apel nou pentru adina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Madalina am rezolvat. A trecut Carmen dimineatza pe la mine si a luat ea laptele. Trece ea pe la Adina astazi. Sarumana.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

quote:
Originally posted by Freia

Madalina am rezolvat. A trecut Carmen dimineatza pe la mine si a luat ea laptele. Trece ea pe la Adina astazi. Sarumana.

Freia si Alexa



Misiune indeplinita. Tare s-a mai bucurat de lapte!!!

Putin off-topic: Adina ar vrea foarte mult sa-si creeze un cont aici, pe forum, ca sa va poata multumi personal. A incercat zilele trecute, dar fara succes. M-a rugat pe mine sa-l creez, da' eu habar n-am daca se poate... Asa ca pina la rezolvarea situatiei primiti, va rog, multumirile ei prin intermediul meu si... astept instructiuni pt creare cont nou...

tuturor.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Desi am mai trimis un mesaj si vineri, se pare ca moderatorul nu l-a aprobat, din moment ce el nu apare. Insa nu inteleg de ce, pentru ca acolo eu spuneam ca donez micutului Cristian un scaun cu masuta pentru bebe. Care era problema cu acel mesaj?
In fine, deci vreau sa-i dau acest scaun de masa, spuneti-mi cum sa procedez!



Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

quote:
Originally posted by ruxi

Desi am mai trimis un mesaj si vineri, se pare ca moderatorul nu l-a aprobat, din moment ce el nu apare. Insa nu inteleg de ce, pentru ca acolo eu spuneam ca donez micutului Cristian un scaun cu masuta pentru bebe. Care era problema cu acel mesaj?
In fine, deci vreau sa-i dau acest scaun de masa, spuneti-mi cum sa procedez!



Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii





Ruxi, nu-i nici o problema cu mesajul tau, ci cu baza de date...

Eu chiar apucasem sa-ti raspund simbata, dar n-a fost sa fie...

Multumesc in numele Adinei pt scaunel . Freia are adresa ei exacta si ti-o poate trimite pe PM.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

ok, atunci astept adresa de la Freia


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Fost cu Ruxi si lasat scaun la Adina.

Primit 7 cutii lapte Bebelac de la Simona, si sampon. Le duc astazi la Adina. Madis s-a oferit sa ajute cu daipers luna aceasta. I-a luat un pachet mare.

Tot azi ii duc hainele primite pt ea de la madis si colega lui tzuc. Ce ramane orientam catre altcineva.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

sa mai facem un update la aceasta familie de copil cu copil.

Adina a primit un carucior pt bebe cand era micutz, gen landou, care acum nu ii mai este necesar pt ca a primit un cautz sport prin amabilitatea lui ulisernic si a feliciei. Ar vrea sa il vanda pe cel vechi cu 1 milion lei vechi sa mai acopere din imensa datorie la intretinere.

daca stiti pe cineva care are nevoie de un cautz landou, stare buna, e la mine in balcon, pot sa il trag in poze, va rog dati un semn.

Ar mai avea nevoie de lapte praf si mancarica pt copil. Cristian nu manaca decat lapte, pt ca e tot ce isi permit prin amabilitatea statului.

Traiesc 3 oameni, mama Adinei - Dna Mihaela, Adina si Cristian din pensia mamei de 1 milion si cateva sute. Nu poate lua ajutor pt familie monoparentala pt ca Adina e minora inca. La acea pensie mai puneti cei 200 de mii alocatie ai Adinei si ai lui Cristian.

Le-am dat de cate ori am putut si am avut bani in buzunar pt un pui, o apa, cativa cartofi.

Credeti ca putem sa cumparam ceva de mancare copiilor acestia?

Sa ii gasim Adinei ceva de lucru? A terminat clasa a 10, a facut o bucurie mamei ei si mie, sincer. Va continua scoala, dar ceva banuti in plus in casa nu le-ar strica.

Isi doresc sa il inscrie pe Cristian la cresa ca sa poata manca si el zilnic ceva, altceva decat lapte. Dar , asa cum i-am spus si Dnei Mihaela, cresa costa bani pe care ea nu i-ar putea da.

Iar va rog, credeti ca putem face ceva?

multzumesc in numele lor,

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Fetelor care maia veti de dat cate ceva, mancarica, de orice fel, va rog si eu, haideti sa ajutam aceasta fata care, desi a facut un copilas cand probabil ca nu trebuia, a decis sa-l pastreze si sa-i fie mamica.

Sunt atatea care si-au abandonat copilasii prin spitale, fete, femei in toata firea. Haideti sa-i facem acestei fetite viata un picut mai usoara.

Ancuta 14+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Dragele mele, as vrea si eu pe PM adresa lor completa si numele pe care pot sa trimit niste banuti, incepand cu luna septembrie si niste hainite mai grosute, peste 6 luni (?).

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Cine ma ajuta cu informatiile pe care le-am cerut, va rog. Am cateva hainite, putine dar bune.

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput