Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

'Neata!

Si Rares a fost azi noapte mai marait decat noptile trecute. Dupa ce suflase un biberon de lapte cu cereale la 21.30, la ora 1 urla ca din gura de sarpe. Nu i-a trecut decat cu un alt biberon de 200 ml de lapte. Apoi s-a mai trezit la 6 pt. inca unul si apoi definitiv la 8.
Acum deja da semne de somn. Si ieri a dormit ca busteanul. Nu stiu ce-i cu el.
Sunt tare fericita ca zice si el in sfarsit MAMA, dar nu cred ca ma numeste pe mine. De cateva zile este asa de vorbaret!!! Si-a largit repertoriul cu lalala, nananana, nenenene, adra, apa, babababa si multe alte onomatopee pe care le face cu buzele bruuuu, triiiii, haaaa.

Layla, servici usor!!! Cum ai gasit bona?

Helen, nici un semn de viata???

Tania, ce aparat ai primit???
Doamne, ce traznaie a facut Anduta. Cred ca ai innebunit cand nu ti-a raspuns. Of! Trebuie sa-i faci un instructaj si mai serios decat pana acum. Ce constiincioasa este!!! Parca ma vad pe mine.



Adriana si Rares

(13.febr.2004)
poze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata buna tuturor.

Am fost cam lenesa la scris in ultima vreme, dar v-am urmarit zi de zi.

Roxana, sanatate multa Alexandrei !

Tatiana, la multi ani cu intarziere pentru primul anisor al Clarei, e o scumpica fetita ta (mi-am bagat nasul prin poze, normal)! Iar tortul arata bestial....trebuia sa fi sarit eu peste pozele alea ca acum mi-a ramas gandul la el .

Tania, cu si mai mare intarziere, felicitari pentru permis !

Adriana, succes cu dietat daneza! Pastreaza-mi si mie reteta pentru la anu' (deja am o gramada de kg in plus) ca pana atunci n-am de gand sa m-apuc de cura de slabire .

Andruska, bona mea vad ca-i printre cele mai ieftine, eu ii dau 3,5 milioane pe luna, program de la 9-18. Dar nu face deloc menaj (mai platesc inca 1 milion pe luna altei domane care vine special pentru asta), daca ar fi facut si menaj probabil se cumulau banii si i-as fi dat 4,5 mil cat dau acum per total. Insa are grija de fata mai ceva ca o bunicuta, s-a atasat de ea (si viceversa) si e super de treaba, am avut foarte mult noroc cu ea. N-am chiar nimic sa-i reprosesz. Si nici nu cred ca e nemultumita de cat ii dau pentru ca luna trecuta i-am dat tot salariul (chiar daca a lipsit o saptamana si ceva, a avut piciorul in ghips) si nu prea ii venea sa creada, tot comenta ca e prea mult si ca nu trebuia sa-i dau banii pe toata luna....mai rar asa bone !


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Andruska:
1. Sala Ploiesti.
2. 2 mil la bona pt 4 ore pe zi, doar sta cu Moti (o plimba sau se joaca), nimic altceva.

Pana la urma nici nu ma mai intereseaza cine mai confirma sau nu (imi trebuia informatia asta pana pe data de 1 febr), am facut rezervare pt 20 de persoane-adulti.
Sunt 2 posibilitati:
1. Sa fim mai multi - ne-om descurca, mai ales ca pe hol sunt canapele, si cei ce fumeaza n-o sa stea in sala
2. Sa fim mai putini - nu-i nimic, mancam mai multe fursecuri de caciula.

Mai lipseste sa va zic ca eu nu vin, la cum au decurs confirmarile.Da uite ca EU VIN!
Asa ca...confirmati sau neconfirmati, sunteti bineveniti!

Intrati pe intrarea principala si luati liftul din stanga (daca sunteti cu caruciorul) pana la primul etaj; puteti urca si pe scari - tot scarile din stanga. Intrebati acolo care e sala daca nu vedeti pe nimeni cu bebelusul in zona.

Adina + Olivia Karla 04.03.2004
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda30 spune:

LA MULTI ANI ANDREEA TEODORA!!!! SA FI SANATOASA SI SA ADUCI NUMAI BUCURII PARINTILOR TAI!!!

Magda si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andreea Teodora Sa cresti mare, sanatoasa si iubita si sa ai parte numai de bucurii.

Andra, cum reusesti sa scoti mucisiorii? La noi e calvar si sa pun picaturi. Asta noapte l-am trezit pe Cata de 2 ori sa o tina.

Tania, ce intamplare! Oricum ai avut mare curaj sa le lasi pe amandoua, eu nu cred ca as fi putut.

Adina, multumim pentru aranjamentul de petrecere. Sper ca nu te-ai suparat pe noi ca dam bir cu fugitii, insa este o cauza de forma majora zic eu.

La noi e bine, doar o raceala pacatoasa o mai supara. Insa maraie mereu. Nu stiu daca e de la dinti sau de ce oare. I-am dat acum putin nurofen. Bona da vina pe mine si cica atunci cand e cu ea nu plange. Ca plange pentru ca sunt eu aici. Ce e drept si doamna doctor a zis ca atunci cand suntem amandoua e posibil sa faca asa la impresie.



Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Iris a mea a facut febra in urma vaccinului de la 1 an...Saracutza de ea zace si se vaita.Ne-am trezit de la 2 azi noapte si ne chinuim.Nu prea a mancat nimic si vad ca eferalganul nu a facut mare lucru,acum i-am dat nurofen...
Doamne ajuta sa-i scada febra azi sa fie bine....
Adina imi pare rau ca nu am putut confirma in timp util daca venim insotite sau nu(nici acum nu stim).Multumim oricum de invitatie si sper ca pana sambata Iris va fi bine.
Monica despre ce corectura e vorba?sau nu de mine vorbeai?
In rest ne luptam cu febra.Voi ce ati dat la bebei pt febra?

Va pup,
Irina si Iris bolnavioara

pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

La Multi Ani Andreea Teodora !
Sanatate, fericire si sa ai parte numai de clipe frumoase alaturi de cei dragi.

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Noi am fost afara la si am impins la carut de am facut mushki.
L-am lasat si pe Rares pe jos si asa incantat era. Numai cu mainile inzapada a stat. Cand am vazut ca i se face somn ne-am intors repede. Acum am un lac de acumulare in hol de la rotile pline de zapada.

Irina, multa sanatate pentru Iris. Mai, dar pacatos este vaccinul de un an. Cand ma gandesc ca urmam si noi...

Roxi, multa sanatate Alexandrei. Poate se face bine pana sambata. Nu te-ai dus la servici?

Adriana si Rares

(13.febr.2004)
poze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Adriana, mi-am luat conced toata saptamana. Initial, cand am vazut ca Alex e bine, am vrut sa ma duc. Dar pana la urma de ce sa nu profit? Maine si poimaine merg la coafor si prin magazine.

Rox
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavv spune:

Buna ziua mamici si pitici!

Oare s-a intrebat cineva ce mai face Lavv si Alex?
Ei bine...cu ocazia asta va spun si cum am slabit in 5 zile 3 kg..am ajuns modela :-) fac haz de necaz!
ALex s-a imbolnavit si-am stat 5 zile la reamimare cu perfuzii si tratament non stop.
A debutat cu stare de voma, apoi voma ..bilioasa au zis medicii - adica de la bila !! mititelul de el era congestionat si va dati seama ..s-a trezit la 4 dimineata cu starea asta..am crezut ca-l sugruma ceva..ca a inghitit ceva asa se forta.. apoi am vazut cum sta treaba si-am luat hotararea sa mergem la urgenta . Asta dupa ce sunasem de 2 ori la salvare si n-a raspuns nimeni !!
Am ajuns in urgenta si ne-a si internat. de-abia dupa 3 zile de cosmar ...voma, febra, diaree continua..terminasem scutecele si servetelele...intr-un final s-a pototlit mititelul. asta sambata..de-abia luni ne-a facut externarea. Negram-ul a fost foarte bun in tratarea diareei si calciul carbonic.
Acum a ramas cu o stare de raguseala..gen laringita , dar mai stau 2-3 zile asa ca cica aluat cam multe medicamente si sa nu-l indop iara.
Acum e cam turtit mititelul si a inceput reacomodarea acasa. Cu ocazia asta tati i-a luat o plasa de jucarii :-)
Ca asa a decurs aventura noastra prin spital. Am avut norocul ca a fost ff curat si personalul ff atent - era reanimare doar! Sectia se deschisese dupa renovare acum 2 sapt. asa ca era curat, cald. Dar degeaba daca nu esti acasa la tine!
Bine ca s-a linistit iubitul mamei ca , asa cum v-am zis, 3 kg am dat jos, n-am mancat mai nimic de grija.

Acum am revenit la serviciu si Alex e iar cu mamaie. Recupereaza somnul, caci in spital a fost agitat si greu a dormit. Mai suntem pe regim 2-3 zile si bem laptic Nan fara lactoza cu apa de orez


sanatate multa,


Lavv si Alex (7 ian. 2004)
http://community.webshots.com/user/lpaun

Mergi la inceput