Vreti sa stiti sexul bebelushului?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Andrada suuuper ideea pt camera.

Anca 18+

http://community.webshots.com/user/ancaspiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Eu,pina sa ramin gravida mi-am dorit baiat.De cum am ramas am visat fetita.Dar tot timpul am stiut ca va fi baiat,lucru confirmate de echo.Si chiar de calculul cu virsta si luna conceptiei.
Exista un mini microscop care indica pe baza salivei, zilele fertile,3 la numar.Cea din mijloc e cea mai si cea mai.Atuci saliova apare ca o freoga pe obiectiv.In preziua si cea de dupa e o mixtura intre puncte si ferigi.In astea doua,daca faci sex,iese fetita.Daca o faci in ziua de maxima fertilitate iese baiat.Eu am avut acest aparat insa i-am dat bataie in toate cele 3 zile ,asa ca...nu stiu cit e de adevarat.Maybe baby se numeste microscopul.

pupici
25+


leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

atuci=atunci
saliova=saliva
freoga=feriga
Sorry e bezna la mine in creier acum,asa de obosita mi-s.

leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

La primul copil nu am vrut sa stiu sexul copilului. Am zis ca ma intereseaza numai sa fie sanatos. La nastere a fost o surpriza mare sa aflu ca am baietel.
Acum, sa fiu sincera, imi doresc sa stiu sexul copilului, probabil pentru ca visez la o fetita. Parca nu mai am rabdarea aia care am avut-o cu Luca sa astept pana la nastere.

Numai bine,
Ciuf si Luca
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cami71 spune:

Eu sunt noua pe aici dar sa va povestesc cum a fost la mine: la primul copil in 97 eco era cam vechi si nu am stiut decat cu o zi ininte sa nasc, si atunci din cauza ca erau probleme - era baiat- ok La al doilea nu am vrut sa stiu pt ca voiam fata muuult de tot si mi-a fost teama sa nu gandesc "ce rau imi pare ca nu e fata" oricum il iubeam nu?- dar a fost fata. Acum problema mare - se pare ca o noua sarcina a aparut- de data asta nu stiu ce voi face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Poate gemeni : un baiat si o fata , ar fi perfect , nu Cami?
IRINA 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Da, eu vreau sa stiu ce este, atunci cind se va putea sa aflu. Nu stiu de ce, dar, de cite ori vine vorba despre bebe, ii zic numai "el", "piticul" etc. Poate chiar o fi baiat :) Pina si cind ma gindesc la nume, caut numai nume de baietei :))) Daca aflu ca e fetita, atunci sa vezi surpriza

Sincer, eu nu m-am gindit pina acum daca vreau fata sau baiat. Cred ca mi-ar placea sa am baiat, pentru ca noi suntem doua surori la parinti si mereu mi-am dorit un fratior. Dar, pina la urma, chiar nu conteaza. L-am intrebat si pe sotul meu ce si-ar dori, si mi-a raspuns la fel "nu conteaza, copil sa fie" :)


Se mareste clanul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by aida_o

Da, eu vreau sa stiu ce este, atunci cind se va putea sa aflu. Nu stiu de ce, dar, de cite ori vine vorba despre bebe, ii zic numai "el", "piticul" etc. Poate chiar o fi baiat :) Pina si cind ma gindesc la nume, caut numai nume de baietei :))) Daca aflu ca e fetita, atunci sa vezi surpriza



Se mareste clanul :)




Hihihi,si eu am patit la fel .Si chiar noaptea visam ca e baiat si o sa-l cheme Philip.Cind mi-a zis la ecograf ca-i fetita m-am bucurat mult-mult de tot.Mi-am dat seama mai apoi ca defapt mi-am dorit fetita dar ca sa nu fiu dezamagita ca nu e,mi-am bagat profund in cap,ideea ca-i baiat.Mama mia,ce teorie !

Sarcina usoara iti doresc!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Fetelor, metoda cu suma dintre varsta mamei(in momentul conceptiei) si luna conceptiei o stiu si eu dar invers adica par= baiat, impar=fata. La mine s-a verificat, iar mama mea care e cadru medical a aplicat-o la zeci de gravidutze si s-a adeverit. Eu am o fetita si mi-as dori si un baietel peste ceva timp si ma gandesc sa aplic metoda...poate iese!
Bafta viitoarelor mamici si bebici sanatosi!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

eu am 31 si bebe conceput in martie: 31+3=34 - par adica fata.
ecografiile au spus fata.

Vom vedea in decembrie

felicia + Ilinca Teodora

Mergi la inceput