Bebelusi de iulie-august 2004 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

La mult ani, Alexander Anthony, Tessa, sa cresteti mari, frumosi si destepti!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si in Oradea a plouat sambata si duminica ... asa m-am saturat, deja am o perioada cum vi-am zis + ploaia ... acum e soare ca doar sunt la lucru ...

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

La Multi Ani,Alexander si Tessa
SA fiti sanatosi si sa cresteti frumos
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

neata si de la noi !!!!
LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor !!!pupici

m-am saturat de ploaia asta ...mai , dar ieri a plouat toata ziua !!!simt ca mi se mureaza pielea
mai rau este ca asa va fi toata luna !!!!
o zi buna
pupici

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANI TESSA SI ALEXANDER ANTHONY! Va dorim tot binele din lume si multa, multa sanatate si noroc in viata

Noi am fost la nunta sambata, Stefi a fost foarte admirata, dar a fost lume multa, ea un pic obosita si a mai si plans, dar am linistit-o repede. Sambata noapte a dormit la soacra mea, nu foarte bine, dar asta este. In schimb azi noapte eu am fost franta si de la 11 pana la 6:30 (cand si-a baut laptele), ori a dormit Stefi foarte bine ori am fost eu prea obosita si nu am auzit-o, dar am dormit bustean. In 10 luni de zile nu cred ca am mai dormit atat de bine ca azi noapte.
Sper in 2-3 zile sa pun poze si de la nunta. O zi frumoasa va doresc si o saptamana usoara!
PS Botosica si Tudor ce au ales de pe tava?

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

salut

Gabriela...ma bucur ca v-ati distrat la concert.
Andreea e la fel cu somnul....o adorm la noi in pat...o duc la ea in pat...sta 2 ore si inecepe sa planga tare cu mainile tanandu-se de patutz, in picioare...of, si uite asa de cateva saptamani dorme la noi in pat.Si cand e cu mine in pat are momente cand se trezeste si vrea sa planga dar ma vede ca sunt langa ea si pune capul la loc .
Eu sunt mulumita si de alea 2 ore care le sta la ea ca asa pot sa mai fac putina ordine in casa si cel mai important dusul.

Andrea, asteptam pozici de la nunta.

N-au dat nici un semn fetele noastre care tocmai s-au intors de la mare...dupa cate mi-aduc io aminte.Nicole, Adina ne e dor de voi...asteptam poze frumoase din vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata si de la noi!

Noi n-am facut chestia cu tava si n-am taiat nici motul, pentru ca nasii nu au fost la petrecere ca sunt plecati la mare. Asa ca ii asteptam sa vina si apoi ne taiem si noi motul. As vrea sa pun poze dar din pacate cele mai faine sunt facute pe alt aparat, si astept sa imi parvina si acele poze ca sa le pun pe toate odata. saptamana asta sigur le vedeti .

Nu stiu ce are Tudor de cateva zile ca nu mai doarme bine. Il pun la culcare si adoarme asa cum facea si pana acum, dar dupa o ora, o ora jumate incepe si se foieste in pat si incepe si isi freaca talpile una de alta, foarte puternic si nervos ca si cum l-ar manca sau l-ar durea talpile. Sfarseste prin a se marai si a incepe sa planga, pana se trezeste de tot. Daca il repun la culcare, pune capul pe perna tine ochii inchisi ca si cum vrea sa adoarma dar ceva nu il lasa si din cand in cand isi tot freaca talpitele una de alta.
Azi noapte s-a trezit de vreo trei ori in felul asta, am aprins lumina, ne-am uitat la piciorusele lui, bineinteles ca n-am vazut nimic, i-am dat jos sosetele, tot asa a facut...intr-un final a adormit, pe la 1 noaptea, dupa aia s-a mai trezit pe la 3 iar.
Nu stiu ce poate fi chestia asta....In timpul zilei nu face asa....
O fi de la mers? dar si pana acum mergea, numai ca il tineam de manute.

Asa ca Gabriela, si Felicia, si noi suntem la fel. Nici Tudor nu stie sa adoarma in patutul lui, asa ca de cate ori se trezeste trebuie sa-l iau cu noi sa-l adorm. asa ca de cateva nopti nici nu l-am mai mutat la el, a dormit toata noaptea cu noi, si in consecinta am dormit toti foarte prost. Ii mai ies si niste dinti (premolari), dar nu vad ce legatura ar avea talpile cu dintii...

S-au intors fetele de la mare????

Alta schimbare ar mai fi ca i-am scos laptele de dupa amiaza, asa ca cred ca de pe la 4 incolo e tot infometat, pentru ca mananca mancarica foarte putina, dar poate cu timpul se prinde ca nu mai primeste lapte si accepta mai bine mancarea. Nu se mai putea ca aveam 5 biberoane de lapte pe zi. Are un an si el papa lapte ca un bebe mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Mitzura-talpile si le poate freca fie pentru ca ii este cald cu sosete (Radu doarme cu piciorusele goale) fie pentru ca e nervos din cauza dintilor. Parerea mea...

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Mitzule, o fi de la dintisori (molari-premolari nu exista la dentitia temporara) agitatia asta a lui Tudor....eu pe Andreea o culc fara sosetutze.
Cand a inceput sa planga noaptea, asta cam acum o luna jumate eram tare incapatanata si nu vroiam s-o aduc cu noi in pat dar nu am rezolvat nimic pt. ca ne chinuiam toti 3.Asa ca tati doarme in sufragerie la tv. si eu cu moatza in dormitor.Toata lumea este fericita.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

http://community.webshots.com/album/385476427lNODTk

A ales intai painea si vinul!...hahaha

Apoi in ordine...ruj, pudriera si oglinda. Ce cartzi, ce bani, ce pix?! Rujul e de baza!

Noi ne incurcaram in obiceiuri ca habar n-aveam de ce si cum...cu pozele stam prost ca nu a avut cine sa faca pe pozarul...:)))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput