Vreti sa stiti sexul bebelushului?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaariadna spune:

Dupa metoda cu adunatul anilor si lunii conceperii ar fi trebuit ca primul meu copil sa fie fetita. Nu e, e baietel. La sarcina de acum ar trebui sa fie baiat dupa calcul. Om vedea ce-o fi...
Ariadna 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Crisulet a fost o surpriza (frumoasa binenteles :)) pentru ca asa am vrut noi. Recunosc ca m-a macinat curiozitatea, dar a fost si f. palpitant intr-un fel :) ... toti incercau sa ne convinga sa intrebam doctorul, noi am rezistat eroic ... nici macar teste de genul "sare in cap", n-au mers.
A doua "burtica" tot surpriza o sa fie ... cu toate ca la al doilea copil o sa fie curiozitatea si mai mare! Eu zic ca o sa rezistam din nou ;)
Iar calculele nu au mers la mine ... dupa calcule trebuia sa fie fetita.
Toate cele bune! Sarcini usoare, nasteri si mai usoare si bb-i sanatosi si frmosi! :)


Irinusha & Cris (03.05.04)

site-ul lui Cristian
poze, pozilici si poze de vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dori73 spune:

Buna la viitoarele mamici cu burtici.Vreau sa adaug si eu ceva.Mi-am facut echo 3D la C.M.U. la 14 sapt.(acum am 15 sapt.) si mi-au spus ca voi avea o gigilica mica cu virgulita.....adeca baietel.Exista posibilitatea ca la o echo tridimensionala sa fie o eroare? Cum se calculeaza sexul copilului in functie de varsta, an , etc.M-ati facut curioasa.Eu nu stiu. Multumesc mult anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Dori..sora-mea a facut eco 3D tot pe la 14-15 sapt si i-a spus ca va avea baiat..cand a mers la 17 sapt era de fapt fetitza...si fetitza a ramas.

Varsta bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dori73 spune:

Coralia...dar vreau sa mai stiu un lucru....cum se calculeaza sexul copilului si....de ce se intampla chestiile astea? (adica iti spune ca e baiat si apoi e fetita).Nu stiu, dar poate o sa razi, eu parca simt ca e baiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

La varsta asa mica erorile sunt frecvente pentru ca nu se pot distinge asa bine organele genitale.Cat despre metode de calcul...eu una nut-i recomand..am intrat pe multe site-uri si rezultatul era de fiecare diferit..ba fetitza ,ba baietel..deci nu te poti lua dupa ele.

Varsta bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dori73 spune:

Coralia, scuze ca te mai stresez cu o intrebare.Cind mi-a facut echo mi-a aratat si chiar a insemnat pe ea unde este virgulitza.....Eu deja i-am pus un nume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Eu nu zic Dori ca medicul s-a inselat sigur..s-ar putea sa fi avut dreptate si sa ai baietel pana la urma..eu ti-am zis doar ce a patit sora mea.Mai incolo dupa 16-17 sapt o sa se vada mai bine.

Varsta bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dori73 spune:

Mersica mult Coralia, intr-un fel m-ai pregatit pentru o eventuala eroare medicala....si soc...sa am fetita.In fond, conteaza sa fie sanatos, si mai putin sexul lui. Scuza-ma daca am fost putin refractara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Eu cand am facut prima oara eco, bebe avea 17 s si 1 zi; si a zis baitel.
Acum pe 5 sept. am urmatoarea programare si vad atunci daca se confirma verdictul sau nu.
Si eu, da nu stiu motivul, am simtit tot timpul ca e baietel.....desi as fi vrut fetita!
Da poate doar mi s-a parut mie......
Vom vedea.....da mai e atata timp pana pe 5 septembrie........

Toanca si bebe Matei 19+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/piticel_24/my_photos

Mergi la inceput