Fam.Florescu, o poveste despre minciuna/ajutor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Pe 31 ajung in tara. De obicei, ma intalneam cu Freia si-i dadeam tot ce aveam de dat. Acum stiu ca nu-i in tara, dar n-am retinut cand se intoarce....stie cineva?

Ancuta 10+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Domnul Florescu ii promisese fetitei celei mari o pereche de role pentru care evident nu gaseste acum fonduri.

Ar mai fi de spus ca de mai bine de o luna dl Florescu are 2 slujbe: una noaptea si una in prima parte a zilei. Ce putere are sa munceasca e de mirare dar sa-l tina Dumnezeu sanatos. Probabil la toamna cand si a doua fetita incepe scoala vor avea nevoie de rechizite si de uniforme.

Cat despre doamna Florescu, n-am apucat s-o vad. Dar sper din tot sufletul ca e bine. Roxana, ziceai ceva de un cartus de imprimanta?

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Buna baieti, sunt eu, Miruna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

ancuta,
azi am pus 10e pt fam.florescu.
sa ma anunti te rog cand ajung la tine.

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Freia se intoarce pe 1 din cate stiu eu

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Buna baieti, sunt eu, Miruna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Wow, Witchie, de una din slujbe, ca sofer, stiam, dar cealalta, pt ce e?

Daca Freia vine pe 1, probabil ma intalnesc cu ea pe 2 sau 3, cand o avea timp, si-i dau banii promisi. daca va faceti vreuna timp dup-aia sa treceti pe la ea, in timp util, pana la transa din august, ar fi perfect. Sau in fine, cum reusiti voi sa aranjati.

Deci, de la mine vor veni cei 1.000 000 lei plus 10 euro de la zuzunaki.

Ancuta 10+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

distribuie cosmetice de la Coty la supermarket-uri gen mega image.

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Buna baieti, sunt eu, Miruna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Care dintre voi stie ce fel de contabilitate ar putea sa tina D-na Florescu? Primara? Este contabil autorizat?
In cazul in care intocmeste numai documentele contabile fara a le semna si/sau face numai contabilitate primara nu este nevoie de licenta pe softul de contabilitate si ii putem face rost de unul gratuit.
Daca nu, va trebui cumparat din magazine. Se pare ca ar costa in jur de 100-200EUR.
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Witchie, am cartusul si o pereche de pantofi pt dna Florescu. Luni numai, pot sa-i pun pe posta.

Dalina, din cate am inteles eu, nu cred ca va semna bilanturi, ar fi super un program gratuit. Oricum am sa sun sa fiu sigura despre ce e vorba.

Multumesc tuturor,
Roxana

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Ok, atunci astept raspunsul tau.
Intre timp incerc sa vad daca pot face rost de hainute pentru fetite.
Credeti ca o lenjerie de pat le-ar folosi? Am una noua.
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Am fost si Sambata si Duminica la Fam Florescu. Cu diverse. Mancare, cosmetice si ceva de incaltat pentru copilasi.
Nu am vrut sa intram sa nu ii deranjam dar au insistat, pentru ca ne asteptau toti copiii, sotul meu a fost impresionat si ca de obicei a stiut sa comunice mult mai bine decat mine cu toata lumea.
Duminica le-am dus si niste prajitura de casa - de abia o facusem cu mama mea - sa ii fi vazut stransi in fata tavii pe toti 5...
Mi-as dori sa nu uit de ei si sa imi propun sa ii vizitez cat de des pot...Oricum acum incerc sa strang hainute pentru fete si sa obtin programul de contabilitate. D-nul Florescu munceste in jur de 18-20 de ore pe zi, sincer nu stiu cum poate dormi in conditiile in care sunt 5 copii si 2 camere...si nu are decat speranta. Si speranta lui este sa aiba o situatie stabila, sa stea sotia acasa.
Cred ca nu se poate compara cu nimic bucuria de a vedea copii pe care ii faci sa zambeasca!
Va pup,
Dalina

P.S. In continuare nu pot sa stiu de ce mai au nevoie, de miere sigur nu or sa mai aiba nevoie cateva luni - zic eu, scutece de unica folosinta - 2 saptamani, mancare - o saptamana?

Mergi la inceput