Fam.Florescu, o poveste despre minciuna/ajutor

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Eu zic sa puneti un subiect la legislative referitor la problema cu cartea de munca si veniturile suplimentare.

Ancuta 14+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna!
Eu vin de la bazarul Sabinei...am un palton de dama pe care as dori sa-l donez doamnei Florescu.....cine ma ajuta?cum sa fac?
Eu locuiesc in zona Vitan,problema este ca pana pe 26 mai sunt in Bucuresti,apoi am sa lipsesc 10 zile,daca putem rezolva ceva pana atunci ar fi minunat,daca nu ramane pentru dupa.

Multumesc!

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Hai ca revin din nou.....sper sa nu dati cu prea tare in mine, dar din pacate banii pe care i-am dat eu d-lui florescu atunci pentru permis erau din banii pusi de-o parte pentru concediu. Iar noi o sa plecam in concediu duminica.
Initial am zis ca o sa platesc chiria ceva mai tarziu, si nu m-am agitat sa-i recuperez, insa proprietareasa mea (care in mod normal sta in belgia) e in Romania si presimt ca o sa ma trezesc azi sau maine cu ea la usa si-o sa vrea si ea banii pe chirie.
Ziceati ca luna asta s-au strans mai multi bani decat era nevoie, Andra a zis ca pune si ea 1 milion, deci ar mai ramane 2 milioane. Ma simt prost sa va cer voua bani insa m-as simti si mai prost sa-i cer inapoi d-lui Florescu. Si daca n-as avea nevoie de ei, n-as face-o, insa din pacate am .


Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (31.03.2004) Daria Maria (22.06.2005)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Micky, poti conta pe inca 500. Din diverse motive nu am reusit sa pun in cont cei 500 promisi la ultima transa de intretinere, vezi ei nu sunt verzi pe lista, asa ca Luni, dimineata sau maine dimineata ii pot pune in contul tau, dar da-mi pe pm un cont. As prefera sa fie la Banca Transilvania sa scutesc un comision si sa scurtam timpul, ce zici?

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Eu din pacate tot ce am spus ca dau am dat ...3M daca nu ma insel...si i-am dat direct fam. Florescu.
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Tot eu!

Gata, s-a rezolvat cu banii . Multumiri atat din partea mea cat si a d-lui Florescu celor 2 fete, Andra si Carmen (Pegasis) .
D-l Florescu a sunat ceva mai devreme si a ramas cam fara cuvinte cand a auzit ca nu mai trebuie sa imi dea nici un ban inapoi, mai ales ca asa cum banuiam nu statea deloc pe roze cu banii. M-a rugat de vreo cateva ori sa multumesc in numele lui tuturor fetelor care l-au ajutat.

Roxana, merci frumos, dar nu mai e cazul, pastreaza banii pe ei sa li-i dai cu alta ocazie!



Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (31.03.2004) Daria Maria (22.06.2005)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Pai la faza asta am ramas si eu cu gura cascata :). Prima data nu am inteles cum a ramas, apoi am recitit mesajul lui Mickyyy si am inteles ca Andra si Carmen au dat banutii ... hmm...

Eu o sa dau aia 500, i-am amanat un pic, dar poate ca vor ajunge intr-un moment mai bun.

Fetelor, va pup,
Roxa

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Roxa, e vreo problema?

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by Pegasis

Roxa, e vreo problema?

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)


Doamne Fereste, Carmen, cum ar putea fi vreo problema, dimpotriva

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

fete si baieti.

Fiindca Familia Florescu a iesit cu ajutorul vostru din marele impas si marea disperare in care erau acum cateva luni, as vrea sa schimbam titlul topicului. Astept idei, ca mie nu-mi vine nici una momentan.

Am vorbit la telefon adineaori cu dl Florescu, ne-a multumit inca odata tuturor. I-am spus ca vom incerca sa ne implicam sa ajutam si alti copilasi care au nevoie de noi, dar ca n-o sa-i uitam de tot.
A inscris fetitele la scoala si era un pic ingrijorat ca nu va face fata la necesitatile legate de scoala: rechizite, uniforme etc. Va rog inca odata, daca puteti sa ajutati pe partea asta, ajutoarele sunt mai mult decat binevenite.

Witchie, nu mai stiu daca tu spuneai ceva despre niste carticele in Germana. Dl Florescu a fost trimis am inteles la Suceava in ziua in care trebuia sa vina dupa ele. Daca le mai ai si daca le mai dai, te roaga sa-l suni sa-i spui sa vina sa le ia.

Va salut, cu drag,
Roxa

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput