Ajutor

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Gabi, daca nu reusesti sa rezolvi cu premergatorul da-mi un pm.

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna .
Sunt ff ingrijorata,pt ca Fabian , nu ia in greutate ,ii dau si san insa sanul acum este doar sa-si clateasca ,,dintii' Cu bebelac nu-i merge bine ,ii vine sa vomite.Am observat ca ia mers ff bine cu Aptamil .dar l-am terminat de mult. Am fost la vaccin saptamana trecuta si m-am speriat ,mia luat doar 500 g in 2 luni.
Bineinteles ca-i dau o masa de fructe cu branza de vaci si supa cu carnita si legume ,insa pina la un an ,baza este laptele.
Sa va spun si o veste buna ,baiatul cel mare mia luat nota 10 la geografie singurul din clasa ,asta ma face sa mai uit de problemele zilnice.
cu respect gaby



nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Gabi, Aptamil este Milumil, de fapt. Cat are pustiul acum? Medicul ce a zis?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Aurelia-Fabian are 7 luni.Doctorita mi-a zis ca ,are cam putin 7 800,mai ales ca el s-a nascut cu 4 kg.
Ca trebuie sa -i pun in in lapte cereale ,si ca.... este rahitic ,nu stiu cum ca eu i-am dat vigantol cite 4 pic pe zi. Daca nu ajunge la greutatea ideala ne internam.offff .

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna

Nici nu stiu cu ce sa incep... Luna asta au venit de la primarie de 5 ori ,ca azi sa ne dea somatie in 3 zile sa demolam atelierul. Ce sa zic sunt ff suparata,acolo era piinea zilnica acum nu stiu ce va fii...
Nu pot deloc sa-l fac sa bea alt lapte ,iam dat o perioada aptamil si cred ca sa obisnuit cu el.Acum situatia financiara nnu mi permite sa -i cumpar MILUMIL3.I-am facut bebelac cu cereale si ..degeaba .Plinge de foame si nu vrea sub nici o forma .
Ne descurcam greu cu alimentele ,incaltaminte si imbracaminte pt scolari.
pupici .





nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ara_kis spune:

Pentru moderatori:
Va rog frumos daca s-ar putea mentine acest subiect pe prima pagina. E un singur apel dar e vorba despre 9 copii, nu putem sa nu le intindem o mana de ajutor.

Pentru Gabriela,
E descurajant ce spui! De ce va someaza primaria cu demolarea? Nu puteti cere o aminare, o esalonare a datoriilor daca despre asta e vorba, o re-esalonare a lucrarilor care trebuie facute ptr a indeplini cerintele lor. Gabi, mergeti la primarie si explicati-le ca sunteti o familie care incearca sa se intretina singura , decent. Cum va sprijina ei?







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Draga Gabi,
Te admir foarte tare pentru curajul si dragostea cu care iti cresti copilasii. Sunt niste scumpi. Sa creasca sanatosi si sa-ti aduca bucurii multe multe.

In ceea ce priveste greutatile prin care treceti eu sunt convinsa ca ne-am putea aduna fortele sa va ajutam macar putin acum in prag de iarna. Am inteles ca ai avea nevoie de laptic pt Fabian (milumil) dar cred ca ar fi foarte util daca ne-ai face o listuta cam cu ce v-am mai putea ajuta. Ma gandesc ca puii tai au nevoie si de ghetute, hainute, rechizite si multe altele. Crezi ca poti face un necesar ca sa vedem cum si ce putem face?

Pe de alta parte cred ca ar fi util sa deschizi un subiect la generale in care sa intrebi cum ati putea determina primaria sa va lase atelierul, sa nu-l demoleze. Poate ca cineva are informatiile astea...

Sa nu fii trista, orice s-ar intampla tu ai 9 minuni pentru care trebuie sa-i multumesti lui Dumnezeu. Ei iti vor da puterea sa treci peste orice greutate.

Cu drag,

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

buna ,fetele.

Citind mesajele voastre ,lacrimile imi stau nod in git.Dimineata m-am trezit ,am vrut sa mananc ceva ,nu am putut ,nu intra nimic,nici macar apa .
Multumesc fff mult pt ca sunteti alaturi ne noi.
Inca de la prima ora a diminetii ,am vazut cum buldozerul a demolat unui vecin magazinul,si ma gindeam daca si pe noi ne asteapta aceeasi soarta ca acel buldozer ,nemilos sa darame atelierul, singura noastra subzistenta.Pling cind va scriu aceste rinduri.
Copii vad schimbarea asta brusca ,chiar daca maschez eu intrun fel,tot ceva se vede .
A fost sotul meu dimineata la primarie si nu a rezolvat nimic.
Pe anul acesta nu am platit impozitul de loc,adica cam 16 milioane plus penalizari
Referitor la nevoi;in primul alimente ,pampers ,lapte praf-milumil 3,geaca pt cel mare 13 ani,cosmetice ,etc.
pupici


nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

Buna Gaby!
Am citit subiectul pe nerasuflate ca sa vad de ce ai avea nevoie. Am vrut sa postez un subiect cu donatie de haine - am cativa saci acasa - am mai dus pe la tzara - dar lor le ajunge. Nu l-am mai postat ca am vrut intai sa vad daca nu cumva gasesc deja pe cineva care are nevoie de ele! Sunt haine pentru adulti, pentru tine si sotzul tau, cate ceva pentru copii mai mari, si o sa strang inainte de a ti le da ceva pentru cel micutz, ca al meu e mai mare - are 2 ani. Din pacate, deocamdata nu te pot ajuta cu bani, poate luna asta pana la sfarsit sa pun ceva deoparte!
Felicitari pentru familia ta si pentru sa dea Dumnezeu putere sa treci peste toate greutatile!


Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna

Pt voi si un,saptamana asta am pasit cu stingul, cum nu a fost de ajuns cu atelierul azi mi s-a stricat si masina de spalat.Nu stiu ce voi face ,ca sa mi cumpar alta nu am nici o sansa .
Im pozitul la atelier trebuie sa-l platim pina la sfirsitul anului .
Din cauza stresului din ultima perioada Robert s-a simtit rau.Daca stiti un neuro bun sa -mi spuneti ,trebuie sa merg cu el , sa ne dea un tratament adecvat.
Deasemeni ,daca stiti un oftalmolog bun ,vreau sa -mi fac un control ,trebuia sa -mi pun ochelari de mult dar din cauza banilor nu am ajuns pina acum.Pb e ca din ce in ce nu mai vad la distanta.
pupici,



nistor gabi

Mergi la inceput