Vreti sa stiti sexul bebelushului?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cosmina spune:

Ceau, si eu stiam de calculul sexului copilului cu metoda asta doar ca o stiam asa: luna in care a fost conceput copilul + varsta mamei la data conceptiei + luna nasterii mamei. Acum nu stiu care e cea buna si daca e chiar reala. Cine mi-a spus-o, zicea ca in circa 99% din cazuri se potriveste. Va pup.

Cosmina 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by Dori73

Coralia...dar vreau sa mai stiu un lucru....cum se calculeaza sexul copilului si....de ce se intampla chestiile astea? (adica iti spune ca e baiat si apoi e fetita).Nu stiu, dar poate o sa razi, eu parca simt ca e baiat.

SFD



Poate e cam tarziu sa raspund, dar lucrurile astea se intampla pentru ca fiecare bebelus se dezvolta diferit. La varsta mica e posibil ca testiculele sa nu fi coborat la baieti si de aceea sa fie confundati cu fete. Viceversa se poate confunda pentru ca clitorisul fetite este f. proeminent si poate fi confundat cu "virgulita" baieteilor.
De asta e mai sigur la o varsta mai mare a sarcinii. Are timp bb sa se dezvolte.


Andreea, mamica lui Tudor - 10.08.2005

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

he, he, la noi dupa toate semnele ar fi trebuit sa fie fetita; normal ca daca ne dorem fetita vroiam sa stim daca ne-a iesit sau nu ... eh, nu ne-a iesit, si desi am bocit in cabinet cand am facut morfologica si ne-a zis (la 18 saptamani) ca e baietel, acum suntem foarte fericiti, si il asteptam pe bebe luca ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

Nu mai merge link-ul.
Initial credeam in calendarul acela chinezesc. Dar in cazul meu nu s-a confirmat, ar fi trebuit sa fie fata, dar norocul meu era ce voiam: baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Dragelor noi nu vrem sa stim sexul bebelusului, sper sa rezistam!
Vrem sa fie o supriza. Sotul e foarte hotarat si vine la fiecare eco ca sa vada bebele si ca sa fie sigur ca nu ma 'mananca limba'. Isi doreste foarte mult o fetita. Sanatos sa fie, ce mai conteaza!

Bianca 15+
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput