Cine ma poate ajuta?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor am reusit sa strang azi 3,5 milioane. Am fost sa platesc, dar programul de saptamana asta la asociatie e schimbat, asa ca ramane pe maine. Am si niste haine pt Silviude la Jessic.
Multumim foarte mult: Laurei 113, lui Jessic (SUA), Ioanei, Cristinei, unei colege de-ale mele de la serviciu si mie(hi, hi, ma scuzati ca sunt asa de "modesta") in numele lui Silviu.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura113 spune:

Ma bucur de noutati, am fost ieri in Obor si pe langa, dar n-am gasit culegerea de geografie de O.Mandrut, n-a gasit-o nimeni? Nu se gaseste? sau poate n-am cautat bine.
Deci, zilele astea se mai achita o parte pt. intretinere si vor avea si masina de spalat azi sau maine: asta da vesti bune.
GabrielaG dupa ce platesti la intretinere sa ne spui cat a mai ramas de plata si fa o lista cu ce a mai primit Silviu, haine, masina de spalat, alimente, sa stim cu totii exact.

http://community.webshots.com/user/laura_113

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Silviu, am trimis ieri ce am promis. Incearca daca ti-au mai ramas bani dupa ca ati cumparat de mancare sa cumperi culegerea aceea, am inteles ca iti trebuie urgent altfel ai probleme la scoala, e cam 150 mii din cate stiu eu, Alex nu o are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor, am achitat in seara asta 5,6 milioane.
Nu va mai agitati cu culegerea, caci deja a fost pusa la posta de una din fete(e pe drum), asa ca nu cumparati doua.
Au sosit si banii din Canada de la Alyssa. Mama lui Silviu va multumeste din suflet. Silviu la fel si pt hainutele si banii de la Jessic (SUA).
Am luat chitanta, sa vad cum reusesc sa o scanez si sa o pun undeva sa puteti vizualiza (sunt doua pana acum).
Maine vom duce si masina de spalat.(Multumim mult Carmen). Sper sa se repare liftul, caci in seara asta era stricat.
Pupici si multumesc inca o data in numele familiei lui Silviu,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Deci au mai ramas aprox 12 milioane, e corect?! Mai exista amenintarea cu executarea? Ce termen exista pentru restul datoriei?
Te intreb ca sa nu-i lasam la jumatea actiunii, eu incerc sa ma planific pentru urmatorul salariu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Pe lista de intretinere din ianuarie figurau cu un total de plata de 20.690.000lei, din care 5.780.000lei penalizari.
Cu ajutorul vostru s-au platit pana acum 6,6 milioane si, din cate am inteles, pe perioada de iarna ei beneficiaza de niste cupoane pentru caldura. Deci, pana la primavara nu se vor mai acumula alte datorii mari la intretinere.
Venitul lor se compune din pensiile mamei si a bunicii, care impreuna nu se ridica la 3 mil. lei lunar. Toti banii primiti de la voi pana acum i-am platit la intretinere, pentru ca sa nu-i actioneze in judecata, insa mai au o somatie si de la Romtelecom, mai sunt si datorii la Salubris si oamenii astia mai trebuie sa si manance. Ma gandesc in special la Silviu care este taaare slabut si anul acesta are de dat capacitatea.

Draga Alice, iti multumim pentru banii trimisi...au ajuns ceva mai multi decat mi-ai scris tu, adica 2.245.000lei. Astazi au fost platiti la intretinere, impreuna cu 1,3 mil. de la Laura si cu ceilalti bani stransi de Gabriela
.

Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

Daca aveti niste dimensiuni si o adresa poate trimitem si noi niste haine pentru Silviu , eventual niste bani .
De asemenea , daca e nevoie - Calciu efervescent .
PM va rog !

Silviu , daca citesti - sa nu uiti niciodata - Speranta moare ultima !

Eu,el(Alex-5ani)si ea(Adela-DPN 11.05.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/abihayat2002/album?.dir=8e19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Astazi, dupa multe peripetii, a ajuns masina de la Carmen la Silviu acasa. Nu am mai avut timp sa o si instalam, dar se pare ca au gasit pe cineva in bloc care se pricepe la asta.
Mii de multumiri din partea lor.
Haideti sa mai facem un mic efort si poate-i scoatem din iarna fara datorii.
Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Nefertari,
ti-am trimis adresa lor pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

Buna acum am citit si eu acest subiect si am vazut ca Silviu va da capacitatea la geografie.Am cautat sa vad ce mai am de la capacitate,am gasit o carte de teste la geografie de Nicolae Ilinca,Nicolae Lazar si Octavian Mandrut...
Voi mai cauta fiindca stiu ca am si niste comentati pentru limba si literatura romana si sper sa il ajute si pe Silviu

Va rog sa ma anunte si pe mine cineva daca are Silviu nevoie si sa imi spuna o adresa unde pot trimite!

Mult succes in continuare si felicitari tuturor celor care l-au ajutat si Silviu si pe familia lui



Emma

Mergi la inceput