Fam.Florescu, o poveste despre minciuna/ajutor

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

Roxana - pai am putea sa-i zicem "Fam. Florescu - o poveste de succes DC", ca asa stau lucrurile si sint foarte mindra de noi ca am reusit asta, vreau si eu sa le multumesc tuturor fetelor care s-au implicat dar mai ales tie care ai tinut subiectul in viata cind ameninta sa dispara si lui Ulisernic care a contribuit mult la miscarea ajutorului dintr-o parte in alta in beneficiul celor care aveau atita nevoie.

Acum sa va spun ca tocmai m-a sunat sotul meu sa-mi zica ca a facut rost de o uniforma de fetita de clasa I, pe cea de-a doua o voi lua eu, impreuna cu rechizite pentru fete. Daca mai poate ajuta cioneva cu ceva trening sau incaltari de iarna, ar fi binevenite, eu voi mai lua una-alta dar de luna viitoare.

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Andra, bravos! pentru uniforma si toate cele si da, e bun titlul, doar sa ne vada un moderator si sa-l schimbe.

Atunci, am sa pun si eu pe contul lor zilele astea cei 50 ron cu care am ramas restanta, mai incolo mai vedem noi.

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Carticelele in germana sigur ca le mai am! sunt la birou, sunt tare frumoase si nou noute. Si am si cd-ul cu emisiunea, pe care dl florescu mi l-a cerut pentru vecinul lui. Daca nu a mai dat nici un semn de viata am crezut ca nu il mai intereseaza cartile...

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Despre subtilele inchisori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Mai stiti ceva de Fam. Florescu?Au inceput fetitele scoala? D-na Florescu e inca acasa sau a trebuit sa se duca in sanatoriu? Au facut ceva cu programul de contabilitate pe care l-am dus? Eu stiu ca voi sunteti mai curajoase si ca mentineti legatura cu ei.
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

am reusit si eu sa ma vad simbata cu dl. Florescu pe fuga si sa-i dau lucrusoarele ptr fetite, plus o carte frumoasa cadou ptr Marian, baietelul cel mic, ptr ca a fost ziua lui la inceputul lunii. L-am intrebat de gradinita si mi-a spus ca nu are bani sa-i dea. Eu mentin oferta de a plati ptr unul dintre copii plata lunara, care e in jur de 1,7 milioane, se mai incumeta cineva?

Witchie - dl. Florescu m-a intrebat daca mai e valabila oferta cu carticelele in germana si te roaga sa iei tu legatura cu el, ptr ca poate trece el sa va intilniti undeva sa i le dai. Da-mi PM daca nu ai nr. lui de mobil, ok?

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Andra_ io m-as incumeta dar numai la 50 RON lunar...as vrea sa mai ajut si alti copilasi si aici pot sa ma angajez doar cu atat.

Despre carticele, Vraji a spus ca le are si sunt available, o mai intrebasem si eu odata. Le are la birou doar sa dea dl Florescu un semn.

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Serbanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Il sun maine pe dl florescu pt carticele si cd cu emisiunea.
Pupix.

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Recunosc, si nu mi-e rusine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Fetelor, eu tocmai azi am deshcis aici un subiect "Familie necajita" - nestiind ca exista deja subiectul cu familia Florescu, acum l-am vazut, n-am putut citi tot.
Deic eu am alfat de acest caz din revista Practic din 15.9. Acolo scrie ca Dl.Florescu e vaduv de 3 luni si ca au 64 de milioane restante la intretinere si 32 la curent.
eu am tirmis luni (26.9) 1 milion de lie (vechi) pt. Dl.Florescu si chiar acum vreo ora am sunat un vecin (al carui nr. era dat in revista) sa intreb daca au ajuns banii. Acest vecin mi-a spus ca inurma articolului din Practic s-au strans cam 29 milioane dar din pacate nu este suficient si ca saptamana viitoare executorul judecstoresc va socate la licitatie apartamentul, ca nu accepta plati esalonate.
ce sa mai cred acum, vad ca voi tot ati ajutat ? Voi mai ajuta si eu in continuare, cat pot.

Cu drag

Ingrid si Cristi (2,5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Sorry, am postat de 2 ori, am crezut ca primul mesaj nu s-a "dus".
Intre timp am ciiti toate postarile voastre.
Cred ca este vorba de aceeiasi familie Florescu despre care am citit eu acum 2 saptamani in Practic si acolo scria ca toate cele prezentate sant confirmate de trustul "Casa Lux", care de asemeni a ajutat aceasta familie. Este si o fotgrafie acolo cu D.Florescu si cei 5 copilasi.
Numai ca ce scriti voi - si ce scrie acolo - si ce am aflat eu la telefon - se cam bat "cap in cap".
Sant dispusa sa ajut si eu, lunar, astept vesti proaspete de la voi cei care ati vizitat familia si ati tinut legatura cu ei.

Ingrid si Cristi (2,5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

refuz sa cred ca este vorba despre aceeasi familie Florescu. M-am intalnit cu dl Florescu Marti si mi-a spus ca doamna Florescu este bine, atat cat se poate...

Esti sigura ca e aceeasi familie?
Ca daca da, nu prea se pupa informatiile pe care le am eu cu ce spui tu ca a aparut in revista aia, ingrid.
Ai putea sa transcrii textul aici te rog? sau sa mi-l trimiti pe privat?


Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Recunosc, si nu mi-e rusine...

Mergi la inceput