Ce parere aveti?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Rechinuto, te rugam frumos sa ne tii la curent cu deschiderea gradinitei. Avem un BB de 6 luni jumate si avem si noi in vedere o cresa sau o gradinita in zona (noi stam la piata Dorobanti). Trebuie sa ne spui ce conditii vor fi (limita inferioara de virsta, preturi etc.).
Multumim!!

Catalina+Andrei(6 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rechinuta spune:

Va tin la curent fetelor! Nu uit!

Rechinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Rechinuta, ti-am trimis un mail in care te rugam sa imi trimiti documentatia promisa.
Si nu mi-ai raspuns.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rechinuta spune:

Nu am primit nici un e-mail de la tine, de aceea nu ti-am raspuns.
Iti trimit Luni documentatia necesara.

Rechinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rechinuta spune:

Bobita incearca sa imi mai trimiti un e-mail de proba...ca ti-am zis nu am primit nimic.

rechinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Rechinuta am trimis pe 21.02.2003 ora 12:30

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vistiana spune:

Vrei sa-ti torn pretentiile mele ref.la gradi?Am destule,asa ca de 5 luni tot caut,caut si nu gasesc desi la pret nu ma uit deloc!De fapt,am gasit una singura care mi-a placut dar este mult prea departe de Dr.Taberei,nu ma-ndur sa-l tin atatea ore in masina.Este vorba de MARK TWAIN KINDERGARTEN ,e langa gradina zoologica.
Probleme la celelalte:
- spatiul mult prea restrins!!! Camere mici,curte ioc,holuri mici scari incomode.
- prea multi copii in grupa:15 sau chiar 18
- copiii nu prea sunt scosi afara;unele activitati ar fi putut avea loc afara.
- dau voie oricui,oricand sa viziteze gradi si ii lasa sa intre incaltati
- educatoare dragalase dar fara prea mult talent(in pedagogie)
- nu tin cont ca alimentatia sa fie naturala,sanatoasa,ofera mezeluri,praj.de cofet.
Cand imi mai aduc aminte iti mai spun.In ce stadiu esti cu deschiderea gradinitei,ce-ai reusit pana acum? M-am gandit si eu la una in Dr Tab dar nu m-am urnit.Poate colaboram!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya spune:

Rechinuta, noi suntem in USA acum dar si eu am planuri de a deschide o gradinita in Bucuresti. Poti te rog sa imi trimiti si mie documentatia dupa care te-ai ghidat. De asemenea o sa iti trimit si eu cate ceva despre cum sunt gradinitele pe aici si car ear fi pretentiile. Nu pot acum ca tre sa-l culc pe bebe, dar mai tarziu revin.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna Rechinuta,

Toate ideile date de fete sunt foarte bune. Fetita mea se duce la o gradinita aici in Franta de care sunt foarte multumita.
Inca 2 idei as mai putea adauga la cele ce ti-au spus fetele inainte:
1. 2 sali separate, una de joaca si cealalta pentru somnul de dupa amiaza cu paturi adevarate (nu pliante). La gradinita de aici sala unde dorm este izolata fonic si li se pune in surdina muzica ca sa adoarma.
2. Menu -ul de la pranz este creat de niste medici nutritioniste, astfel incat copiii sa aiba o alimentatie cat mai completa si sanatoasa. Evident mancarea pregatita la gradinita.

Cam asta. Daca mai vad ceva iti mai scriu.

Te pup mult,
Ralu -mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELAS spune:

Pt. Rechinutza : Multumesc pentru fisierul cu gradinitele din Bucuresti . Voi incerca sa dau niste telefoane .
Cam la ce data speri sa poti deschide gradinita "Rechinuta" ?
Eu am o fetita de 4 ani si 3 luni care, din cauza faptului ca ne-am mutat cu domiciliul dintr-o parte in alta a Bucurestiului (sector 5 - sos. Pipera), nu merge la gradinita de ceva vreme . As vrea sa o duc cit mai curind posibil .

Mergi la inceput