Fam.Florescu, o poveste despre minciuna/ajutor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Zuzunaki, am primit cei euro de la tine, pt familia Florescu

Ancuta 10+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Dalina, ai fost extraordinara .

Fetelor, eu ma pregatesc incet incet de un mic concediu. Nu am mai facut concediu de 3 ani si dupa amiaza cand ajung acasa la copil nu mai am rabdare cu el...am mare nevoie de odihna si relaxare ... banutii promisi, chiar daca nu voi fi in Cluj vor intra in 16 in contul familiei Florescu fiindca am sa las OP-urile facute la cineva de incredere, care va da drumul la bani in momentul in care imi intra salariul.

Deocamdata atat, numai bine tuturor,
Roxana

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Concediu placut Roxana, si by the way, nu am fost extraordinara deloc, m-au ajutat si colegii si cumnata mea si (culmea!) sotul.
Aseara am mai triat din jucariile baietilor si din haine asa ca in momentul in care fac rost de CD mai fac un transport.
Mai stie cineva care este situatia lor actuala (cu intretinerea) si pana cand va mai sta d-na Florescu acasa?
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

fetele, azi am fost si eu la fam. Florescu. Citisem ca dl.Florescu i-a promis role celei mari asa ca m-am dus sa-i cumpar si daca tot eram in magazin m-am gandit sa mai cumpar cate ceva. Le-am luat cateva casolete cu pulpe de pui, 3kg. de ficatei de pui, biscuiti, napolitane, ceva sucuri, budinci, iaurturi, 2 kg. de fursecuri, branza topita. Vorbisem cu dl. Florescu la tel., era undeva pe drum inspre Bucuresti. Cand am ajuns la ei era doar mamica si 4 dintre copii, cea mare era cu taticul ei. Rolele le-a incaltat imediat cea de-a doua fetita, m-a-ntrebat daca n-au cotiere si genunchiere(nu ma gandisem sa cumpar si de-astea) si s-au asezat cumintei toti pe pat, dupa cateva minute una din fetite n-a mai rezistat tentatiei si-a defacut un pachet cu fursecuri, i-a dat primul fursec fratiorului ei cel mic si-apoi a luat si ea. Sunt atat de dragalasi si de cumintei, parca nici nu erau 4 copii mititei in camera aia.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Bravo Liliana!
Eu am mai primit de la o colega un ghiozdan (gen geanta de voiaj cu rotite, Barbie) si niste lucrusoare. Poate ajung in WE sa le duc.
Am facut rost si de programul de contabilitate - un Ciel.
Mai stie cineva care este situatia financiara?
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Wow fetelor, nu mai am cuvinte pe mine m-ati dat gata!!!

Dalina, daca te referi la banutii pt intretinere, dupa parerea mea, cu banii promisi se strange si aceasta suma.

Numai bine,
Roxana

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Ma bucur...
Colega care mi-a dat lucrusoarele pentru fetite a zis ca o sa imi dea si niste bani, nu stiu cati...Cum sa procedez? Le duc si banii sau ii pastrez pentru luna viitoare?
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Dalina, din cate stiu ei au la propriu un plic in care strang banii pt intretinere asa ca, daca atunci cand ii duci, banii vor intra in acel plic :)), iar banii din banca pe care ii pun eu, ei numai la scadenta ii retrag, de fiecare data.

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Suma este de 1M.
Am prieteni adevarati nu?
Sper sa ajung in wend.
Ne mobilizam si pentru suma restanta la apartament?
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Putina rabdare, Dalina. Terminam intai cu restanta la intretinere, apoi ne apucam de apartament, si sa vedem ce-o iesi.

Ancuta 10+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput