Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

La multi ani, Andreea Teodora!!!

sanatate multa la bebeii bolnaviori

eu de citeva zile nu apuc sa ma stau la comp mai deloc
Ovi are si de invatat si de lucru acasa.
asa ca cine stie cind voi mai prinde o conferinta

azi am fost la un interviu. cica am un "cv impresionant"
dar sa vedem ce va iesi. nu-i chiar postul pe care il vreau, e un pic mai jos, dar firma e buna si as face ce-mi place mie. mi-au dat si ceva de lucru acasa, sa trimit prin mail.
acu sa vedem daca ma aleg si, foarte important, salariul

asaaaa ... si apropo de asta sa va povestesc o faza cu socrela.
ma suna aia de la firma ieri sa ma intrebe daca pot sa ma duc azi la 11 la interviu. ea era intimplator la noi si o intreb pe loc daca poate veni sa stea cu Matei. zice da. zic si eu ca da, ma duc la ora 11.
dupa ce inchid tel imi zice ca de fapt ea nu poate sta cu Matei decit daca doarme. ori Matei de luni a trecut la un singur somn, de pe la 1 la 3. zic: bun, haideti ca vorbesc cu Elena sa mergeti la ea cu Matei cu tot. da, de acord. spre seara imi trimite mail ca ea crede ca nu ar fi bine sa mearga la E, ca nu crede ca poate ajuta cu ceva. ca azi are o gramada de treburi, dar face ce spun eu. pai cum adica ce spun eu daca nu sta cu Matei decit daca doarme si nici cu el la Erica nu merge? asaaa ... si aseara ma suna sa ma intrebe ce am hotarit. ii zic ca am vorbit cu nasa lui Matei sa-l duc acolo si imi trinteste tel in nas. na!!! cica sa-i ceri ajutorul
oricum azi l-am dus pe Matei la nasa lui, s-a jucat cu Toma, a fost totul ok, au mincat impreuna, am mai stat si eu de vorba cu nasica si a iesit o zi super.
iar la interviu n-am stat decit 5 min, asa ca as fi lipsit de acasa o jumatate de ora. putea s-o faca linistita.
aseara eram pachet de nervi, dar acum ma bucur ca a fost asa pina la urma.



Anca si Matei (1 ianuarie 2004)

gasca MAO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:


ANDREEA TEODORA

Anca, multa bafta pentru obtinerea jobului!!!

Lavv, vai, vai, prin ce-ati trecut! Multa sanatate lui Alex!

Irina, multa sanatate si pentru Iris! Dupa vaccin, Clara a avut febra doua zile. Am vrut sa-i dau nurofen, dar l-a scuipat, i-am dat supozitor paracetamol (unul) impreuna cu supozitor novocalmin (o jumatate).

Tania, mai apar astfel de probleme cu copiii. Sunt usor de influentat, mai ales cand e vorba de ceva ce le place.





Tatiana si Clara Maria (31 ian 2004)

Album Clara 1 Album Clara 2Album grup 1 Album grup 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Andreea Teodora
Anca,ce ti-e si cu soacrele astea...Bafta in obtinerea jobului!
Adina,sper sa ne vedem sambata.Andrei eputin mucos dar sper sa-i treaca.Eu tb sa vb cu Ioana ca dl.Antonescu nu vineasa ca eu o sa vin cu "partenerul"meu la intalnirile cu copii,adica Ioana...
Lavv,sanatate multa!
Rox,ce face minunea roshkata?E mai bine?Poateveniti si voi sambata.
Cam atat.Astept sa se trezeasca Andrei ca vine tanti la gimnastica.
Andra,apropos de gimnastica,tu cat daipt gimnastica lui Matei?

Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Andreea Teodora

buli, succes la obtinerea jobului! Sper sa fie ce-ti doresti!

Lavv, sanatate multa Alexutului! De la ce a facut criza biliara? A mancat ceva prea "greu" pentru el?

Irina, sa-i treaca febra cat mai repede!

Tania, copii astia! Ce patanie, si eu cred ca as fi fost terminata! De-abia acum, cand am copil, o inteleg pe mama cand "dispaream" de acasa de ce era asa nervoasa!

Fetelor, sa va distrati la intalnire si sa va ganditi si la noi, cele de "departe" care nu putem veni.


Catalina si Laura (12 ian 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

La multi ani! ANDREEA TEODORA



Vreau sa va multumesc tuturor pentru urari.

Azi am pus si poze cu Dragos.

Mai alapteaza cineva?Voi cum ati reusit sa-i intarcati?







Cristina siDragos (31.01.2004)
[url="http://community.webshots.com/user/Cristinanemes]Album Dragos[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Imelda ptr kinetoterapie dau 1.700.000/10 sedinte de cate jumatate de ora fiecare.

Roxana eu cu muchisorii fac asa: ii pun ser fiziologic/Nazomer in nas (culcat fiind)) dupa care sta infunduletz cu ceva sa ii distraga atentia si eu imi bag pompitza in nas (doar ma fac ) dupa care ii fac si lui la fel, si sa stii ca sta, astazi chiar intindea nasucul sa il curatz . In ce magazine colinzi? Spor .

Irina ptr febra la Matei functioneaza doar NUROFEN sau daca este mai mare, cateva picaturi de fiola de algocalmin. Sanatate .

Astazi l-am lasat pe Matei cu doamna si s-au inteles bine: a papat cu ea si l-a culcat.

Am fost si eu la cumparaturi la reduceri, am gasit ceva lucruri dragutze si ieftine, i-am luat si Lui Matei o parte din cadoul de ziua lui + cadoul ptr sambata + cadoul ptr Andrei (care l-a uitat in taxiu ). Asta este altul nu ii mai iau, asta ca sa ii fie invatatura de minte altadata. Spunea ca isi aduce de acasa ceva si il impacheteaza frumos, bine ca nu dadusem multi bani pe el .

Lavv sanatate multa lui Alex si sa dea Dumnezeu sa nu mai treceti prin asta NICIODATA.

Multumesc ptr raspunsurile date referitoare la bona: eu pana la urma am hotarat sa ii dau 3.5 mil cu program de la 8.30 la 15.00 iar in casa doar spala dupa Matei (biceroanele, blenderul, castronelul, etc). S-ar putea sa o rog sa si calce pe viitor insa mai vedem.

Am fugit ca au venit cu mobila .

Adriana pupici lui Rares .


Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)



NIHIL SINE DEO !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Anca imi pare rau ptr intamplarea cu soacra ta. Poate ii este frica sa stea cu el ca nu stie ce sa ii faca .

Tania Doamne ajuta ca totul s-a terminat cu bine .

SAPHIR unde esti?

Gabi ce mai face Philip?

Adriana am vb cu dr Tudose si la noi o sa vina mai repede ptr ca mie imi trebuie concediu medical pentru astea 2 zile care le-am stat acasa. Ti-am spus ca sa stii !!!! Cu drag pentru o doamna dragutza o si un

PS Sunt tare fericita ca i-am luat niste jucarii tare dragutze lui Matei...iubitul lui mami .

Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)



NIHIL SINE DEO !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Poze cu Dragos

Cristina siDragos (31.01.2004)
http://community.webshots.com/user/Cristinanemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helen spune:

Lavv, Doamne ce intamplare urata! Dar de la ce a fost? Sanatate multa lui Alex!

Saphir, sper ca esti f ocupata si de aceea nu ai mai intrat pe forum, de asta nu dai nici un semn.... Pls, spune ceva!

La serviciu etse ok, ma simt f bine, chair fresh, asta nu stiu cat va tine ca oboseala isi va spune cuvantul... vorbesc cam de doua ori la tel cu soacra-mea sa vad ce face Cosmin si sunt linistita in general in privinta lui!

Cosmin este in contuinuare ok cu scaunul iar la buni este f fericit ca este bagt permanent in seama. Mereu cand ajunge inpoi acasa plange, sper ca doar din cauza ca mai vrea sa ramana afara.

Programul este asa: trezirea la 6:30, fac dus, merg la Cosmin in camera si in secunda cand intru el se si ridica sau daca ii pun un deget pe obraz e deja in picioare. Il dragalasesc un pic si il las sa se joace prin apartament pana ma imbrac si am aranjez eu. Fac papa, adica branzica de vaci cu cereale (in apa indulcita)si papam cam in 15 min, la 7:40 ne asteapta taxiul si plecam toti trei. Eu ma opresc la jum. drumului si contunui pe jos inca 15 min pana la serv (chiar imi face f bine)este in directie opusa de casa socrilor iar Cosminel cu tati merg la buni si apoi tati la serviciu ca este in directia lui. Tot el il aduce inapoi in jur de ora 17.
Deci merg de la ora 8 la ora 16, cam la ora 17 sunt inapoi acasa... sunt si zile mai dificile dar in general e cam asa! Inainte mergeam de la 9 la 17 dar acum prefer sa ajung mai repede acasa sa-i pot da masa de dupamiaza.


Azi am fost si eu la Coafor... sunt chiar f multumita, am descoperit un salon nou, un tip f tanar dar f priceput... e mai scump dar chiar merita! M-am tuns tot in scari, putin mai scurt si se aseaza in sfarsit bine fara sa ma straduiesc cu aranjamentele...

Maine sper sa se rezolve cu Pcla serv. care e varza si nu se conectaeza ca lumea in retea iar ing. de sistem e f ocupat si mereu uita ba una ba alata... era bine azi dar am constat ca nu merge netul, insa maine sper sa se rezolve. Zilele astea se face inventar la cel mai imp. client si ptr noi la import-export este mai lejer.

Sanatate tuturor puiutilor bolnaviori!

Pe curand,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Lavv, acu am vazut ce-ati patit.

bine ca acum e bine. sanatate multa

Anca si Matei (1 ianuarie 2004)

gasca MAO

Mergi la inceput