apel nou pentru adina

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Freia, eu am nevoie de cineva care sa ma ajute la curatenie...de asemenea si prietena mea are locuieste la doua scari..o pot plati lunar sau cu ziua, plus abonament pe liniile de transport...ti e clar ca unde mancam noi...o sa manance inca niste guri, ca n-or fi foc...
daca vrea si o intereseaza, eu cu cea mai mare placere o iau la noi..si pe langa noi, mai gasesc eu pe ici pe colo...
daca vrea...suna-ma te rog..sunt pe site ul Bellei cu detalii

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

imi cer scuze ca nu am raspuns, am inceput serviciul si sunt truli luli rau de tot.

maine dau la toaa lumea adresa pe PM.

Cristian face 1 an in Decembrie pe 31. Are haine pana la varts ade 1 an. Dupa varsta asta ii mai trebuiesc ei hainutze.

Ea m-a sunat sapt trecuta joi sau vineri si m-a rugat sa o ajut cu lapte Bebelac. A zis ca se duce ea si ea retzeta mamicilor care nu il folosesc si il ridica de unde trebuie.

Ele nu au cum sa sune, nu au tel fix, au o cartela reincarcabila. Adica, mama ei are una, ca Adina a ramas fara telefon saraca.

Vb maine cu ele si le spun de mesajele voastre. Nu stiu daca Adina a mai apucat sa citeasca ce ati scris. Maine ii fac cont, promit solemn.

Inca odata , ma scuzati, sunt nauca de cand am reinceput munca.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Vreau si eu adresa.
Cu drag Dan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Freia, te rog nu ne uita!! Da-ne adresa macar pe PM.


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

daca am sarit pe cineva in lista cu adresa Adinei va rog sa ma buzuiti pe PM.

M-am vazut cu ele Sambata si le-am dat pt Cristian ce am avut de mancare pt bebe, cateva borcanele si niste servetzele umede. Nu pot sa va spun cum a facut Cristian cand a vazut mancarica. A luat hraparetz cateva linguritze in viteza mare, a poi i-a taiat 1 rosioara de la ciorbitza care o facea Dna Mihaela si papat-o cu o viteza si pe aia. Se face pe zi ce trece tot mai frumos. Sta in picioare sprijit de scaun.

Dna Mihaela a spus ca vine ea la curatzenie, si cand au auzit de oferta pt cresa, nu pot sa va spun cata bucurie pe amandou. Fericite ca o sa aiba si puiutzul un program, si cel mai important o sa aiba ce sa manance. Dna Mihaela a spus ca se duce ea la cresa si vb daca e nevoie de ceva de cotizat avand in vedere ca Adina e minora, nu are servici si are si copil. Am pus-o pe Adina sa-mi promita ca se tine de scoala daca primeste acest ajutor si o termina. Mama ei a zis ca nici nu se pune problema altfel.

inca odata multumesc.


Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

am vorbit cu Adina la telefon, si ca un facut Freia, si eu i-am sugerat ca trebuie sa isi termine scoala..Oricum stam chiar la 2 blocuri distanta, si eu chiar am nevoie de ajutor, iar programul il voi face foarte flexibil pentru ea. Mama mea a murit tot de cancer si stiu ce inseamna..daca ea e fata serioasa si de treaba, va avea foarte multe bucurii alaturi de familia mea..
Diseara cand ies cu piticii afara am sa o sun sa ne vedem si sa stam de vorba..sper sa fie totul ok..

