Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Lavi, imi pare rau pentru cele intamplate!! Bine ca s-a rezolvat!!
Andra, da de ce face Matei kinetoterapie? Ce jucarii ai cumparat? Ii place, adica se joaca cu ele?
Anca, succes in gasirea unui job bun si bine platit!!
Helen, succes la serviciu, ce bine ca ai cu cine sa-l lasi pe Cosmin!!
Irina, mesajul era pentru Veve!! Pentru febra eu ii dau Nurofen sau supozitor cu paracetamol. Multa sanatate Lui Iris! O sa-i treaca !!
Adriana, nu te speria ca uite Albert nu a facut febra si nici nu a plans, doar la intepatura a plans, mititelul!
Cristina, l-am vazut pe Dragos, ce mare si frumos este!! Pare chiar f. mare !!Si ce tort frumos!! Eu mai alaptez inca.
Azi am cumparat o parte din cadou, ca va fi format din 2 obiecte!
Am fost cu Bubu prin Carrefour, a facut dezastru, nu-l mai iauuuuuu...S-a plictisit in carut, a vrut pe jos, dar cine sa meraga frumos? S-a infipt in-trun raft cu ciocolata si dintr-o miscare a daramat vreo 10 bucati. Darama tot in calea lui.Lui ii place si acasa sa dea jos si sa le puna la loc. Dupa aia s-a asezat in fund sa mearga de-a busilea pe-acolo sa junga unde vrea el. Aoleu, nu stiam cum sa plec mai repede de acolo.
E un neastamparat, nu am vazut asa ceva. Nu-l mai iau prin magazine.


Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Monica - Mati face kinetoterapie ptr ca are inceput de platfus si sa nu "prolifereze". Andrei are deja si i-am facut niste ghetute ortopedice - astazi cand le-a probat, si le-a dat jos si a spus ca are ceva inauntru .

Platfusul, multa lume nu stie, insa in timp da probleme cu coloana, picioare in X si dureri de cap: eu iti pot spune asta, ptr ca eu am PLATFUS la ambele picioare - de gradul 0. Din pacate amandoi ma mostenesc pe mine .

Am fugit la nani .

- de la Andrei

Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)



NIHIL SINE DEO !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilica spune:

Tatiana, am reusit sa vad si eu pozele cu tricicleta. Imi poti spune mai mult: pret, de unde ati luat-o.Pe aici nu am vazut asa dragute. Clara e o dulce, e leita mamica ei. Multumim de incurajarile cu dieta. Ce sa fac trebuie sa tin regim, daca mai vreau sa incap in hainele care imi umplu dulapul.


Otilia si Robert (24.12.2003)

Am pus pozici noi in Albumul Robert Ian 2005 pe adresa:http://community.webshots.com/user/otilia164

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna seara si de la noi. De data asta liniste si pace.

Lavv, doamne ce patanie ati avut si voi. Imi pare tare rau. Inteleg perfect prin ce ai trecut. Multa sanatate lui Alex!

Anca, bafta! Cat despre soacra, macar stii cum stau treburile si nu mai apelezi la ea.

Andra, multam de sfat. Voi incerca si asa. Alex urla initial la Marimer, dar acum intinde si ea nasucul. Magazine...Cred ca pe la Mall, Mall-ul din Vitan, ca e mai aproape si platesc cu cardul Avantaj.

Helen, ma bucur tare mult intrucat am impresia ca deja emani un aer optimist.

Cristina, ai baiat mare si dragut! Banuiesc ca ati petrecut bine. De unde ai gasit Lego asa mare?

Monica, asa face si Alex. Darama tot si apoi pune la loc. Aseara am ras tare de ea. A daramat toate cd-urile din suport si apoi le punea gramada. Evident ca mai si cadeau pe jos si le punea la loc. Cand a terminat, a inceput sa puna acolo si alte obiecte, cum ar fi telecomanda.



Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

'Neata

Lavv multa sanatate lui Alex!
Cris bine ai revenit! Am vazut pozele, Dragos este foarte frumos (blond si chelios ca Alex al meu).

Eu am program de 6 ore la birou (una din conditiile pentru care m-am intors).

Monica ma intrebai de terapia de soc: il las sa planga pana adoarme el singur-singurel in patutul lui atat seara cat si la pranz. Daca se trezeste peste noapte il las la fel sa planga pana se culca singur. Cam dur dar nu mai puteam sa mai rezist la trezit din ora in ora si leganat in toate felurile.

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

'Neata!

Yupiiiiiiiiiiiiii am 60 de kg!!! Astept minunea de a scadea sub acest prag psihologic. De azi ma apuc si de .

Lavv, Doamne Dumnezeule ce ati patit!!! Imi pare tare rau! Bine ca s-a terminat cosmarul si e puiul bine! Multa sanatate in continuare ca e cea mai importanta.

