Contabili sunt pe forum?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andruscka spune:

Bine ati venit in club.


poze Andra
22.07.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Ma bag si eu la subiectul vostru pentru ca as vrea sa ma ajutati daca puteti si daca vreti. Eu am terminat Managementul firmei, contabilitate am facut putina si nici nu mi-a placut si nici nu am inteles mare lucru. Acum la servici trebuie sa dau un concurs ca sa trec pe post de economist dar nu la contabilitate. Am o bibliografie dar nu mai gasesc cartile de conta. Ma puteti ajuta cu cateva raspunsuri?

Crisssi Andrada (12.09.2002)
‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

CRISSANDRADA, de ce raspunsuri ai nevoie?
Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

hello, am si eu o intrebare: am descarcat programul de bilant; si cand vreau sa-l listez (cat am completat), incep sa se decaleze randurile de la un moment dat - ma uit maine la servici si va spun concret de unde.
ce pot sa fac - sa astept o versiune mai noua?




Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

AILUI-M.O.partea a V-a nr.2 din 12.01.2007-act adit. la ccm in constr. montaj.

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

quote:
Originally posted by andruscka

decl.392 se depune de catre:
1. persoanele juridice inregistrate ca platitori de tva si care in anul 2006 au avut o CA sub 33817 ron
2. persoanele juridice neplatitoare de tva a caror CA pe anul 2006 se situeaza intre 33817-200000 ron
Andruscka
poze Andra
22.07.2002



Saru-mana... dar d-asta am scapat, nu ne incadram.

Buna fetelor... hai ca va asteptam cu forte si informatii proaspete.
Si la subiect.

Crissandrada si eu tot Manag. am la baza... asa ca sintem cam in aceiasi barca. Si eu sint tot cu intrebari si mai putin cu raspunsuri.

Mai fetelor voi aveti facturari fara TVA - exporturi si importuri si transp. intra comunitare. Ca m-au terminat...


"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruscka spune:

Ina draga mea exporturi nu am,dar importuri intracomunitare da.
Daca pot sa te ajut cu o informatie, cu cea mai mare placere.Si pe mine m-au terminat.
Crissandrada sa ne spui despre ce ai nevoie?Incerc sa te ajut.

Uite acusi se apropie termenul de depunere a fiselor fiscale.Le-ati facut?

Pupici si spor la treaba

Andruscka

poze Andra
22.07.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Buna seara.
Eu am fost joi si vineri la o instruire despre facturarea cu taxare inversa - masuri simplificate. Din notitele mele s-ar putea sa va pot raspunde ceva.
Acum sa trec la ce ma nelinisteste pe mine: bibliografia si tematica.
1. active imibilizate : reguli de evaluare, criterii de recunoastere, reevaluare.
2. Contabilitatea datoriilor si creantelor cu tertii
3. Venituri si cheltuieli care intra in calculul contului de profit si pierdere
4. Stocuri : definitie , evaluare.
Ce ziceti, ma puteti ajuta?

Crisssi Andrada (12.09.2002)
‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AILUI spune:

Salve,
Cristina22, mersic mult!
Uf, e o adevarata nebunie cu toate noutatile astea de inceput de an; eu tot nu am terminat cu Adtia financiara, asa ca deabia acum ma apuc de noile declaratii.
In plus, ma super stresez cu taxarea asta inversa, eu am o firma de constructii si nu sunt inca lamurita; Crissandrada, ai ceva in plus de ce gasim in CF si Norme ??
Crissandrada, pt calculul impozit pe profit gasesti in codul fiscal (CAP.II), am sa caut daca am cumva niste cursuri salvate pe CD pt celelalte...

ailuI stresata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Ati incercat sa listati declaratia 392?
Am completat-o azi pentru o firma, dar mi-a listat-o doar pe jumatate. De ce???
Am crezut ca e o versiune mai veche de program, abia am asteptat sa ajung acasa, sa caut pe internet ultima versiune...dar e tot aceeasi/din 12.02.2007.
Era sa uit...
Cum aflu daca Casa de Asigurari de Sanatate (BH) este sau nu platitoare de TVA? Tot pt. 392 imi trebuie informatia.

Mergi la inceput