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

sper sa ai rabdare cu Adina, pt ca este un copil inca din multe puncte de vedere, si ca orice copil la 17 ani mai are niste lucruri de cizelat.

te rog sa imi spui si mie cum merge.

multumesc,

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

buna seara,
Ma numesc Adina, si sunt la computerul Pashoshei...vreau sa va multumesc inzecit si sa stiti ca ma rog pentru sanatatea voastra in fiecare zi. Este un mare ajutor pentru mine faptul ca va stiu alaturi ca sa nu mai spun si ca ma ajutati cu ce am nevoie. as vrea sa inscriu baiatu la cresa..din suflet vreau sa termin scoala si sa pot sa imi fac si eu un viitor..Am decis impreuna cu Pashosha sa incep sa o ajut cu casa, caci imi este foarte usor, stau la 2 blocuri de ea. Multumesc mult Freia,georgiana, pentru tot ajutorul si pentru ca mentii mereu contactul cu mine si cu aceste doamne minunate..
Astazi am inceput scoala si m-am dus si eu, dar am stat cu frica pentru ca mama nu poate sa aiba foarte bine grija de baiat din cauza bolii. Mama nu poate sa care, nu poate sa il tina in brate pe asta mic, nu prea iese din casa, deci va dati seama ca nu prea am baza .Vreau neaparat sa termin scoala si va promit ca ma tin de ea. Sper ca nu se supara nimeni daca pun aici adresa mea si numarul de telefon, dar ma simt prost sa o tot deranjez pe Georgiana care ma tot ajuta.
numarul nostru de telefon este va multumesc mult pentru ca sunteti alaturi de mine..
o sa mai intru pe net acum ca sunt cu Pashosha

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Pasho, am sters adresa si numarul de telefon din mesaj, parerea mea personala este ca mai sigur ar fi daca cineva este interesat sa ti le ceara tie pe privat. Daca crezi ca nu e nici o problema poti sa le pui tu din nou.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Oana , cum consideri si tu...ea, cred ca in disperarea de a primi ajutor, dar si datorita faptului ca a vazut cateva fete care intrebau de adresa ei, s-a gandit sa faca ea publice..ai drptate insa..cred ca totusi nr ei de cell poate fi scris, caci pana una alta si al meu l am tot scris , precum si alte persoane..ma gandesc , ca asha , cel putin, poate sa vorbeasca ea, pentru ea insasi.
Freia, a mers ok, de fapt eu o cunosteam pe Adina, dar nu mi-a trecut prin cap ca ar avea probleme..Ceea ce conteaza este ca vrea sa inceapa sa lucreze la mine cat de repede se poate..nu am decis inca programul si suma, insa, o rog pe mamica, care s-a oferit sao ajute cu cresa, sau macar cu gasirea ei, caci eu nu stiu cresa saptamanala in Rahova..iar eu cinstita sa fiu, as da copilul la cresa cu program prelungit si nu la una cu program saptamanal..asha cum ai zis si tu Freia, este tanara, tentatiile sunt mari si , daca ea are scoala zilnic de la 1 la 6, isi poate lua copilul cand iese de la scoala..sta cu bebe, si cand el doarme bebe, ea poate invata..crezi ca se invata mult la Vulcan?
eu i-am oferit program f flexibil, dar cum am mai spus nu am inchos inca nimic..ma gandeam la 2 ore pe zi...asha are si ea timp de restu...
iar ca program eu zic ca s-ar cam pierde daca ramane prea libera...ganditi va ca este o fata frumoasa, tanara inca, si care are de tinut o casa...dar mai ganditi va ca sta in Rahova...asha ca , seara, in loc sa iasa cu gasca in club, ca e libera, mai bine sta acasa cu copilul..eu sustin ca trebuie sa inscrieti copilul la o cresa cu program prelungit. Sa l duca la 7.30 dimineata, apoi vine la mine la 8, sta pana la 10..apoi are timp liber pana la 1, apoi scoala, la 7 iese, isi ia copilul si acasa cu ea. daca ea nu isi ia copilul, o sa iasa prin oras si se pierde..eu asha cred. Nu e vina ei ca si a pierdut inocenta, dar ar fi pacat sa se piarda ea insasi..si nu prea are cine sa o invete si ce..Prietene nu are caci greselile si le plateste scump acum...de aceea zic ca e bine sa stea ocupata...va amintiti cum erati in liceu?

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput