Bebelusi de iulie-august 2004 (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochi verzi spune:

Fetelor, bine v-am gasit!Noi ne-am intors sambata dar nu a mers internetul nu mai pot recupera ce ati scris dar sper ca toata lumea e bine. Totul a fost superb, de la vreme la mancare si conditii.Iris nu mai iesea din piscina, s-a bronzat, dormea ca butucul dar de unde acasa o trezeam eu la 10 ,cand a vazut ea despre ce e vorba pe acolo, se trezea la 7 dimineata, se ridica in patut si zicea APA clar si raspicat asa ca ne trezeam si noi si plecam la piscina.De ziua ei i-a organizat hotelul o mica petrecere la mini club, a dansat, am mancat tort, a fost frumos dar duminica ne pregatim de petrecerea cea mare. Ieri a facut primii pasi ca de trebuia sa ajunga la taica-su si n-a avut incotro.Astea sunt vestile, va pup!

ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/rafaela192

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna seara!

Este o vreme oribilaaaaaaa!!Zici ca este toamna!

Apropos de frecatul picioarelor...sa stii Adela,ca David al meu isi freaca picioarele cand e nervos.Daca ii refuzi ceva se pune in fund si isi freaca talpile.Asta s-a intamplat doar ziua.

Dar noi ne amuzam pe tema asta,ca e tare caraghios cum da din picioare atunci cand e nervos...mamaaa...si ce repede se supara!!!!

Mai vorbim 1

Cateva zile la rand my baby nu a mai vrut sa se culce la noua cum o facea de obicei,ci mai tarziu;la 20 sau 22.30.Aoleu muream acolo langa el....imi venea sa-l bat...si el avea o logoreeeeee....Ce puteam sa-i fac?

Aaaa...si eu il adorm in pat ,apoi il transfer in patut iar cand se trezeste,prima data ,sau a doua ...sau a treia oara....il iau in pat.Daca reusesc sa-l readorm in patut ,bine,daca nu trebuie sa-l iau ca altfel nu mai dormim deloc.Dar de vreo diua zile am observat ca daca ii spun "culca-te"atunci cand se trezeste si se vede in patut....o face.Sper sa-l tina.Bine...o data cel putin tot trebuie sa ma ridic sa-i dau ceai....si adoarme la loc...

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fetele, sunt asa de fericita !!! Giulia mi-a umblat ieri 3 ore, adeka de la 6 juma cand am ajuns in parc pana la 9 juma` cand am plecat, tinuta de maini, ne-am jucat fotbal cu celelalte fete in parc, aici avem experienta mare ca avem obsesia mingilor, nu va zic ca desi fetele erau de 1 an, 1 an juma`, capra asta mica era cea mai inalta , dar asta e, important e ca umblaaa si umbla mult sunt asa de fericita, stiu ca e putin pe langa cei care umbla singurei, dar pentru mine este un lucru minunat si acesta. Sper ca nu v-am plictisit prea tare.

OchiVerzi - pozeee ???

Gata, am de lucru, o zi frumoasa sa aveti ca la noi e soareee !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

LA MULTI ANI BIANCA ADELINA! Sa fi sanatoasa, sa ai noroc in viata, iar mami sa ne mai dea cite un raport despre tine mai des

Inainte de a ma apuca de treaba dau si eu un raport scurt.
Si Stefi umbla sau mai bine spus vrea sa alerge! Eu nu prea o tin sa mearga, cind va incepe sa mearga singura pe langa canapea voi incepe si eu sa o tin mai mult in picioare. In schimb in patru labe are o viteza de "accelerat". Sa vedeti cat este de scumpa cand vin eu acasa, cum alearga spre mine in patru labe ca sa o iau in brate. Ma topesc toata!
Am vazut si eu poze cu Bobo la mare, este un dulce si mi s-a facut un dor nebun de mare.
Si Stefi se enerveaza destul de des, eu chiar ii mai spun "nervosel", daca ii iau din mana ceva ce nu are voie sau nu o las unde vrea imediat incepe sa planga. Ii trece si usor, incepe sa rada cand inca mai are lacrimi pe obraz.
De dormit, chiar daca doarme dezvelita doarme doar intr-un body cu maneca scurt. Dar sunt si 24-25 de grade in camera.
In rest este o vesela si o dulce, dar cred ca toti copii sunt asa.

De Roberta mai stie cineva ceva? Cred ca a terminat cu examenele de acum.
O zi frumoasa va doresc si la noi este soare si frumos. Simona cum este vremea la mare? (ca sa mai ma oftic un pic )

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Uaaaa, LA MULTI ANI BIANCA !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

BIANCA

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Bianca Adelina ,.

Si noi suntem in preajma.
Si Alexia isi freaca piciorusele,dar numai ziua.Avem si nervi si ambitie,dar are mami ac de cojocul lor,cand se enerveaza sau e bazaita,miertaita ii pun cd-ul cu Eros Ramazzotti,pe care l-am ascultat eu cat am fost gravida de l-am tocit si efectul nu se lasa asteptat,se linisteste brusc.
Despre noutati,spune PA si face semn cu manuta,spune IA UITE,HAIDE,IA USI(AUZI),TATA,TATI,GATA,MAMA(doar cand arde),BAIE,APA,ECHI(bechi,catelul bunicilor),HAM.
Cand spun alo tati,stie si se duce la telefon si pune receptorul la ureche.
Danseaza,daca e in picioare,sus jos de parca ar face genoflexiuni,daca e in fundulet stanga-dreapta,in fata in spate,misca capul stanga-dreapta si tine manutele ridicate si imita pocnitul din degete.
Merge dabusilea cu o viteza ametitoare,se ridica si merge in picioruse,mai nou nu trebuie sa se tina neaparat ci doar sa se sprijine(ex.pereti).
Cam atat,daca mai e ceva,a obosit neuronu lu mami,poate mai tarziu.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Mai era ceva,am uitat sa-l pe Bobo,mama,mama ce baiat.
si pentru mami Monica.

Ingerasule unde esti?,fetele care au fost plecate la mare???,unde sunteti,Liliana cum a fost interviul????Olivia,Andreea,heloooooo...

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Aseara Bogdan A MERS!!!!!!!!! Si a mers mult, vreo 10-15 pasi,s-a asezat in fund iar s-a ridicat si a plecat singur!!! Are mama baiat mare si e printre piticii trupei! Si batea din palme de fericire!
Stie sa zica APA (de cand ne-am inotrs de la mare trebuie sa-l las in cada cu apa sa se balaceasca ca altfel e scandal mare ), face PA, zice mama, mami, tata, alo, cere papa, zice ham, caca (face numai la olita), opa, hai, da, da din cap ca nu, zice hai, uite, arata cu degetul, scoate limba la mine (mor de ras), duce degetul la gura sa faca pupici, si multe alte chestii care de care mai haioase.
Am plans de fericire!

Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Oau,felicitari Monica,lui Bobo umblaretul.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput