica la st Cathline?



s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Mihaita a urcat scarile de-abusilea !!! Copilul asta este cel mai minunat din lume si cel mai ciudat: nu merge de-abusilea pe plan drept insa stie sa urce scarile
mai oameni buni sa-l vedeti cat de concentrat era ... eu m-am last dusa de imagini si am uitat sa ma duc langa el sa-l pazesc ... m-am trezit la timp, l-am prins in aer, ca stiti cum e ... la urcat e mai usor, la coborat e greu ... asa-i si in viata. Credea ca treptele se misca in functie de unde pune el piciorul

Magda, de-abia astept sa-l plimb in parcurile din Iasi, imi este atat de dor de orasul asta frumos ! Bunicutza mea inca dinainte de a-l naste numai asta imi repeta: de-abia astept sa-l plimb cu bicicleta pe la Palat. Si eu as vrea ...

Andra, Anina, multumim frumos pentru gandurile voastre bune.

Ovi, am vrut azi sa intru pe siteul lui Mihaita si mi-a spus ca nu exista. Stii ceva de site, eu is ingrijorata ca eu as vrea sa il uptadez. Daca stii ceva, zi-mi si mie te rog frumos. Daca trebuie sa fac ceva ...

Corinutza, bine ai venit acasa, adica la munca si bine te-ai intors printre prietenii de suflet ai lui Mihaita.

Disperata, ne vedem duminica la biserica la St. Catherine.

Va iubesc pe toti si sper sa avem vesti bune.

Doamne ajuta!
Gabriela

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Gabriela, te iubim mult si pe tine si pe Mihaita si ne rugam zilnic pentru voi! Doamne ajuta! Si toata admiratia ca ai puterea mereu sa te interesezi si de altii, sa ii incurajezi si pe altii! sa va dea bunul Dumnezeu tot binele din lume si multa, multa sanatate! Si Mihaita sa se plimbe de acum incolo zilnic la Palat!

Spune-ne daca mai ai nevoie de ceva, cum stai cu resursele. Vrem sa te ajutam cat putem.

Eliza
Toronto

PS Avem nevoie de ajutor si pentru George. Vezi subiectul Ajutati-l pe George! Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Gabriela draga, m-am uitat si eu pe albumul lui Mihaitza si mi s-a facut un dor de el si de voi...
Doamne ajuta sa faceti cat mai repede transplantul si sa va intoarceti acasa sanatosi si voiosi!
Sper ca cel tarziu luni sa-ti dau un raspuns ref. la prelungirea creditului.
Va imbratisez pe toti trei si va


Life is a journey, not a guided tour. Bryan Rehard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Buna Gabriela,
eu intru zilnic pe site. Din nu stiu ce motiv vreo doua zile serverul a fost down. Acum de exemplu daca te uiti, merge perfect. Putem sa-l updatam fara probleme si ma voi ocupa de asta imediat ce avem materiale.
Ma bucur de vestile voastre in fiecare zi.
pe curand,
ovi
www.hogas.go.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,

Am din nou acces la net si ma bucur sa va regasesc alaturi de noi.

Laliq, ce dor ne este de tine ... of of ... si de Mihnea si de flococila. Ne-am simtit f bine la voi ...

Ovi, mi-a venit inima la loc cu siteul. Multumesc de vesti. In fiecare zi ma trezesc cu chef de actualizari si de fiecare data apare altceva. Si uite-asa trec zilele ... Ma bucur ca ne esti alaturi ... am orbecai pe intuneric fara tine.

Eliza, de fiecare data ma faci sa ma simt atat de in siguranta cand am vesti de la tine. De mii de ori iti multumim si ne gandim cu bucurie si cu dragoste la tine mereu.

Si acuma, vestile ... dintre cele mai bune: se pare ca Mihai a ajuns primul pe lista de asteptare si medicii ne-au zis ca se poate intampla oricand ... chiar si cand vorbeam cu ei. Avem niste emotii ingrozitoare ... am vrea sa fim undeva dupa transplant. Am vazut-o pe Bella in spital, iar in patut, iar durere, iar internare ... si mi-am dat seama ca oricat as face eu haz de necaz imi va fi extrem de greu cand o sa-l vad pe Mihaita operat. Sper sa ne dea Dumnezeu putere sa rezistam si in primul si in primul rand sa nu existe nici un fel de complicatii post transplant. De fapt cred ca asta ne sperie mai mult ... cate lucruri rele se pot intampla dupa. Stiu ca trebuie sa fim optimisti, dar va impartasesc cele mai ascunse temeri pe care incerc din rasputeri sa le ascund, sa mi le alung din ganduri. Bine ca toata ziua avem treaba, nu ne intrebati ce treaba ca nu stim cum trec orele, dar suntem f ocupati. Plus ca as vrea f mult sa facem ceva pentru Claudiu si pentru Nicoleta si imi pare rau ca nu ma mobilizez mai mult. Sper sa apara si ceva rezultate dupa atatea lupte si sperante.

Va multumim inca o data pentru minunile pe care le traim datorita voua si ii multumim lui Dumnezeu pentru tot si ne rugam pentru voi toti, sa va rasplateasca bunul Dumnezeu pentru faptele voastre bune.

Doamne ajuta!
Gabriela

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Gabriela,Doamne ajuta sa se gaseasca un donator cat mai repede,Mihaita sa fie bine,sa veniti sanatosi acasa si sa uitati de tot cosmarul prin care treceti!
Noi va iubim si ne rugam sa reuseasca transplantul,sa veniti acasa cei mai fericiti oameni de pe pamant!
Suntem cu sufletul si cu gandul alaturi de voi,mult curaj,sigur veti reusi!"Daca nu voi,atunci cine?"

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput