Oltencele, poftiti la povesti! (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rici2005 spune:

Buna, Oltencelor.... Iti multumesc , Rodica , ca m-ai indrumat spre clubul vostru. Eu sunt din Craiova si am un bebelus de 8 luni, Theodor Andrei. Abia astept sa discut cu voi despre copiii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rici2005 spune:

Buna, Mamicute de pui de oltean! Iti multumesc Rodica ca m-ai adus in clubul vostru. Bebelusul meu are 8 luni si se numeste Theodor Andrei. E un nebunatic si un rasfatat, vorbeste toata ziua, ba pe limba lui, ba pe intelesul nostru. Abia astept sa discutam despre puiutii nostri.!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Bine ai venit Raluca!
Noi ne-am intilnit de citeva ori cu bebeii in parc sau la McD, tu in ce zona stai?
Si pe ce data e nascut Theodor ca sa va pot trece si pe voi pe listuta!

Mai dar ne-am strins ceva craiovence !
Mihaela imi pare rau ca nu ne-am intilnit!
Doris ce mai faceti?

Stefan a inceput sa ne strige pe nume eu sunt (R)odica sau (R)oditza si sotul e Toti de la Costi, el raspunde in continuare daca il intreb cum il cheama raspunde Dani desi noi nu-l strigam asa!

Zilele astea i-am luat un tricou cu pantalonas plus 2 perechi ciorapei asortati, tata ziua a stat cu ele in brate iar seara cin am iesit afara acerut sa se imbrace in ele. E prima oara cind prefera ceva de imbracat.

Si aseara mi-a facut o faza faina il aud eu scotind niste sunete si il intreb "De ce faci Stefan asa, tu esti catelus?" la care el imi raspunde scurt si ferm "Urs!", eu nu intelesesem

Va pupicesc

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare, fetelor!
Eu tot pe fuga, scriu putin pana se raceste orezul cu lapte.

Rici, bine ai venit, mai povesteste-ne despre puiutul tau!

Mihaela, imi pare rau ca nu ne-am intalnit, sper sa recuperam la urmatoarea ta vizita. Ce mai face David? Cum a fost reintalnirea cu patutul?

Lorellay, sper ca pana acum s-a facut bine Codrin. Sa stii ca si Darius a fost suspectat de rahitism pt avea fontanela cam mare, fruntea usor bombata si o mica adancitura a sternului. Eu i-am dat cateva luni 4 picaturi Vigantol/zi si s-a mai rezolvat situatia. Expune-l cat mai mult la soare, bineinteles in orele permise si cu palariuta. Ar fi excelent daca l-ai putea duce la mare.

Of, iar n-am apucat sa scriu tot. Sper sa revin mai tarziu!

Pa!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

Buna dragele mele
Imi pare rau ca nu am mai intrat de mult, dar am avut cateva probleme cu Oana.
1 A facut otita la ambele urechi si am trecut si inca mai trecem prin clipe de groaza,(ea nu doarme, plange si nu mananca si eu ii tin companie)
2 Dau caninii si trtebuie regim pt ca face scaune moi.
3 Are rosu in gat.


Sunt atat de obosita ca nu mai stiu nici sa mai vorbesc.Am un mare noroc cu Medicul ei pediatru care a dormit cu mine 2 nopti.
Ce mai faceti?
Ati mai fost in parc?


PUPICI LA PITICI






neliana anghel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Fetelor, va invitam sa priviti poza pe care i-au facut-o lui Darius la farmacia Sensiblu pe 1 iunie. Daca va place, poate il votati si plecam la Bucuresti la gradina zoologica!

http://www.eva.ro/sensiblu/index2.php?photo_id=179

Neliana, sanatate multa micutei, o pupam sa-i treaca repede si sa iasa dintisorii mai usor.
N-am mai fost in parc, atunci cand ne intalnim, anuntam din timp pe forum. Sanatate!

Alina, Anda, Oana, Ciuf, Doris, unde ati disparut fetelor? Ati uitat de oltencele voastre fierbinti???

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Salutari dragelor!
Iar va gasesc la pagina 2, rusinica (ma includ si pe mine).

Ce mai faceti? Ati intrat in vacanta?
Noi suntem bine, azi Davidel a facut trei luni si l-am plimbat, i-am facut poze. E superb, nu-mi vine sa cred ca e al meu. Mi se pare perfect.

Va urez la toate un weekend minunat!


Mihaela si bebe David Andrei (18.03.2005)

Poze cu comoara noastra: http://pg.photos.yahoo.com/ph/smmiha/album?.dir=cd29&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/smmiha/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Buna fetelor, am si eu un pic de timp liber avand in vedere ca este Duminica si mai este si sarbatoare.
Treaba... cat cuprinde, ne-am mutat de la 2 la 3 camere, bebelusul va avea camera lui. Am muncit f mult, am stat in picioare, aseara plangeam in pat din cauza durerii de calcaie,cred ca am adormit cu lacrimile siroaie pe obraz dar am dormit bustean. Mare efort nu am facut dar am stat mult timp in picioare, am tot aranjat, frecat,de dimineata pana seara, plus burta, si cele 17 kg in plus. Am avut noroc ca am avut ajutoare ca daca nu..cred ca acum imi era sorocul. Mai avem cam 20 % dar nu ma mai grabesc.

Miha, ma bucur mult ca ai un puiut asa de frumos si sanatos, sa va aduca numai bucurii. Si eu imi tot inchipui cum o sa fie puiutul meu desi nici macar nu stiu sigur ce este. La ultimele 2 controale d-ra mea era in concediu si cea care i-a tinut locul nu facea ecografe dar a zis ca bebelusul meu creste f frumos si pare sanatos tun
Bertha,vazut, placut si votat poza de la sensiblue. Frumoasa petrecere si mai frumos sarbatoritul. Imi pareti cunoscuti si tu si sotul tau dar nu stiu de unde sa va iau.
Neliana, multa sanatate fetitei tale, sa se faca bine cat ma repede.
Rodica, tare haios baietelul tau, mai asteptam nazbatii.
Rici, bine ai venit
Va si pe curand


Oana D - saptamana 29

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Buna fetelor dragelor.....mi-e un dor cumplit de voi!
Dar de azi nu mai scapati de mine, am net non-stop, se milira si astia de la rds sa ne conecteze!
Aseaaaaa....Rodica imi pare rau ca am uitat sa-ti spun toate cele de ziua ta....si pt Darius la fel...
Nu va suparati pe mine, da?va rog frumos....
De azi o sa revin cu povestiri, o sa vorbim, o sa scriu mesaje, ....intii sa citesc ce ati scris luna asta, ca nu apucai.
Bun venit celor care ni s-au alaturat!
pupici tuturor

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Ei ce veste buna Doris! Ce iti fac fetele? Ce face Irinuca? Ti-ai instalat si YM?

Cornelia ce faci nu stim nimic de tine te-a suparat ceva? Nu stie nimeni nimic de Cornelia?

Anda tu ce mai faci? Ai aflat ce este beblusul tau?

Hai nu mai facem o intilnire, propuneti voi!

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput