Cine ma poate ajuta?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Un buchet de pt d-ra Ilinca . S-a intilnit cu mama mea care a fost plecata la Cluj la spital pt. investigatii. Este o d-ra foarte sufletista, deosebit de amabila , care a incurajat-o si i-a fost alaturi. La plecare i-a cumparat reteta pt o luna si mi-a trimis dulciuri si fructe. De asemeni i-a cumparat biletul de tren . Este tinara, foarte frumoasa si foarte credincioasa. Mii de multumiri ca ati fost alaturi de mamica mea. Va si va doresc tot binele din lume. Sarut mina, Silviu



D-ra Gicutza, v-am dat nr. de tel. cum ni l-ati cerut, v-am asteptat toata saptamina, dar...cred ca nu ati avut timp. Nu-i nimic.



D-ra Ghinetz, va multumesc pt.faptul ca v-ati gindit la noi si ati luat legatura cu prietena dv.ne-am bucurat cind am citit ca ne-a trimis bani si va asteptam cu mare placere sa veniti la noi.
Sarut mina !

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Dragelor,
Misiune aproape indeplinita. Astazi am fost cu Oana(ghinetz) si am achitat restul datoriei la intretinere (era de 4210000lei), inclusiv intretinerea de pe februarie. Mai sunt penalizarile de 6,2 mil (mie mi se pare cam mult, penalizarea de 300 mii pe luna la 5,8 mil, dar asta ramane de vazut).
Va multumim in numele lui Silviu si a mamei lui.
Pupici si sa va dea Dumnezeu o viata frumoasa, la fel ca si sufletul mare pe care il aveti,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Silviu, ce mai faceti, ce mai e nou? Mama se simte mai bine? Cu penalizarile la intretinere cum a ramas?
Te-am sunat in vreo doua seri dar telefonul era inchis, mai incerc ( nici acum, duminica seara pe la 8) nu am reusit sa va prind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

D-na Madalina,
Mamica nu se simte prea bine si este internata in spital la serviciul de zi pt ca nu sint locuri la pat.
La intretinere ma sint 6.200.000 penalizari.Sintem suparati ca posta e in greva si cine stie cind vor aduce banii.
Diseara dupa ora 20 daca sunati von sta cu tel deschis.
Va multumim si va dorim multa sanatate.
Sarut mina, Silviu

PS.Avem probleme cu calc.va scriu de la sala.

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Posta a iesit din greva !!S-au gindit la bietii pensionari!!
Mamica si bunica au luat pensiile, iar banii s-au dus pe medicamentele bunicii care sint f scumpe.Nici o farmacie nu elibereaza compensate pe motiv ca au depasit plafonul ,asa ca mama le-a cumparat la pretul intreg.De asemeni si-a cumparat medicamentele pe care trebuia sa le ia de acum un an de zile ,dar din lipsa banilor nu a facut tratament.Ea are esofagita gradul 1-2 si pina azi nu a facut nimic in acest sens si nemaiputind suporta durerile s-a hotarit sa ia pastile.Deci bani au mers pe doctorii si anume debridat de 100mg. care costa 186100 de lei si o cutie ii ajunge pt 10 zile, iar omeprazol tot 10 zile.Mai ia un med. pe care am uitat cum se cheama, in total peste 500.000lei si al bunicei peste 1 200 000lei...si vin sarbatorile !! Citeodata ma apuca disperarea cind vad atita tristete si saracie in jur, dar stim ca toate vin de la Dumnezeu ...

Va doresc multa sanatate !
Sarut mina,
Silviu

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

buna silviu ! abia acum am citit si eu intreaga poveste si m-a impresionat foarte mult si apreciez sincer puterea pe care o ai sa treci peste atatea greutati ...sincer ...bravo tie
vreau si eu sa te ajut nu cu mult dar in special cu medicamentele astea care zici ca sunt scumpe sa vad ca pot sa fac rost de ele ...dar nu promit nimic vorbesc maine cu persoana care m-ar putea ajuta si iti dau un raspuns exact si in rest te mai pot ajuta si cu niste banutzi ..poate ne vedem la un moment dat
vreau sa-mi zici exact ce medicamente sunt cele scumpe pe care nu vi le puteti permite si iti promit ca ma zbat si iti fac rost macar de o parte din ele
salutari mamei si bunicii si multa sanatate la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Sarut mina!

Este vorba de norvasc de 10 mg.,iso mag de 20mg.,si viusid supliment nutritiv si costa 50000 lei pliculetul,3/zi timp de 3 luni,asta ar insemna 90 de plicuri.Numai viusidul costa 4.500.000.
Mamica mea trebuie neaparat sa fie miine vazuta de gastroenterolog pt ca azi a avut o noua criza de stomac.Nu am vazut-o niciodata in asemenea stare.
Va multumesc ca sunteti alaturi de noi.
Va,Silviu

tedy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns par spune:

Silviu,
Trimite te rog pe mail cit iti mai trebe pentru intretinere si un pret estimativ pentru medicamente. Cred ca o sa te pot ajuta eu.
Si cum pot sa iti trimit banii.
Je
PS : Oricine merita un Paste mai linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Par, la intretinere mai sunt de plata 6,2 milioane penalizari si 1 milion pe martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosioc spune:

Pt PAR,


NU POT CREDE !! SA FIE ADEVARAT??
V-AM TRIMIS E-MAIL.
SILVIU

tedy

Mergi la inceput