Organizare nunti&botezuri - recomandare DC

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzepoasa spune:

Buna ex sau viitoare miresci! Eu sunt noua pe aici insa tare mult as vrea sa intru in "gasca" voastra ..... Ma puteti ajuta si pe mine? Eu as vrea sa ma casatoresc anul acesta insa cred ca m-am trezit cam tarziu sa caut restaurant si nu am gasit loc decat in octombrie la hanul targovetilor (am cam 120 persoane). Puteti sa-mi spuneti cum e acolo?
Raluca am vazut ca fetele zic numai lucruri de bine despre tine si despre agentia Happy Family ... am vrut sa apelez si eu la voi insa spre rusinea mea nu am facut-o. Poate asa reuseam sa-mi fac si eu nunta in iulie ... crezi ca mai am o sansa?? Pupiki multi si dulci la voi toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Mikaela, cand ai nunta?? Noi am organizat nunti si in Valcea, Giurgiu, Popasul Malu (langa urziceni). Cel mai bine imi dai un mail (raluca at happy-family dot ro) sau un telefon si vedem exact cam ai avea nevoie apoi facem un calcul (se vor adauga cateva cheltuieli gen transport si diurna).
Firma in Pitesti chiar nu stiu deloc din pacate.
Tepoasa la Herastrau ai incercat? In oct este posibil sa mai gasesti ceva liber la saloane. Cam la ce meniu (pret) crezi va incadrati ca imi storc eu creierii, poate totusi mai gasim ceva liber, dar trebuie sa imi dai mai multe detalii (pe mailul de birou).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

raluca, "abuzez" si eu de tine cu o intrebare: stii vre-un restaurant micutz, frumusel, atmosfera faina, cam de 30 de persoane ptr un botez? de "Friends" (Dorobanti) stii ceva?
mercic mult mult

Bianca si bb Milan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Raluca, un vechi prieten intreaba cand putem sa ne vedem?


"http://community.webshots.com/user/pentrununta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauralicurici spune:

quote:
Originally posted by tzepoasa

Buna ex sau viitoare miresci! Eu sunt noua pe aici insa tare mult as vrea sa intru in "gasca" voastra ..... Ma puteti ajuta si pe mine? Eu as vrea sa ma casatoresc anul acesta insa cred ca m-am trezit cam tarziu sa caut restaurant si nu am gasit loc decat in octombrie la hanul targovetilor (am cam 120 persoane). Puteti sa-mi spuneti cum e acolo?
Raluca am vazut ca fetele zic numai lucruri de bine despre tine si despre agentia Happy Family ... am vrut sa apelez si eu la voi insa spre rusinea mea nu am facut-o. Poate asa reuseam sa-mi fac si eu nunta in iulie ... crezi ca mai am o sansa?? Pupiki multi si dulci la voi toate!


buna dimineata!
cu privire la rest hanul targovetilor si eu am nunta acolo in 3 iunie.
am gasit cu greu ziua libera, insa eu am mai fost aici la doua nunti (una dintre ele chiar a nasilor mei)si amandoua au iesit foarte bine.cunosc de asemenea inca doua cupluri care au facut nunta aici, si au fost super multumiti.
servirea este ireprosabila, mancarea este foarte buna, ti-o aduc calda si portiile mari, spatiu suficient de dans, vara este superb intrucat aranjeaza si terasa cu carute si flori, si foarte important chelnerii nu te fura absolut deloc, chiar iti dau inapoi tot ce ramane.au mese rotunde pe care le orneaza ei superb, scaunele ti le imbraca tot ei.in plus, renoveaza exteriorul anul asta, cred ca in perioada postului de Paste.
daca doresti detalii legate de organizare, aranjamente, portii de bauturi, tort, etc, vorbeste cu domnul Victor Enoiu, directorul de acolo, un om foarte amabil si profesionist.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bolecutza spune:

Dragele mele, Eu am ramas singura cu organizarea nuntii mele si ce sa zic acum mi-au luat si carnetul de coducere si lucrez si in afara Bucurestiului. Asa ca mi-e fff greu sa ma descurc. Am aranjat restaurantu, Club Residence (e super), muzica, foto si video si biserica - Gradina Icoanei. Ramane insa parte de design incepand cu aranjamente la biserica si restaurant pana la buchete, marturii si tot ce mai trebuie. Eu una as prefera sa le iau pe toate dintr-un singur loc si sa se ocupe ei oarecum de organizare astfel incat in ziua nuntii sa nu ma doara capul de acest aspect.In afara de agentiile consacrate voi a-ti mai auzit si de alte experiente in acest sens?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Ralucah, unde e surpriza pentru miresicile de mai?

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

PROMOTIA LUNII MAI

Pentru orice comanda de huse - bonus aranjamentul pentru prezidiu (8 huse, fusta satin, aranjament organza)

Pentru orice comanda de buchete si lumanari - bonus cocarda mire & nas - trandafiri/orhidee

Pentru orice comanda care depaseste suma de 2500 RON - bonus 100 marturii tip saculet voal sau cutie.

Promotia este valabila numai pentru membrii activi Despre Copii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matzoi spune:

Buna fetele!

Draga Raluca as avea si eu nevoie de un sfat de la tine. Si eu ca si o alta surata fac nunta la un restaurant gen Casa Jienilor si de asemenea nici mie nu-mi plac acele huse pompoase pt scaune.
As dori de la tine o sugestie privind aranjatul salii!
Restaurantul se afla in Braila si din pacate nu cred ca ai cum sa ma ajuti exact acolo, dar sper macar sa-mi dai sfaturi bune. Cand ajung o sa fac niste fotografii poate sunt mai elocvente. Pana atunci poate imi spui ce sfat i-ai dat pt Casa Jienilor.
Merci si pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Draga matzoi pana nu vad pozele sincer nu pot sa imi dau cu parerea!
Cand faci rost de poze, trimite-mi pe mail si ma gandesc la o varianta de decor. Pupici

quote:
Originally posted by matzoi

Buna fetele!

Draga Raluca as avea si eu nevoie de un sfat de la tine. Si eu ca si o alta surata fac nunta la un restaurant gen Casa Jienilor si de asemenea nici mie nu-mi plac acele huse pompoase pt scaune.
As dori de la tine o sugestie privind aranjatul salii!
Restaurantul se afla in Braila si din pacate nu cred ca ai cum sa ma ajuti exact acolo, dar sper macar sa-mi dai sfaturi bune. Cand ajung o sa fac niste fotografii poate sunt mai elocvente. Pana atunci poate imi spui ce sfat i-ai dat pt Casa Jienilor.
Merci si pupici!

tusa michidutza




Mergi la inceput