Helen, pai aveti un program super! Ma bucur tare mult ca tu esti bine si plina de optimism. Ce bine sa ai pe cineva in preajma care sa stea cu copilul!

Cris, am vazut si eu pozele cu Dragos! Ce baiat mare si frumos!!! Masinuta exact ca a lui am cumparat eu pentru intalnirea de samata, 5 febr..

Fetelor, mai este doar o zi pana la MAREA INTALNIRE!!!!!!!!!! Eu abia astept sa ne vedem!!! Catalina, sigur ne vom gandi si la voi!!! Poate ne puteti da un telefon cand suntem acolo.
Gabi deja stie numarul meu de telefon. Daca mai vrea cineva i-l dau cu mare placere.

Adriana si Rares

(13.febr.2004)
poze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Incep prin a-mi cere mii de scuze pt faptul ca nu am confirmat prezenta la intalnire,insa eu nu am avut internet pt o perioada asa ca nu am mai putut lua legatura cu voi.Va rog sa-mi dati si mie detaliile intalnirii pt ca vom veni si noi.In alta ordine de ideii:Maria bate casa in lung si lat si se chinuie in continuare cu maseluta care se incapataneaza sa nu iasa,cu toate ca gingia e foarte umflata,a invatat sa spuna cuvantul iubire pe care ea il pronunta ubiiiaa in timp ce ma mangaie tandru pe obraz,are un vocabular numai al ei pe care doar ea il intelege.E o minune.Robert in schimb imi face necazuri,nu ne intelegem deloc si isi petrece timpul incercand sa fenteze toate regulile,asa ca inventeaza un milion de scuze si m-a exasperat.LA MULTI ANI TUTUROR CELOR A CAROR ANIVERSARE AM RATAT-O!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:



In primul rand vreau sa imi cer scuze mamicilor de copilasi care s-au sarbatorit si eu nu le-am facut urari. Asadar le urez acum LA MULTI ANI, multa sanatate, fericire si mult noroc in drumul vietii.

Eu am intrat si v-am mai citit, dar nu am avut nici timp si mai ales starea necesara sa scriu.

Sunt cu nervii la pamant, probabil o depresie, sunt obosita fizic si psihic. Amos e din ce in ce mai agitat, nu doarme noaptea decat acteva ore, nu mananca cum trebuie, burta ma doare, ma simt f. grea, nu mai pot sa fac mare lucru prin casa...
Eh..la toate astea se adauga niste vecini care bat in pereti in fieare zi, dimineata, cand adoarme Amos si ma bucur si eu ca pot dormi 1-2 ore, se apuca astia cu bormasina si ciocanu`.
Le-am facut deja reclamatie, ca m-am saturat sa ma duc sa ma rog de ei si la cata nesimtire zace in neamu` asta de oameni, altfel, din pacate nu se poate face nimic.

Ca sa nu va mai faceti griji pt noi, va spun de pe acum, ca daca am sa nasc si nu am sa apuc sa va anunt -ceea ce nu cred ca se va intampla- am sa il rog pe al meu sot sa intre si sa va spuna.

Multumim ca v-ati gandit la noi , La multi ani puiutilor care s-au aniversat, sanatate multa copilasilor bolnavi, putere mamicilor si taticilor.
Va pupam cu drag



Saphir si Amos Daniel
http://community.webshots.com/user/climamos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Saphir
va fi bine. asa mai e citeodata. dar sa vezi cind va veni simburica o sa uiti de toate

Matei nu stiu ce are, e foarte agitat noaptea, nu mai doarme singur deloc de vreo doua nopti. miriie si se trezeste din 15 in 15 min. asa ca l-am luat cu noi in pat si il mai linistesc prin somn. il mingii un pic si adoarme la loc. daca il las in patut se ridica in picioare si sa te tii concert. o fi vreun dinte.
astazi s-a trezit la 7 cind a sunat ceasul pt. Ovi si nu s-a mai culcat la loc. a adormit la masa. e bestial. i-am facut si poze, desigur

vom fi si noi cu gindul la intilnirea voastra. cred ca va fi minunat.


la Iasi sint -11-12 grade, deci nici vorba de iesit cu Matei afara. stam in casa si crosetam

va dorim o zi frumoasa



Anca si Matei (1 ianuarie 2004)

gasca MAO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Eu sunt la serviciu agitata si cu multe pe cap deh ca in prima zi.

Adriana felicitari ptr slabit, asa da motivare sa continui, nu?

Si eu abia astept sa ne vedem .

Matei este bine cu doamna si am sunat acasa, totul era in regula: papase si facea nani.

Va pup am fugit la treaba

Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)



NIHIL SINE DEO !!!

Mergi la inceput