Salvati-l pe Mihaita ! (6)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Si acuma sa trecem la povestea de seara

Deci puiutul nostru scump pe care il cunoasteti, desigur, Mihaita Hogas, a inceput sa mearga in patru labe ! Deci la 1 an si 9 luni, cand noi ziceam ca acusica isi da drumul la mers de unul singur, domnul bebe a hotarat sa invete si mersul pe jos, cu dubla sustinere 2 x 2 membre.

Este super haios, ii place la nebunie sa se tarasca pe jos (asta e, spalam si mai des acuma pe jos, ne-a pus la treaba), si sa se ridice. Parcurge toata casa pe jos, in patru labe, si acum e aici, acum e acolo.

A inceput sa isi tina echilibrul pe picioare singurel pret de vreo 10-15 secunde si e foarte siret pentru ca imediat isi baga capul in pamant ca strutul, nu vrea sa faca si pasii de rigoare. Il amuza teribil sa stea singur pe picioare si noi suntem

Pe de alta parte, micul print trage palme care de care mai precise. Astfel, in tren mi-a dat o palma de sa intru in pamant de rusine. Nu stiu cum sa-l dezobisnuiesc si parca ii face o placere imensa sa dea, ii place cum suna zgomotul de palme. Nu isi da seama ca loveste, pentru el e o joaca.

Trebuie sa stai cu ochii pe el ca pe butelie pentru ca are o pasiune de a invarti butoanele de la aragaz in fiecare zi isi masoara puterea cu usa de la frigider, poate azi e ziua norocoasa cand va reusi sa o deschida. Noi speram ca nu inca. La dulapuri ar sta zile intregi daca ar putea sa si dea jos tot ce este prin ele. Ne doare gura de cate ori i-am zis ca nu e voie la dulap, ca e pericol, sunt borcane, se taie etc. Degeaba, cred ca aude numai ce ii convine.

Si bineinteles ca ne luptam la masa ca sa manance. Este extraordinar de incapatanat si ar fi in stare sa-si tina respiratia mult timp numai sa nu deschida gura. Nici eu nu sunt experta la bucatarie dar de dragul lui fac progrese pe zi ce trece, poate poate voi ajunge sa ii multumesc gusturile culinare.

In fiecare zi si mai ales seara si dimineata are program de harjoana, adica de ras, de gadilit, ii place la nebunie sa stea intre noi, sa ne pupe, isi pune capul pe pietul meu si imi ia mana si mi-o duce in sus si in jos pe cap si pe spatele lui ca sa il masez, ii place f mult sa fie mangaiat.

Iar imi dau lacrimile numai cand va povestesc, cat de mult il iubesc si ce durere exista pentru un parinte ... grija pentru copil, sa nu pateasca vreodata ceva ... Ma duc la el ca mi s-a facut dor de el numai cat am scris aici, ma duc sa ma intind langa el, ca acuma doarme. Imi place enorm de mult sa ma uit la el cum doarme, este un inger, este un copil care infloreste pe zi ce trece si pentru noi nimic nu mai conteaza in rest, doar Mihaita.

Va iubesc ... si sper sa simtiti ca fiecare dintre voi ati facut posibil ca Mihaita sa fie acum unde este si sa vada in fiecare zi pe mama si pe tata, soarele rasarind si apunand si mai ales sa rada, are un ras atat de frumos, este un copil vesel. Doamne, iti multumim de mii de ori

Duminica de exemplu ne-am intalnit cu Andra (Eliza , tot tie trebuie sa iti multumesc ca am intalnit asa un om cum este Andra) si Mihaita s-a jucat cu fetita ei Maite.
Va mai povestesc ... cat de curand.

Multumesc pentru tot
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

in sfarsit l-am rezolvat pe-al meu copil. ia trecut si rana de la mana .... si tot... duminica sunttri la biserica gabriela?

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Disperata,
Iarta-ma ca raspund cu intarziere, sper sa mai vezi mesajul meu in timp util.
Noi vom fi si maine la biserica la St Catherine. Sper sa ne vedem acolo.
Doamne ajuta !
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am reusit si eu sa ma intru si sa citesc... Ma emotionat f tare dragostea ta pt Mihai copilasul vostru drag.

quote:
Iar imi dau lacrimile numai cand va povestesc, cat de mult il iubesc si ce durere exista pentru un parinte ... grija pentru copil, sa nu pateasca vreodata ceva ... Ma duc la el ca mi s-a facut dor de el numai cat am scris aici, ma duc sa ma intind langa el, ca acuma doarme. Imi place enorm de mult sa ma uit la el cum doarme, este un inger, este un copil care infloreste pe zi ce trece si pentru noi nimic nu mai conteaza in rest, doar Mihaita

Sa dea Dumnezeu sa se faca transplantul cat mai repede!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57849" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliandrei spune:

Draga Gabriela,
Citind povestea micutei Bella, ea se termina undeva cu plecarea lor la Bruxelles (sau cel putin asa am inteles eu citind pe forum). Ai idee ce e cu ea? Aici este unde am citit eu: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57223&whichpage=11, si ultimul mesaj e postat pe 13 Octombrie.

Sanatate multa lui Mihaita, micutei Bella si tuturor copiilor din lume!

Stelica Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Felis, ma bucur ca sunteti acasa, Dumnezeu sa va ajute sa aveti numai si numai bucurii. Multumesc pentru sprijin ... si La multi ani pentru Mihaita al tau ... poate reusim o data sa se intalneasca tizii intre ei, atunci sa vedem ce-o iesi

Steli, http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61239
aici ai partea a 4-a a subiectului depsre Bella. Ea s-a intors acasa dupa prima interventie, este bine insa ii trebuie putin timp sa se acomodeze iarasi cu noua camera. Mai multe despre operatia Bellei si perioada cat a stat la bruxelles gasesti la partea a 3-a a subiectului.

Va pup pe toti cu drag,
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Ce de sfinti la voi in familie.
Pentru tine Gabriela, stiu ca urarile pe care ti le fac tie se duc la puiul tau si cu toate astea am sa ma refer numai la tine asta pentru ca esti un om deosebit sau poate tocmai pentru ca esti o mama asa cum ar trebui sa fie toate mamele.Deosebita prin simplitatea si curatenia sentimentelor.
Sa fii sanatoasa, Gabriela, sa ai parte de tot ce-i mai frumos in viata si sa nu uiti niciodata ca foarte multe dintre prietenele de pe forum te apreciaza si te iubesc.

Pt Mihaita!

Sa fii sanatos si cuminte, iti ureaza si ai tai parinti.Eu iti doresc ca atunci cand te vei face mare , atunci cand vei putea sa-i spui mamei tale "te iubesc" sa ai grija so i-o spui in fiecare zi.Si tu meriti sa fii iubit dar si mamica ta merita acest lucru.


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

La multi ani, Gabriela, La multi ani Mihaitza!!!! Va doresc din suflet multa multa multa sanatate si sa va intoarceti cat mai repede acasa cu bine. mii!!!!

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

LA MULTI ANI MIHAITA!
LA MULTI ANI GABRIELA!

Va doresc tot binele din lume,multa,multa sanatate si putere,sunteti minunati,sunteti deosebiti...VA IUBESC !

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:


LA MULTI ANI amandurora, dar si taticului!!!! Sa fiti frumosi, sanatosi si sa va bucurati de aceasta zi si de cele ce vor urma!!!! Ziua cea mare nu e departe si cu ajutorul lui Dumnezeu totul se va termina cu bine

Mihaela si Catalin

Mergi la inceput