Oltencele, poftiti la povesti! (9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Ciuf - Luca a crescut mult, dar tot dulce si simpatic este.
Mariana - o sa ii fac si Irinei album, dar astept sa facem si botezul, apoi o sa pun mai multe pozulici.Ce face 'papagalul' tau?
Mai fetelor, eu incep sa am mintea topita de caldura.Si cred ca si Miniplodul sufera tare de caldura...ma consolez ca Maxiplodu e la tzaranoaia, la racoare!
Si acolo - imi povesteste la telefon - se joaca cu 'curcaneii'....le arata pijamaua ei...si cica alora le place!!!.
pupice tuturor...

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Salutare fetelor,
Aseara ne-am vazut eu cu Doris, Andreea, Caludia, si bineinteles bebeii, in english parc. Irina (minnie) a lui Doris e o dulce si o cuminte a dormit tot timpul, si... poate ne iarta ca a gheranit-o Stefan .

Apoi am facut o plimbare lunga pe jos cu Stefan din centru pina acasa bineinteles oprindu-ne de fiecare data cind aparea ceva interesat, la toti copii la leagane etc, a aruncat biberonul prin gard intr-o curte, a adunat corcoduse cazute pe jos pe care le-a strins in mina si s-a sters pe pantaloni, a si jumulit vreo doua mite, si tot bineinteles cind am ajuns acasa el era fresh si eu darimata.

Rodica

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pupici cu intarziere fetelor!

Am revenit din tara si incep prin a-mi cere scuze fata de cele carora le-am promis sa o sa ne vedem, insa, in saptamana in care-mi programasem intalneli a murit bunica mea, cea care m-a crescut de la cateva luni pana m-am dus la scoala... Sunt inca trista si nu-mi vine sa cred ca nu mai e... e asa pustiu la tara...

Cu chiu cu vai am reusit sa pun poze noi in album. Nu multe, dar cat sa va dati seama cat a crescut Tzontzonel si ce nazbtii face. Aveti link in semnatura.

Ce sa va mai zic? V-ati dat seama ca am avut o vacanta de nu se poate: copilul a facut febra la dus, 3 zile la rand... tac-su' a facut o viroza intestinala inainte sa ne intoarcem; inmormantarea... plus trambalat de colo colo la ai mei, la ai lui, la tara la mine, la tara la el, la sora-mea la Iasi si iar pe drum 3 zile la intors... Nici nu va dati seama cat ma bucur ca am ajuns acasa...

Nu am avut timp sa citesc ce s-a mai intamplat cu voi, dar promit sa o fac.

Va pupacim pe toate si pe oltenii mici si cei din burtici si mai revenim curand.



si Miron Radu (06 oct. 2004)
Miron Radu

Frantzujii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Vai Lorena ce rau imi pare ca nu ati avut vacanta asa cum ati fi dorit. Condoleante pentru bunica ta saraca, nu vreau sa te intristez si mai mult dar probabil a asteptat sa te mai vada o data, sigur te-a iubit foarte mult.



Fetelor ce facem ne vedem miine?



Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Sal,
Lorena, ce sa zic, imi pare tare rau ca nu a iesit asa frumoasa vacanta cum va propuseserati.
Condoleante pentru bunica ta si sanatate multa la ai tai.
Sa stii, ca parca e un facut, si noi cand am venit in tara, in febr., au fost gerurile alea si ninsori de mi se urase de Ro.
Mariana, Luca mai nou canta. In special dim. cand e bine dispus. De trancanit, trancaneste pe vorba lui. Daca il intreb cum face ceasul, imi raspunde printr-o onomatopee ce se termina in tac, daca il intreb cum face gaina, la fel, tot prin-tro onomatopee cu terminatia tac. Apoi o iau de la capat cu intrebarile si gata, l-am bagat in ceata. Isi da palme pe fata, incepe sa se fastaceasca, si e clar ca nu stie sa raspunda. Cam ast ii e reacatia la "nu stiu".
Doris, asteptam poze cu minunile tale. Pupicei.
Fetelor, va las, maine plecam intr-o minivacanta, si de cand cu ai mei pe aici eu nu prea mai fac mare lucru. Asa ca trebuie sa ma implic si eu un pic, macar in adunarea lucrurilor noastre necesare in calatorie.
Pupicei si sa auzim numai de bine,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa
Rodica, vrem poze mai multe cu Stefan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Salutari!

In primul rand imi pare tare rau ca n-am ajuns ieri seara in parc. M-au sabotat astia din bloc, au stricat liftul! Si nu puteam pleca cu Davidel in brate in centru, ca e prea greu. Am iesit pe banca in fata blocului ca babele.
Dar azi am stat toata ziua la bunici la curte, ca sa ne razbunam pt ieri.

Oana si Anda sarcini usoare!

Doris, tare mult as fi vrut s-o vad pe Irina, macar sa faci albumul mai repede.

Rodica, Stefan e un scump si-un frumos!

Mariana, David al meu seamana la ochi cu mine, adica are niste ochi mari, dar in general lumea zice ca seamana cu taticu.

Luca e o dulceata!

