Fam.Florescu, o poveste despre minciuna/ajutor

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Nu am scris pana acum la subiectul asta, desi am incercat si eu sa-i ajut un piculet. Mama mea a fost "expeditorul" si s-a intalnit o data cu el sa-i dea cate ceva. Tocmai ce am vorbit acum cu mama si nu s-a mirat deloc auzind despre articolul din "Practic...", mi-a zis ca impresia ei despre acest domn Florescu nu fusese deloc una buna, dar a preferat sa creada ca se inseala...

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aysha spune:

Voi glumiti acuma,nu ????
Unde draq mi-am pus extraveralul???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Cuuum???!!!???Ceeee???!!!???

Mai fetelor,pe mine m-au apucat niste nervi de nici nu-mi gasesc cuvintele.

Atatea fete de pe forum s-au implicat,au pus suflet,au alergat,au dat telefoane,au strans bani,le-au facut vizite si acum aflam asa ceva....pe mine ma uimeste povestea asta.

Eu nu m-am mai bagat de prin primavara,dar am tot citit cum s-au zbatut in continuare fetele pt fam Florescu.E inadmisibil sa scrie din nou la revista Practic si sa spuna ca i-a murit sotia,ca sa stoarca bani de la oameni.Inteleg ca au primit deja alte 29 milioane care "nu ajung".Pai normal ca nu ajung.Niciodata nu vor ajunge.

Nu pot sa spun ca-mi pare rau pt banii pe care i-am dat familiei Florescu dar povestea asta mi-a lasat un gust amar.

Of,Doamne....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Sint foarte dezamagita de ceea ce am citit...Suficient de dezamagita ca sa stau deoparte mult timp de acum incolo.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

am aflat si eu vineri de povestea din Practic in bucatarie, am gasit revista si va spun cu siguranta ca despre ei e vorba, am vazut poza si eu am fost de multe ori la ei, ca sa nu mai zic de adresa care iarasi corespunde. E trist ca asta au inteles ei din bunatatea oamenilor care i-au ajutat. Probabil ca vazind ca lumea se agita si banii le vin, s-au gindit sa pluseze, fara sa se gindeasca la ce s-ar putea intimpla daca adevarul iese la iveala, ptr ca acum nu vor mai primi nimic, evident.

Imi pare si mie rau ca lucrurile stau asa, ca la fel ca multe alte fete am preferat sa-mi las deoparte semnele de intrebare ca nu cumva sa-i jignesc cu intrebarile si iscodelile mele, era mai bine sa fii ingrosat eu obrazul atunci, ca vad ca ei nu au avut probleme sa il ingroase....

Nu-mi pare rau ca asa am reusit sa cunosc niste oameni minunati la acest subiect .

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Putem sa schimbam titlul subiectului?

"Fam Florescu - o poveste DC" mi se pare suficient.

Ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Putem sa punem mai degraba in titlu ceva cu "tzeapa". Dar fara "DC", ca nu e vina DC-ului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

La solicitarea Roxanei se poate face orice cu acest subiect.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Cred ca in urma aceste povesti eu o sa imi revizuiesc modul in care inteleg sa ajut pe cei la nevoie. In sensul de a fi mult mai atenta unde merita si unde nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

offf....nu pot sa cred...in ce lume traim....cum or putea sa faca asa ceva??? Cum sa spui ca ti-a murit sotia??? Cum e sa scrii despre tine ca esti mort??? Uite ca asta nu am mai auzit-o...dar se pare ca in viata avem multe de invatat!!! Deci, ochii mari de-acuma. Pacat de copii.

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput