Bebelusi de iulie-august 2004 (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cristalina, e o papusaaa !!! !!! !!! Doamne ce ochi frumosi are !!! Sa-ti traiasca !!!

Fetele, la noi in zona nu se taie nici mot, nici turta, nici alt obicei nu este Asa ca ramane doar mancatul si bautul ! Dar abia astept !!! Cand ma gandesc ca voi pregati masa festiva pentru aniversarea primului an al copilului meu, toata ma topesc de emotii ! Vreau sa fac un tort special, inca sunt la proiectari, sa-mi tineti pumnii

Vrem pozeee !!!

Mitzura - Giulia cand e intinsa pe spate, da din picioare de zici ca arde si si le loveste, dar asta n-o opreste ... si noi dormim cu sosetute si adormim toti 3 la un loc, ca e mai comod pentru mine si apoi o rantim la ea ...

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Si noi avem motzul de taiat - programat pentru simbata cind sper din tot sufletul sa avem vreme frumoasa caci am facut rezervare la un restaurant in aer liber (e acoperit locul unde este masa, dar daca bate vintul si ploua...).
Chiar, ce trebuie sa-i pun pe tava? Eu stiu ca pix, carte, bani, chei, surubelnita (deh, poate e mai indeminatic ca taica-su la astea...) si mai ce?????

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:


Tortul a fost tare fain, diplomat sa poata manca si copiii si pe el avea print cu printesa cu caleasca si bradutzi...astia erau din plastic...I-a rupt mandra cand s-a infipt in tort...:)))
Pacat ca nu l-am prins in poza...

Pe tava i-au pus bunicile de toate...paine, vin, portocala (in loc de mar ca aveam niste mere de 1 kil unu'...) chei, bani, carte, pix, surubelnita am sarit-o, cardul...hahaha...ruj...bla-bla..
Plange...fug

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Buna fetelor!
Pentru ca am cateva clipe libere si pentru ca tot intreba cineva de noile manifestari ale copiilor nostrii (Daria daca nu ma insel) o sa va spun care sunt noile "achizitii" ale fetei mele: doua bune si una rea.
Incep cu alea bune :
- ia fata mea o jucuarie in mana, o strange la piept, incepe sa se legene si canta: "aaaaa, aaaaaa" (adica "nani, nani").
- daca o intrebi "unde este Alessia?" arata cu mana spre ea (undeva in zona burticii) si zice "aici" sau "uite-o".

Si acum cea rea: ... bate ! Cand ti-e lume mai draga, iti trage Alessia o palma pe fata si zice pe un ton certaret "aci" (adica "taci"). Cel mai des vizata este sora ei , dar nici ceilalti nu sunt scutiti. Mai rau e ca, desi am reactionat facand pe suparata si spunandu-i pe un ton serios sa nu mai faca, ea rade si loveste din nou. Nu stiu ce sa mai fac cu ea. Am incercat sa o ignor, sa-i distrag atentia, dar nici asta nu tine. Sper sa nu tina faza asta prea mult. ...A, si inca ceva, daca nu-i convine ceva, incepe sa tranteasca lucruri: biberon, lingurita, jucarii...
Mai sunt bebei in gasca asa agresivi sau noi suntem mai cu motz ?

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Si noi ne inscriem pe lista cu agresivi. Daca ii iei din mana ceva cu care nu avea voie incepe sa loveasca, sa dea din picioare si sa se tranteasca pe jos, totul asezonat cu tipete.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Buna,
ne-am intors de la mare, de fapt ne-a gonit vremea, dar a fost super frumos, de fapt eu am fost la munca,dar piticu meu s-a distrat de minune,i-a placut la nebunie,abia il tineam sa nu se duca tot timpul la apa,l-a fascinat nisipul, scoicile,pescarusii...ce sa mai,era in al noualea cer.Pacat ca nu a tinut vremea cu noi sa mai ramanem si in weekend sa stau si eu cu el mai mult. Dar mai mergem noi...

Va invit sa vedeti poze...


Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu mor de ras cand pe Giulia o apuca isterizarile pentru ca incearca sa planga si face o moaca ... asta cand are in gura obiectul nepermis si io nu-i dau curs. Mi-e imi trage in freza de bucurie ca ma vede si-i zic sa-mi faca "draga-draga" , ea ma clapaceste peste ambii obraji cu palmele

DoamnaBIBI -

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Monoca, bine ati revenit...foarte frumoase pozele.Ce mare s-a facut Bogdan...se vede cat de mult i-a placut la mare.

Bai, eu vroiam sa ies cu moatza afara si tati cica sa nu iesim ca a primit la servici un mail cum ca se anunta o furtuna puternica intre orele 14-24....asa ca stam in casa...si asteptam furtuna aia periculoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Monica, ce mare si grasuliu s-a facut Bogdan! Pot sa-ti spun ca arata mult mai mare decit Stefan...deci i-a placut la mare! Oricum, s-a facut un frumos!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu sunt cam intarzita asa ca daca imi permiteti as dori sa le urez din suflet La multi ani puiutilor pe care nu i-am urat la timp:
La multi ani pentru cavalerii
Matei, Serban, Tudor si Alexander

si pentru domnisoarele:
Iris si Maria

si pt mamici

Mergi la inceput