Bertha, imi pare rau ca n-am reusit sa ne vedem nici de data asta.

Va pup pe toate si pe puiutii vostri scumpi



Mihaela si bebe David Andrei (18.03.2005)

Poze cu comoara noastra: http://pg.photos.yahoo.com/ph/smmiha/album?.dir=cd29&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/smmiha/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare, fetelor!

Lorena, suntem alaturi de tine, of, asta-i viata, exista si momentele astea pe care inainte sa se intample nu le concepem, dar peste care trebuie sa trecem, si sa privim inainte, oricat ar fi de greu! Dumnezeu s-o odihneasca in pace!
Am vazut o parte a pozelor voastre (o buna parte nu s-au incarcat deloc), ai o dulceata de baiat, sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi cu totii!

Oana, nu m-au ajutat deloc amanuntele tale! Sotul meu sta dintotdeauna la Ciuperca, eu pana la 11 ani am stat pe langa Casa Tineretului, dupa aia tot la Ciuperca. Asa ca... Ramane in suspans!
Am vazut pozele, wow, ce a crescut bb! Ai o burtica frumoasa foc! Iti doresc din suflet o nastere usoara si un bb sanatos si cuminte!

Ciuf, ce bine e sa aud ca nu faci nimic! Lasa jena si profita si tu putin! Vacanta placuta si pupicele cantaretului!
Uitasem: aveti, ca intotdeauna, niste poze super. Nu i-a fost frica lui Luca pe elefant?

Fetelor, confirm cele spuse de Rodica. D-soara Irina a lui Doris e o dulceata ffff cuminte, a dormit aproape tot timpul, dar am prins un moment cand vroia Doris sa aranjeze ceva la carucior si am luat-o in brate. Pe cuvant de onoare ca am avut emotii mari, era asa de mica fata de narodul meu, de parca pe-asta l-am facut direct de 10 kg! Abia astept s-o cunosc si pe Oti!

Despre Stefan a, Rodicai, pot sa va spun ca m-a mirat cat de mult a crescut de la intalnirea noastra din parc, e la fel de frumos, dar parca mai legat, ce mai, incepe sa fie barbat deja!

Dupa ce m-am despartit de Doris si Rodica am plecat spre casa, dar pe la statuia lui MIhai, m-a agatat o prietena. Am zis sa mai raman putin cu ea, dar pana sa-i pun hamul lui Darius, a rupt-o la fuga, asa ca l-am lasat de capul lui. A cazut o singura data in fundulet, dar s-a ridicat repede si a luat-o iar la picior.
Am mai fost si azi pe-acolo si l-a lasat iar fara ham, acolo e asfaltul mai bun si nu are de ce sa se-mpiedice. La noi in Sf. Dumitru e jale! Cred ca pe la 1,5 ani o sa mearga singur pe-acolo! Exagerez, dar, pe bune, e accidentat rau pe alocuri!

Cred ca intalnirea se amana, in momentul asta ploua torential! Din pacate we-ul viitor nu cred sa pot, vom fi ocupati cu pregatirile, lunea viitoare plecam la mare! Iuhuuuuuuuu, abia astept, numai la asta mi-e gandul!

Pupicle!


Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Hop si eu!Buna fetelor,eu sunt Camelia si abia v-am descoperit!Rodica,am primit e-mail-ul tau,multumesc pt.invitatie,am sa incerc sa vin daca nu mai ploua pt.ca vreau sa cunosc oltence cu bbi.Puiul meu cel mic,Mihai-Daniel are aproape 1 an (23 iulie),iar puiuta mare,Georgiana-Gabriela a implinit 6 ani (4 mai).Dati un semn mamicile care locuiti pe langa piata mare din Craiova!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Buna,oltencelor!Rodica,te rog frumos sa-l treci si pe bblul meu in acea listuta,se numeste Mihai-Daniel -23 iulie 2004,in curand va implini 1 anisor.Cine locuieste in zona pietei centrale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Salutare,

Imi pare rau de intilnire se pare ca a decis ploaia pentru noi.

Doris pupicei pentru micuta crestina sanatate multa sa creasca mare si voinica si sa fie cel putin la fel de cuminte Oti.

Bertha multumim pentru aprecieri .
Claudia nu stiu daca am datele lui Andrei ca vad ca voi nu sunteti pe lista?

Anda nu v-am felicitat pentru baietel, uraaa cred ca tati e foarte fericit!

Oana pupicei si multa sanatate.

Valeria am vazut si eu saptamina trecuta pozele voastre de la festival, ce mare a crescut Luca, zici ca a inceput sa cinte. Mie la Stefan mi-a placut foarte tare faza cu vorbitul in chineza, sunteti pe aproape.

Camelia bine ati venit o sa mai facem noi intilniri ca doar e lunga vara.

Noi inca nu am scapat de pampers si nici de biberon dar parca mai tare ma grabesc cu pampersul. Daca il pun pe olita face numai un pic si apoi dupa 5 minute face pe covor, intr-o zi am folosit toti chiloteii, daca il las numai in pantaloni se aseaza asa pe olita si face .

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput