Ajutor

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Gabi imi pare rau pentru tine si pentru situatia ta materiala.dar poate ca suntem multe fete pe aici in aceasta familie minunata care nu o duc prea roze din toate punctele de vedere.dar ce sa-i facem,ne-am asumat niste responsabilitati cu buna stiinta si trebuie sa mergem mai departe.si mai am o intrebare. tu probabil ca ai o anumita religie de ai facut atatia copii si din auzite, voi nu va ajutati intre voi? nu primiti ajutoare? te rog sa nu mi-o iei in nume de rau e problema ta si hotararea ta dar eram doar curioasa.si inca ceva daca cineva iti trimite mesaje pe privat le primesti personal ai calc si internet acasa sau mergi undeva sa scrii si sa primesti mesaje.cineva de aici de pe forum s-a oferit sa mearga cu tine la ginecolog si sa-ti plateasca un sterilet pentru a nu mai ramane gravida din nou ca esti tanara. esti dispusa sa primesti acest ajutor?nu a scris pe forum chestia asta ci m-a intrebat personal dupa ce a vazut ca ne-am intalnit si te-am ajutat si eu cu ce am putut. deci inca o data eu nu judec pe nimeni si fiecare face ce vrea cu viata lui si- o organizeaza cum crede de cuvinta deci te rog sa nu interpretezi gresit ca as avea ceva cu tine sau cu altcineva.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna!
Andreea.Voi incerca sa ti raspund la intrebarile puse de tine.
Referitor la religie ,daca nu ma insel ti am spus chiar eu cind am fost la tine.Cunosc fete ortodoxe care au 10 copii.Sunt constienta ca trebuie sa mi duc greu de zi cu zi.Pina acum nu am ramas cu impozitul neplatit pina la data asta, nu stiu anul asta a fost mai aparte ,mai greu sa zic pt noi,sper sa trec cu bine si peste .Sotul meu este un om muncitor ,acum 3 ani a fost in Italia pt 5 luni, alucrat la pavaj ,la 44de grade ,la inceput i-a fost greu pina s-a invatat cu temperatura dupa aceea s-a obisnuitsi cu banii adusi ne-am luat centrala , calorifere si ne-am facut baie ,aveam toaleta in curte si era tare greu mai ales iarna pt copii,vroia sa mai plece insa s-au stricat treburile acolo ,stiti ca cei care nua u acte si lucreaza la negru sunt intorsi .
-Primesc si scriu de acasa mesaje ,-acest calculator este primit iar net am de la o vecina din bloc ,ma duceam la ea sa iau referate pt scoala si atunci a zis ca mi va da cablu ,cinda m nevoie sa nu mai umblu cu hirtiile pe scari .Vreau sa le ofer copiilor tot ce pot pt a invata .La una din sedinte invatatoarea spunea ca sunt copii care sunt unu sau doi la parinti,si nu au dat banii la caietele speciale iar Rema care are mai multi fratii a fost a 2 a din clasa care adat .
Referitor la sterilet ,cunosc fete care au ramas si cu sterilet si una dintre ele afacut chiar infectie .



http://www.geocities.com/nistorsoaregaby/Paginamea.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Gabi crezi ca daca s-ar ramane gravida cu sterilet medicii ar mai folosi asa ceva.probabil ca nu ofera protectie suta la suta dar sunt rare cazurile,eu nu am auzit pana acum pe cineva sa ramana gravida cu sterilet.iar in privinta infectiei pot sa apara si astea dar intai se fac niste analize amanuntite si apoi medicul hotaraste daca il pui sau nu,si apoi se fac controale si se vede cand ceva e in neregula.ramane la alegerea ta daca vrei sau nu eu ti-am facut doar propunere venita din partea unei fete care doreste sa te ajute.poate sa-ti confirme si ea.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Gabi spune-ne si noua numele de ELENA NOVAC sau ELENA 0013 iti spune ceva? poate ne explici si noua mai multe ca sa stie lumea care vrea sa te ajute.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna.
Andreea -La indemnul unei prietene care avea id acolo ,am scris pe un forum,nu am inselat pe nimmeni ,nu am spus minciuni.


http://www.geocities.com/nistorsoaregaby/Paginamea.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

gabinistor nu mie trebuie sa-mi dai explicatii ca eu nu m-am implicat prea mult cu ajutorul pentru tine,ci fetelor care au facut-o deja sau care vor sa o faca in continuare.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by soarenistor

Buna.
Andreea -La indemnul unei prietene care avea id acolo ,am scris pe un forum,nu am inselat pe nimmeni ,nu am spus minciuni.


http://www.geocities.com/nistorsoaregaby/Paginamea.html

Gabriela probabil ca nu ai uitat cum ai debutat pe acest site Probabil ca nu ai uitat ca aveai acelasi IP ca si Elena Novac si faceati lobby pt acelasi caz si anume al tau! Iti reamintesc ca in incercarea de a atrage atentia asupra ta SI-A BATUT JOC de actiunea Jucarii pt copilasii de la orfelinat! (pt curiosi la cautare introduceti Elena Novac apasati pt mesaje arhivate si citit) Vad ca se urmeaza un anumite tipar nu am haine de Craciun dar trebuie sa-mi repar sau sa platesc urmatoarele Iti reamintesc toate acestea pt ca te-am vazut pe topicul "Lamuriri" Parerea mea e ca trebuia sa pui capul in pamint si sa multumesti in gand fetelor care au trecut peste numite incidente! Tine minte ca eu nu contest ca nu aveti de niciunele dar cerind de aici 18 milioane din alte parti alte zeci de milioane iti pierzi de tot credibilitatea!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62033" target="_blank"> Va MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Teledon - 4000 de euro, Lumina ochilor pentru Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Da... se pare ca nu suntem doar gaste ci suntem chear gaste proaste... Aste e deja al treilea caz... Moama si ce seamana intre ele!
OK, cred ca tr sa ma retrag frumos intr-un colt, sa ma gandesc bine si indelung si sa iau o hotarare in ceea ce priveste participarea mea viitoare la forumul de umanitere... Am un gust asa de amar in gura acum incat nici gandul ca astea sunt cazuri izolate nu mi-l poate lua... Se pare ca a ajuns obisnuita... S-a cam prins lumea ca suntem gaste de treaba si ne ia de proaste!

Dana si nazdravanu' de Matei
Va rugam vizitati pe DC forumul Ajutor Umanitar! Mariuca, Bella, Robert, copiii orfani de la leaganul Sf. Maria, batranii de la camin si multi altii au nevoie de voi! Nu-i lasati chear acum in pragul Craciunului! Va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

quote:
Originally posted by danateo

Da... se pare ca nu suntem doar gaste ci suntem chear gaste proaste...



Cine zicea ca prostia nu doare? Si atunci mie de ce imi vine sa plang?

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61690" target="_blank"> Bazar umanitar

Mergi la inceput