Mamici de Constanta (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Sanzi, stai linistita! Daca te ajuta cu ceva, am trecut si eu prin faza in care credeam ca scrie fraiera pe fruntea mea. In trei ani mi s-au furat 4 telefoane si 3 portofele! Cred ca e record absolut. Din fericire nu am pierdut si acte, doar carduri. Cel mai bine e sa incerci sa afli prin zona daca ti-a gasit cineva actele. De obicei, le arunca. Colegei mele i-au furat geanta si seara a sunat-o cineva ca i-a gasit-o cu acte cu tot (avea si o agenda in care avea numere de tel.)

Tatiana, succes cu testatul terenului cu soacra ! Lasa ca o scoti tu la capat!

Mav, cred ca toate mamicile trec prin perioade de depresie. Eu inca nu mi-am revenit si o sa o iau de la capat. Singurul regim pe care am putut sa il tin si a dat rezultate a fost Montignac-ul. Dar daca alaptezi, mai ai putina rabdare. daca ne vedem la intalnire, sigur o sa iti creasca moralul cand ma vezi . Eu arat acum ca la sfarsitul sarcinii cu Maria. Si burtica e comparabila. Dar kg-le sunt ultima mea grija.

Tania, Bibi e o scumpa! Nici eu nu pot sa cred ca merge gagalicea! Tot in marsupiu o stiu si eu .

Pt. mine este f. bine ora propusa de Tania. Sper sa ne vedem d edata asta.

Va pup
Cornelia (23 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Mygirl, m-as bucura sa ne vedem sambata! Avand in dedere ca avem DPN-ul apropiat avem ceva sanse sa ne vedem si la spital !

Va pup
Cornelia (23 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza fete dragi!
Sanzi las' mama ca s-a rupt ghinionul!!!
Oana multa sanatate si fericire!!!
gagici...is ff suparata ca nu cred ca ajungem simbata la intilneala!!!! trebuie sa mergem la nu stiu ce aniversare idioata la capatu pamintului....aaaa......ce nervi aaaaam!!!! da daca ajungem pe la 7 tot va dau un telefon poate mai sunteti pe acolo, da?
ce vreme urita azi....nici o plimbare azi.
Crix, bafta la maine la examen!
pupici.....grasu are chef de vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Sinzi imi pare rau de ce s-a intimplat.
Poate avem si noi timp sa venim la marea intilnire, daca nu ,,petrecere,, frumoasa.

Suntem privillegiati ca avem marea aproape. Zilele astea am fost pe malul marii, am fugit de la munca 2 ore, fetele s-au bronzat, s-au jucat in nisip, am luat prinzul pe malul marii.


Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Am scris aseara mai mult, dar s-a sters mesajul, de fapt s-a bulit netul si am ramas....

quote:
Originally posted by sinzi_ana

a...pe ce baza imi mai fac pasaporul acum?? ca io nu am buletin....




Buletinul il faci pe baza certificatului de nastere si a celui de casatorie! Am inteles ca-l ai pe cel de casatorie, dar de nastere?
Daca nu ai certificat de nastere se complica putin situatia, dar nu e de nerezolvat, iti pot explica, dar spre sa nu fie cazul.
Dupa ce-ti faci BI, cu el mergi la pasapoarte.

Multumesc fetelor! Sper sa ne vedem sambata! Kiar vreau sa venim!

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Fetelor, ce vreme urataaaaaa! Si eu am rufe intinse afara, inca de ieri si nici caldura n-avem la calorifere, pt ca tot se lucreaza de vreo 2-3 zile la o conducta principala... (Deci nu pot usca rufele nici in casa, asa ca le las afara nici eu nu stiu... pana cand?!)

Crix, te rog sa-mi zici numele tau complet, ca m-am facut de ras la d-na dr (cica m-am dus cu "recomandare", da' nu stiam sa zic din partea cui?! si asa lung s-a uitat la mine, ca ce-o fi zis femeia: ce-o mai fi si cu ametita asta??...). Daca vrei, da-mi PM! In fine, partea buna este ca mi-am facut vreo 3 programari pt saptamana viitoare, deci VOI REZOLVA PROBLEMA STOMATOLOGICA!!!

La intalnire incercam si noi sa ajungem! Azi am fost in Tomis, in recunoastere. Este destul cald, deci trebuie sa-i aduc lui Sebi hainute subtiri pt acolo. Si apropos de "cura" de slabire: aveau aia acolo niste bucate.........

Eu ma gandeam ca de saptamana viitoare sau urmatoarea sa ma straduiesc totusi sa ajung la sala. Inainte de sarcina, mergeam vis-a vis de Tomis, la etaj. N-am fost sa vad care mai este situatia pe acolo, dar ma voi interesa. Trebuie sa ma mobilizez cumva, ca nu mai pot sta asa, sa-mi plang aiurea de mila! Mai vrea cineva sa vina cu mine ?!

