Oltencele, poftiti la povesti! (9)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare, fetelor!

Sunt f bucuroasa, n-am castigat excursia, dar am castigat un rucsac, ceea ce e bine, oricum! Fotografia lui Darius a fost a 11-a din 43 de castigatori. Vreau sa va multumesc inca o data pt sprijinul vostru nepretuit, o sa stiu mereu ca rucsacelul lui Darius vi se datoreaza in mare masura! Asa ca va fi mai mult un rucsac , decat unul Sensiblu!

Oana, eu am vazut mai demult pozele tale. Si mie mi s-a parut ca te stiu. Unde ai facut liceul? Eu in Elena Cuza, promotie 1997, sotul (Laurentiu), Buzesti 1995, ambii Stiinte Ec. 2001. Poate elucidam misterul! Cu kg, stai linistita, le dai jos, eu am totalizat 23, mai am 2, dar 1 e numai pe burta! Recunosc, nu tin regin, nu fac sport, decat impingand la carucior, bag dulciuri la greu!

Doris, bine ai revenit! Abia astept sa incingem o taina ca pe vremuri!

Rodica, hotarati voi, eu nu pot sambata, facem un drum la tara sa vedem cum se comporta Darius la drum mai lung in masina, n-am iesit pana acum din oras.

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Buna fetele!
Rodica, sarumina, Irina e bine, are 4.5 kg, e o cuminte si o scumpa.A inceput sa zimbeasca, uneori i se strimba guritza asa de dulce!Eu sint bine, am mai slabit, tot mai tre' sa scap de vreo 6-7 kg.Cu intilnirea sint de acord, numai ca saptamina asta as venii tot fara Oti(a plecat la tzara, se simte excelent, mi-a spus la telefon ca a facut o barca dintr-o ratza)si saptamina viitoare 'ne botezam'.
Asa ca va asteptam cu drag, duminica 3 iulie la Biserica Sf.Gheorghe(str.Paltinis) la ora 11:30.
oricum daca va hotarati sa ne intilnim, nu lipsim.As prefera tot simbata si tot in parc(acum sint dotata cu suzeta si ceai, nu mai facem scandal!)
De Cornelia nici eu nu mai stiu nimic, am incercat ieri pe messenger sa vorbesc cu ea ... nu mi-a raspuns.
Si eu astept Bertha sa incingem taclale...
Neliana - sanatate multa Oanei...
Anda - sarcina usoara in continuare.
Oana - voi?V-ati facut 'grashi'?Las' ca trece, sa stii ca prima luna dupa nastere e importanta, sa nu te repezi in mincare, da?Te astept seara pe messenger(seara la mine:))
Multe pupice tuturor!

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA!

Se pare ca nu ne-ati simtit lipsa,ca nu a mai intrebat nimeni de noi.
Noi am lipsit motivat.
Am fost bolnaviori,in saptamina imediat urmatoare intalnirii noastre in parc,joi a facut Davidutz febra mare cam toata ziua, nu ii scadea cu nimic,si am ajuns la spital,unde ne-a spus ca are otita la ambele urechiuse(foarte ciudat ca 3 din copilasii de la intalnirea noastra sa aiba otita), amigdalita si drept urmare am stat vreo 3 zile in spital si a facut vreo 5 zile penicilina.
Dupa acesta problema,Davidutz s-a refacut,si acum este bine.
Cand mai am timp va mai scriu!

Mariana si David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Buna dragele mele, maine sper sa termin cu mutatul, curatenia, cu tot pentru ca m-am saturat. Mi-a iesit si pe nas si pe ochi si pe urechi, nu mai pot. Si sotul este extenuat, azi abia a fost in stare sa monteze o lampa sus in hol, parca avea mainile de hartie, scapa tot pe jos. Iar bebelusul, bag deseama muta si curata si el prin burtica asa este de saltaret.
Davidutza, bine ca s-a rezolvat cu boala lui David si acum sunteti bine. Asteptam sa ne scrii mai des.(Eu vorbesc..)
Doris, pana termin cu mutatul sunt aqvila raris pe la calculator, chiar daca la messenger apar online si mai apar si pe DC. De obicei las calc deschis si intr-o mica pauza mai bag cate un ochi pe forum.
Bertha, eu am terminat Liceul de Informatica "Stefan Odobleja" in 94 si Facultatea de Teologie Ortodoxa in 98,nu stiu ce sa zic. Am o prietena Diana Predescu, a terminat si ea in Buzesti in 95 la bio-chimie si de multe ori o vizitam la ea la scoala. Sau poate.. Eu stau in Lapus din clasaa III-a si inainte am stat la Viitoru pe Calea Bucuresti, poate din zona Institut-Rotonda-Sarari, stiu locurile destul de bine, pe acolo bateam mingea
Cornelia nu este suparata, este doar in criza de timp, in afara de bulina mica si neastamparata mai are pe cap si chestia cu Loteria Vizelor.
Va pup, pauza a expirat, sper sa termin si de sapt viitoare sa ma relaxez si sa incep sa tricotez pentru bebelusul meu pulovarase si pantalonasi, aici un pulovaras pentru bebelusi este intre 10-20$ si nu prea sunt incantata sa dau atat de mult pe un petec de tricot. M-am inarmat cu lanita, iar andrelele le am de acasa, le-am adus cu un pulover pe care bine-inteles ca nu l-am terminat . Stau si ma gandesc.. sa termin intai puloverul, sau sa le scot si sa incep si pt bebelus?
Pe curand,

Oana D - saptamana 29

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA!

