Fam.Florescu, o poveste despre minciuna/ajutor

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Ai dreptate Ancuta.
Scuze, dar pe masura ce cunosc detaliile dramei ma gandesc cum as putea sa ii ajut mai mult.
Ceea ce ma sperie este ca ei vor avea nevoie de ajutor pe termen mai lung, pana cand sanatatea mamei se va imbunatati. Si nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa insemne 5 copiii la scoala!
Iar ei vor trebui sa achite apartamentul pana in 2007 - conform contractului.
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ultima transa de intretinere scadenta in 20 august actualizata:
Lyada 1,000,000 lei
adusca 500.000 lei
Dalina & prietenii 1.500.000 lei
Dalina & friends 1.000.000 lei
ancuta06 1,000,000 lei
zuzunaki 10EUR
Dantje 10EUR
LauraNicole 500.000 lei
Roxana 500.000 lei (august)
par 3.000.000 lei
Dalina 500.000 lei
si
Roxana

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Roxana, poti sa inverzesti si milionul. A ajuns la fam. Florescu de Sambata seara.
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Inca 500k - de la cumnata mea
Inca nu i-am dus dar sunt la mine.
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Am ajuns si eu in Bucuresti din nou, ca plecasem imediat la mare. Duminica plec, si vreau sa ajung cumva sa dau banii pt fam Florescu, 1 milion de la mine si, cei 10 euro, in lei, de la Zuzunaki. Maine ma intalnesc cu Freia, sper, dar ea pleaca din Bucuresti, si nu stiu sigur cat de repede se intoarce.

Ancuta 10+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Imi mai trimite o fata draguta 10 euro pt fam Florescu, pe care eu i-am lasat deja in tara. Freia va lua de la parintii mei 1.700.000 lei (1 milion de la mine, 350 000 de la zuzunaki si 350 000 de la fata de care pomeneam, Dantje). Nu stiu cand ii va lua, cu siguranta, pt ca depinde de ea, cand poate ajunge.


Ancuta 10+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Roxana, poti inverzi pe listuta urmatoarele:
Ancuta06- 1.000.000
Zuzunaki- 10 euro (350.000 lei)
Dantje- 10 euro (350.000 lei)

Am inteles ca Dl. Florescu i-a luat de la Freia deja

Ancuta 14+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Hop si eu.

Initial am zis ca nu are sens sa postez aici, insa intr-un final m-am razgandit, sper sa nu fiu inteleasa gresit.

D-l florescu a avut astazi o "mica" problema cu politia rutiera si era sa ramana fara permis. Sincer nu stiu cum a reusit sa dea de mine (poate pentru ca acum cateva luni a trecut pe la mine la birou si eu lucrez pe langa Udriste), oricum zic ca a avut noroc. Am putut sa-i imprumut niste bani cu care sa-si recupereze permisul (era presat de timp, trebuia sa ajunga in 2 ore cu spaga la politie pentru ca altfel n-avea nici o sansa). Eu sper ca si l-a recuperat deja, pentru ca va dati seama ca fara permis isi pierde job-ul. El insista sa-mi dea singur banii inapoi pe 25 cand ia salariul (oricum din banii pe care i-am dat astazi 1 milion i-am considerat cadou pentru cei mici care-si serbeaza ziua astazi si nu-i mai vreau inapoi) insa eu cred ca daca ar face asta ar fi intr-o mare gaura financiara in viitor. Desi a fost vina lui ca a ramas fara permis (se grabea sa ajunga acasa si a trecut pe rosu) eu cred ca merita sa-l ajutam in continuare. Daca as fi putut sa-i ofer pur si simplu toti banii, as fi facut-o (desi el a tot insistat ca's doar cu imprumut pana la salariu) insa n-am cum. Dar as prefera sa-i recuperez de la voi, si nu de la el. E vorba de 3 milioane (eu i-am lasat 4, dar am spus deja ca 1 mil nu-l mai vreau inapoi).


Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (31.03.2004) Daria Maria (22.06.2005)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Din cate vad, daca se strang toti banii promisi luna asta, sunt peste 10 milioane. Rata la intretinere e 7.500 000 plus luna curenta, deci ar ramane ceva, o parte din banutii pe care i-ai dat tu D-lui Florescu, Micky. Eu una n-am nimic impotriva. Ai facut un gest frumos, cand omul era disperat. Poate cineva sa afle daca si-a recuperat permisul?

Ancuta 14+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

banii dati azi Dl Florescu la ora 11.20. avea permis la ora aia. O sa il sun dimineatza sa vad daca l-a recuperat si va anuntz.

Freia si Alexa

Mergi la inceput