Ajutor

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,am inteles ca ai demolat o parte din atelier? Nu trebuia!
Cred ca ar trebui sa incerci sa mai tergiversezi un pic lucrurile,pina vine Negoita din concediu,sint sigura ca ai rezolva ceva cu el.Eventual mergi mai departe.
Fetelor! Traim in Romania si stim cu totii cum se procedeaza,asa ca nu mi-e jena sa intreb: Nu are nimeni dintre voi o pila primarie? Poate o putem ajuta in vreun fel......
Pt ce trebuie sa mergi la neurolog? Sint probleme mai vechi?
Astept sa ma suni sa ne vedem.

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna
Brenda- multi au zis asa dar nu aveam ce face .Daca nu demolam noi trebuia sa-i platim pe ei ca ne demoleza.Nu au vrut sa auda de amanare, ce aputut face pt noi dl arhitect , sa nu ne amendeze cu 40 000 000 mil pt ca atelierul este din lemn ,ei vor din caramida sau BCA,si sa ne mai lase o perioada asa sa functionam . Oricind le poate venii o idee de asta strasnica si ne poate soma.Stam cu stres in fiecare zi.
Sotul meu are probleme de citiva ani ,neurologice.Are miscari ivoluntare din cap ,intr-un timp il durea la baza craniului.Doamne fereste de ceva rau !sper sa nu fie !
pupici

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

O.K.
Pai atunci.....putem face altceva,fetelor!
Putem sa cautam sa vedem de unde putem face rost de caramida sau de BCA si sa-i ajutam sa-si ridice un atelier,nu?
Cine are cunostinte in domeniu?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

I-am dat un PM lui Gabi, m-am oferit sa o ajut cu autorizatia de construire de la primarie, sa vedem ce pot sa fac. Eu lucrez in constructii, pot sa fac rost de materiale mai ieftine, sau sa apelez la colegii din breasla pentru niste sponsorizari. Ne mai trebuie cativa oameni care sa ridice constructia. Sa vedem daca reusesc sa le obtin sponsorizari sau daca nu oricum noi avem tot felul de discount-uri si le pot lua mai ieftin. Punem mana de la mana si reusim sa facem ceva.
Oricum primul pas este obtinerea autorizatiei si de luni incerc sa fac demersui pentru treaba asta! O sa o sun pe Gaby sa ne vedem , sa vedem ce acte trebuie, etc...
Va tin la curent!

Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

PS: Trebuie sa strangem niste bani pentru autorizatie!

Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna,

Brendamitran- multumesc mult pt haine.
Va multumesc de asemeni pt cuvintele incurajatoare ,mi-ati ridicat moralul ,pt mine a facut enorm,inca o data multumesc.
Sunteti minunate!

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gaby,m-as bucura sa stiu ca ti-au folosit.Imi pare rau ca nu te-am descoperit mai demult,am tot dat haine pe ici,pe colo.....
De acum incolo trebuie sa va canalizati eforturile spre problema cu atelierul.Fiti tari,ca trebuie sa se rezolve in vreun fel.
Boeru(nu-ti cunosc numele),inceputul e bun.Eu,personal nu pot ajuta cu bani,stau foarte prost la rindul meu cu finantele,dar daca va fi nevoie de orice alt fel de ajutor,contati pe mine.
De aceea am si facut apelul asta,trebuie sa fie printre voi si persoane cu posibilitati,cu cunostinte pe ici,pe colo.....sint convinsa ca se poate face ceva.

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna,
Brenda-Blugii s-a potrivit pt baiatul cel mare,am gasit ceva pt mine Rema si Robert.Inca o data multumesc.
Vom incepe demersurile pt autorizaria de constructie ,pt ca acum in decembrie vor veni sigur in control si macar sa vada ca am inceput sa facem ceva.
Pina luna viitoare trebuie sa platim impozitul ,plus penalizarile..Sunt fff ingrijorata.
va pup

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna
Ara kis- am primit pachetul azi .Mii de multumirii ,si.
Sanatate

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Gabi, desi cu 2 zile intarziere, iti urez La multi ani!!!! Sa fii sa natoasa si sa te bucuri de copii! Sa de-a Domnul sa vi se rezolve problemele si sa fiti fericiti toti!

Mergi la inceput