apel nou pentru adina

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

voi intreba la mine la bazar...sa vedem, poate gasim ceva...
am sa te anunt, insa eu am inteles ca acum ceva vreme a fost ea la 9595 la antena, si ar fi obligat o la contract cu ei...cum ca nu mai apar public sau platesc amenda..poti verifica tu?
fetelor, este incredibil cat de sufletista este Adina si cum era sa si o ia in barba ieri daca nu venea sa imi spuna..
Ea a fost agresata mai demult, a bagat acel baiat dupa gratii, iar acum mama baiatului, care o cunosc eu bine de tot, i-a oferit bani ca ea sa isi retraga acuzatiile..noroc ca mi a spus, caci ea nici nu si dadea seama ca de fapt ceea ce face ea e retragere de acuzatie...Facea asta doar pentru ca ii promisese mama baiatului bani de mancare pentru ele si baiat..
ce riska? pai va zic eu..dosar penal impotriva Adinei de sperjur...si poate si ceva scoala de corectie..
totul numai ca sa isi ajute copilul..te rog mult freia, vezi tu ce este cu contractul acela de la antena 1, si daca rezolvi acolo, ei vb cu irina reisler sa o ajute...si de asemenea ma agit de tarc.
Pe marti miercuri ma vad cu Andreea sa imi dea carutul, lapte si a zis ca o sa cumpere ea si scutece la copil..
Se profita, si se profita la greu de acest copil...ma doare sa recunosc ca mai exista si asemena oameni

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

in seara asta cand ajung acasa o sun si vad exact. daca are contract semnat cu 9595 ar trebui sa aiba si o copie.

te anuntz diseara.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Buna ziua, revin cu vesti despre Adina..
In primul rand, Adina sau mama ei, nu au nici o copie a contractului cu 9595 la antena..
Irina Reisler , a promis ca face o emisiune despre ea, dar e pacat sa se trezeasca cu aMENZI de la antena mai tarziu..
De asemenea, se incearca preluarea Adinei de catre un avocat al PRO TV, pentru a o ajuta cu pensia alimentara a micutului si restul de probleme nelichidate ...
I am zis mamei Adinei sa isi deschida cont in lei, pentru a fi ajutata de telespectatorii cu suflet mare...
Adina, datorita diverselor probleme pe care le are nu mai poate veni la mine la curatenie, deci afacerea cade, in acest sens eu raman in continuare alturi de ea, si anume, cine are ceva de dus adinei, gasim o modalitate sa preiau eu sa ii duc diversele produse...
Imi pare rau ca trebuie sa lupte dar speram ca se va rezolva intr o zi..
Avand datorii imense la intretinere si la icral, plus cele aprox 8 000 euro rate la casa, si mama adinei manifestandu si dorinta de a se muta la tara, prin mine, un prieten foarte corect i-a facut o oferta foarte rentabila pe care nu au acceptat o..imi pare rau ca ar fi iesit din aceasta situatie..
concluzia..
sper din suflet sa reusim cu Povestiri adevarate daca e ok cu antena 1
andreea ploua rau, hai sa o mai amanam terog

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna ziua si Noapte buna!

Am fost la Adina la inceputul saptamanii care se termina acum, cu Pashosha (merci de indrumare ca nu nimeream!!).
I-am dat carutzul pustiului meu, niste lapte si pampersi. Pash i-a adus niste hainute.
Mihai Cristian ... e un inger de copil, e foarte frumos, seamana cu maica-sa ce mai... ar fi pacat de Dumnezeu sa nu aiba ce manca.

Acum.. o tot sun pe Adina la telefon si nu dau de ea, rugaminte daca mai vorbeste cineva cu ea sa-i spuna sa-mi dea un beep. Eu m-am zbatut pentru loc la cresa si finantare, dar trebuie sa vorbesc cu ea sa ii spun ce sa faca, pentru ca ea trebuie sa se duca personal la cresa si sa vorbeasca cu directoarea, nu pot sa ma duc eu.. ca nu e copilul meu, ei vor sa vorbeasca cu ea. E pacat sa piarda ocazia asta!


Si neaparat trebuie sa faca vaccinul pentru rujeola.

So ... plese Freia, Pash sau altcineva daca vorbiti cu ea spuneti-i sa ma sune (sa o sune pe Andreea fata cu carutzul).

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

vaccinul de rujeola depinde de med de familie. uneori se face de la varsta de 1 an. deci Adina tre sa mearga la dr sa vb de vaccin.I-am mai spus asta odata.

o sa sun si eu sa vad ce e cu ea

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

nu raspunde pe nici un nr de tel care il am. mai incerc

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

incerc sa-i fac rost de un tarc

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Am reusit sa vorbesc azi cu adina si i-am dat toate instructiunile posibile. Are acelasi numar... pentru doritori.

Acum: am inteles de la Adina ca Mihai este racit si ca dna doctor de la dispensarul din zona de domiciliu nu a vrut sa ii dea reteta de medicamente pe motiv ca acum 2 saptamani i-a mai dat una!! Mai sa fie... fata asta nu are bani de shpaga....

Stie cineva / are cineva o relatie la un medic pediatru in zona Rahova care sa-l ia in evidenta pe bebelush si sa-i dea retete si ce mai are nevoie copilul? Daca nu ... asta este ramane la doctorul respectiv cu bune si cu rele...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

acum 2 saptamani eram in luna Septembrie. Este obligata sa ii dea medicamente in fiecare luna pana la un plafon de 2 milioane parca. O sa verific suma Marti cand ajung cu fimea la pediatru.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Vesti noi: Adina si mama ei s-au mobilizat si acum sunt in curs de adunat acte/adeverinte pentru cresa baiatului. Mihai este programat la vaccin saptamana asta. Locul la cresa exista, a si fost acolo bunica sa vorbeasca cu directoarea.

Adina m-a rugat sa ii multumesc calduros din partea ei Roxanei N (cluj) pentru pachet.

Eu ii voi da azi dupa masa niste hainute de la pustiul meu (printre care si un costum de fas ca al meu copil are vreo trei). Hainutele pe care le am "ächizitionat" de la bazarul umanitar au ajuns la mine, dar m-am uitat la ele si erau prea mici pentru Mihai, asa ca ... cu permisiunea voastra sa stiti ca deja le-am dat la o alta femeie amarata (e femeia de serviciu de la bloc).

Acum, ce sa va zic, doua rugaminti pentru cine poate si are disponibilitate:

la cresa sunt hraniti cu lapte praf Raraul (eu nici nu am auzit de el) si asistenta de acolo a zis ca trebuie sa obisnuiasca copilul cu astfel de lapte, deja i-au luat o cutie si acum il hranesc acasa cu amestec Raraul plus Bebelac, daca vrea cineva sa ii doneze lapte, rugamintea este sa ii ia lapte Raraul.
pampers numarul 4 (patru!! eu nu stiu cu ce a crescut copilul asta asa mare, dar cand i-am dus eu pampersi numarul 3 abia abia a incaput in ei!!) - cine poate si vrea sa - eu ma ofer sa ii culeg de unde ii aveti si ii transport pana in cartier.


In rest .. ce sa va zic, se pare ca avem de-a face cu un super baietel mancacios (mananca si zeama de la ciorba cu paine, daca va imaginati... fata de altii sclifositi...) si care nu sta locului, e un frumusel, e bine proportionat... ce mai sa dea Dumnezeu la toata lumea asa copil!! Va tin la curent cu progresele pe care eu sper sa le avem in acest caz.

Andries

Mergi la inceput