Fetelor se vede ca a venit caldura,si stati mai mult pe afara cu copilasii.
Mihaela am privit pozele lui David si este un dulce.Mie mi se pare ca seamana cu tine.Asa este?
Doris am privit si pozele voastre,ma asteptam sa o vad si pe Irina,dar le-am vazut pe cele de la ziua lui Oti(noi suntem admiratori secreti) de cand a facut 2 ani,si mi-a placut cand erai mai blonda.
Rodica ce mai face Stefan,tot asa nazdravan este?
David este un nazdravan,si un smecher.Am renuntat si noi la pampers,dar mai avem si mici scapari.
A inceput sa ma alinte si imi zice "mami" in loc de mama cum imi zicea.
Pupicipentru toti oltenasii nostrii,mai mici sau mai mari,si pentru cei din burtica.
Mariana si David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:


Buna ziua fetelor!!
Intr-adevar n-am mai intrat demult si imi cer scuze!!!
Rodica-am incercat sa-ti trimit pozele prin mail ,dar nu merge....m-am chinuit vreo 2 ore....nu vrea sa le trimita si pace!!
Cat despre odorul meu...am fost vineri la echo si mi-a spus ca este BAIETEL!!! Am fost atat de emotionata...am sunat pe toata lumea sa le zic!!

Bertha-si eu l-am votat pe Darius!!! Speram sa castige dar... e bine si cu rucsacul!!

Oana-stai mai linistita,nu mai face atata treaba ca nu e bine!!! Dar eu te-am vazut la inceput la mamici de iulie-august,de ce te-ai mutat?

Davidutza-felicitari pt. ca ati renuntat la pampers!!De acum sunteti baieti mari ,ce sa mai!!!

Doris-distractie placuta la botez si sa iasa cat mai bine!!! Ai o fetita superba,am fost pur si simplu extaziata de ea!!

Eu as mai vrea sa ma mai intalnesc o data cu voi pana apare si al meu buburuz mic!!!

Anda si buburuzu din burtica 31+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/album?.dir=2275&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

O saptamina superba, fara canicula va doresc!
Mariana - sarumina pt complimente.N-ai vazut-o pe Irina pt ca inca nu i-am facut album.Si in pozele alea unde sint blonda arat totusi bine....sa ma fi vazut decolorata...vorba unei prietene care s-a decolorat de curind:'am crezut ca am murit!!!asa eram de galbena".
Anda - si eu as vrea sa ne mai intilnim.Poate dupa botezul Irinei.Atunci vin si cu Maxiplodu si cu Miniplodu.In jur de 23 iulie plecam la Tg.Jiu, ca s-a gindit frate-meu sa se insoare in miezu verii...cred ca vrea sa se razbune pe cineva, eu stiu?
Rodica - Stefan ce face?Voi?
Cu Andreea(Bertha) vorbesc frecvent pe messenger...ba ne-am laudat una la alta copiii prin webcam.
aaaaaa...sa va spun ce-am facut simbata noaptea:am imbarcat Miniplodu si am plecat la niste prieteni(asta pe la 10:30pm)si am jucat canasta pina la 4am...si copilul a dormit frumos toata noaptea!Ce mai...la padure am dus-o....la terasa la fel...uite ca rezista si la o noapte de canasta....mai am s-o duc la strand!!!Sau la discoteca...o intreb unde prefera!
Va pupicesc cu drag...adormii copilu' si ma grabesc si eu sa trag un pui de somn.


DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Sal,
In we am fost la festivalul Rennaissance. O experienta frumoasa pentru ai mei.
Pozele va spun cel mai bine cum a fost.
De 4 iulie vrem sa mergem in parcul Yellowstone care se intinde pe trei state: Montana, Wyoming si Idaho si care a fost primul parc national din lume.
Va invit sa vizionati albumul "Festivalul Rennaissance".
Gata, am duc sa citesc ce-ati mai scris.
Numai bine,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Waw Valeria,ce frumos... pacat ca anul asta nu pot merge mai mult de 20 de mile pt ca mi se face rau imediat in masina.. Dar anul viitor sper sa recuperez,am atatea de vazut prima tinta este parcul de distractii Six Flags. Ma bucur ca te poti plimba si mai ales ca sunt si parintii tai. Au ce vedea.
Doris, plimbareata si deja cu o viata mondena la activ bebelusa ta.
Ana,intr-adevar am fost la mamici de iulie-august pentru ca dupa UM as fi nascut in august. Dar ecografiile ulterioare au aratat faptul ca sarcina mea era defapt mult mai mica,deci ovulatie tarzie. Zic era pentru ca acum am inceput sa am dubii cand ma uit cat burtoiul am. Oricum regret amarnic faptul ca m-am mutat, dar daca o sa nasc in august cu siguranta am sa revin la voi.
Fetele,am poze noi cu burtica in sapt 24 si 30 si camera bebelusului. Inca nu am scos tot din cutii si montat pentru ca or sa se umple de praf. Si cu lenjeria pentru patut mai astept.
O zi buna va doresc la toate, ma duc la nani ca dimineata iar la plaja itre 8.30 si 10.30

Oana D - saptamana 30

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA,

Valeria,am vazut pozele mai noi cu Luca,si este un dulce.A inceput sa "vorbeasca"?David a devenit un papagal,ce aude ca zicem noi incearca si el sa zica pe limba lui.
Cred ca te simti foarte bine de cand au venit parintii tai,va doresc o vara plina de distractii.
Doris asteptam sa vedem si albumul Irinei.

Mariana si David

Mergi la inceput