Vicki si Sebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

EU!EU!EU!
Si eu ma gandesc de mult sa ma duc la aerobic, mav, dar nu stiu cand o sa reusesc sa-mi fac timp. Si nici nu prea am cu cine sa o las pe cea mica, caci programul meu e cam contorizat in timpul saptamanii iar in week-end nu am cu cine sa o las pe Rafaela. Avantaj pentru mine ar fi ca este o sala exact langa mine in Tomis Nord dar nu stiu cum arata decat de afara. Si mi-ar place sa o iau si pe ea cu mine, dar nu stiu daca are voie. Poate reusim sa ne organizam cumva, ce zici?

Poate reusim sa ne vedem sambata la Tomis, dar pana la urma ora 17.30 sau 18.30? Eu cred ca voi veni pe la 18.00, daca voi putea.

Pupici la mamici si bebiti.

Mami Magda si scumpa Rafaela.
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Incerc sa vin si eu, sa ne cunoastem, sa nu mai fim doar intr-o relatie virtuala ci sa cream una speciala.

Sa vezi ca sa prevezi, sa prevezi ca sa previi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Cu mare intarziere va urez UN AN EXCELENT DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE!
Nu v-am uitat. Intru zilnic pe DC si citesc toate mesajele, dar nu apuc sa mai si raspund.
Andreas are deja 3 luni si o saptamana si creste vazand cu ochii. Imi ocupa tot timpul.
Incercam si noi sa ajungem la intalnire.

Marlen si Andreas 5 octombrie 2004


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/album/246645971uyGtcI
am pus ceva poze noi...
io parca m-am mai relaxat cu actele...asta e...poate totusi am noroc si mi le gaseste cineva...inca nu le-am dat furate...maine am sa o fac caci tot sper ca mi le gaseste cineva si mi le da inapoi.
acum o sa imi fie greu sa imi fac altele pentru ca am doar certificat de casatorie...cu certificatu meu de nastere e o poveste lunga si complicata...ma ingrozesc daca o sa am nevoie de el...
Si Crix, io nu stiu daca pot sa imi mai fac buletin, sunt cetatean roman cu domiciliu in strainatate...am dreptu sa fac buletin? ap asta e pe numele sotului...sa ma ia el in spatiu? sau cum? habar nu am! El e sefu aici...
Ba azi a trebuit sa imi dea bani de cheltuiala (taxi pana la gradi) si mi-a dat banii fix, ca sa nu mai fiu jefuita...dar am facut si economie ca am venit cu tramvaiu !!!!!!

Azi am fost la gradi si m-am distrat tare cu copiii, parca nici nu mai am chef de lectii, ne-am jucat de am spart!!!! Am jucat mima in engleza, un joc despre niste fulgi de nea care se transforma in oameni de zapada si apoi se topesc, un joculet inventat de mine cu diferite comenzi in engleza (batem din palme, ne invartim cu mainile pe cap, sarim, batem din picioare, iese soarele, invartim morisca!) si mai am unul la grupele mici (le place la nebunie) cu pisica si catelul...unu fuge dupa celalalt...
Cred ca de acum incolo joc numai jocuri cu ei si ii las sa invete comenzi si cuvinte din jocuri...asa le place!!! ce sa chinui bietii copii cu repeti, poezi...
Nu-i asa Gen??? Sa il vezi pe Marius al tau ce se mai foieste cand il pun sa repete o poezie...ufufuf...parca ii dau mere salbatice!!!! Azi era tare in forma la gradinita, vioi nevoie mare!

Sper sa venim si noi la intalneala, ca acum ne-am prins cu niste chestii (sper sa se realizeze, va spun cand fac cinste daca se realizeaza!!!) si nu stim ce timp si cand avem...bietul David il pasam mereu de la tata la buna, buni, bunica si maia!!! (are asa multe ca azi ii spunea lu buna "taia" (adica tataia!)
Oricum am tel tau, Roxa si pe al Taniei si sun io daca nu ne vedem prin tot Tomisu...
Apropo de sala...heheh...am incercat si io la inceput...da' am abandonat repede ideea...
Faceam aerobic, in primul rand ca mai tare ma chinuiam sa intind picioarele ca tipele de acolo, io aratam cat 3 din sala, si mai mergeam cu o pretena cu care radeam mai mereu...asa ca nu a iesit nimic...ne cantaream mereu inainte de ora de aerobic si dupa (oricum mai mult de 15 minute nu puteam sa facem exercitiile sustinut...)
Cam asta...
Sper sa se termine meciul de fotbal mai repede sa pot sa ma uit si io la tv!!!
Noapte buna fetele



Sinzi si David
Vacanta noastra de iarna

Mergi la inceput