Mamici de Constanta (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Magdala, hello-hello!
Fetelor, poate venim si noi la intalnire, macar 5 minute sa ne vedem putin! Nu promit, am vineri dupa-amiaza un examen si sper sa-l iau ca sa merit iesirea asta!
Tania, nu pot sa cred ca Bibi merge! Eu o tin minte mititica, la tati-n ham! De abia astept sa vad copilasii si burticile!


Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am inceput sa cred ca scrie pe fata mea FRAIERA de ma fura la tot pasu...si scaunu de masina, acum portofelu si actele...incep sa am complexe...
stiu ca am drumuri de facut si numai de asta nu aveam chef...si cel mai nasol o sa fie cu viza pe care tre sa o fac iar, si pe numele meu si a lui David...
sper sa imi gaseasca actele si sa mi le dea un suflet bun inapoi...
am rezolvat deja cu bancile...am sunat peste tot...(sa vedem factura de la telefon...) inca nu stiu cu pasaportul s...sa nu foloseasca cineva viza...


Sinzi si David
Vacanta noastra de iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sanzi, las-o balta...nu esti fraiera deloc!!! si eu am avut o perioada din asta...neagra....dar am reusit sa imi revin din ea...sunt mindra ca nu am mai "maritat" nimik in ultimul timp...(sper sa nu incep din nou!!!)
cu pasaportul nu vei avea probleme dar trebuie anuntat la monitorul oficial, si eu am patit la fel si aveam viza schengen de 5 ani...a fost mare distractie. singura chestie e cind vei veni/pleca din tara o sa te tina mai mult la control ca va trebui sa verifice de fiecare data (timp de vreun an si jumatate) daca au fost ceva "miscari" pe pasaportul vechi. hai, pls, nasul sus....ca nu e nimik ireparabil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Am intrat doar sa arunc un ochi si cand colo, ce inghesuiala!!!

Tatiana, stiu ca nu-i frumos sa razi de necazul alteia, dar m-a amuzat teribil povestea ta cu soacra! Fii tare!!! (Norocul meu ca soacra-mea sta la Mangalia, va povestesc eu alta data, daca voi avea timp!)

Tania, astept regimul! Acum m-am uitat mai bine pe listuta: fetele tale sunt nascute amandoua pe 14 februarie, la diferenta de 8 ani! WAW! Da, iti place sa "te repetzi"!

Sanzi, , nu fi suparata! Ar fi putut sa fie si mai rau.... Tot e bine ca ti-ai dat seama imediat si ai apucat (cred si sper) sa anulezi conturile si cardurile! Actele costa timp si bani, dar se rezolva! Imi pare rau pt tine! Cum ar fi daca si la noi pedeapsa pt furt ar fi taiatul mainii care a furat?! Te-ar ajuta cu ceva???

Magda, tu nu vrei sa ne onorezi cu prezenta la intalnire? Hai, ia-o pe Rafa de manuta si veniti si voi!

Crix si Sanzi, mult spor la invatat! Mi se face pielea ca de gaina cand mi-aduc aminte.... Eu m-am saturat! (Si cand te gandesti ca vroiam sa ma inscriu la doctorat! Sa m-astepte mult si bine, ca nu-mi mai trebuie! Tot la "cratita" ajungem, orice-am face... Sa nu ma injurati pt vorba asta, nu uitati ca eu sunt deprimata....)

Geani, nu ne-ai zis cum stai cu somnul de noapte! Si pana la urma, la ce dr. te duci?

Cine mai are sfaturi pt slabit, sa mi le zica! Dar tineti cont ca eu inca... alaptez...

Mey, eu n-am mai fost la "intalneli" de-astea, dar n-ar trebui mai multa "organizare"?! Totusi, ce facem cu taticii? Si apropos, stie cineva sa-mi zica: cat de cald este in Tomis? Cum imbrac copilul? Si noi vom sta in picioare (dupa prichindei presupun)?! Hai ca am emotii!
Dati-mi amanunte, va rog!

pt toata lumea si sa ne vedem cu bine!

Vicki si Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:




Sanzi, te referi la viza pentru UK? Nu are cum sa ti-o "foloseasca" nimeni, e PERSONALA, ca si pasaportul de altfel. Stai linistita! Cei de la ambasada pot certifica ca tu ai viza, doar esti in baza lor de date.
Bafta! Nu te mai gandi ca esti fraiera...se poate intampla oricui.


Geani&pui de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:




Mav,, noaptea dorm asa si asa. Ma trezesc cam de vreo 5-6 ori pe noapte si a inceput sa fie cam greu cu mutatul de pe-o parte pe alta. Burtica nu e foarte mare, o duc usor deocamdata dupa mine.
Probabil ca nu am mentionat de doctor, dar l-am ales pe Dantes si cred ca e o alegere buna. Chiar maine am din nou programare la el. Sper sa aflu si sexul minunii din mine. Orice va fi, noi ne vom iubi puiul la fel, numai ca eu simt ca va fi fetita. Cine stie...


Oricum, am cam o saptamana de cand mi se cuibareste un gol in stomac de imi aminteste de vremurile cand dadeam examene si aveam emotii. Se apropie marele moment, mai sunt 3 luni...Pana acum, nu am avut momente din astea. Si la voi a fost la fel?


Geani&pui de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

M-am mai uitat inca o data pe listuta si ce am observat? Oana (Mygirls) a implinit 27 ani pe 9 ianuarie! Asa ca, desi cu intarziere:

OANA



Vicki (14.07.1978) si Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tatiana, stiu ca soacrele sunt o pacoste in coaste...mai ales cand esti singura cu copilul...si soacrea mea ma ma enerveaza cate odata de nu mai pot...da de ce sa ne facem sange rau???

Roxa, si azi ca sa fie totul complet, nici macar nu e 13, am iesit la o plimbare cu Radu si ni s-a rupt cheia noroc ca inainte sa o bagam in usa!!!! noroc ca am sunat la tata care are o dublura si a venit in 10 minute sa o aduca!!! hihi...asta o fi semn rau sau bun???
ca noi zilele astea ne decidem daca vrem intra-devar sa plecam sau sa ramanem in tara...adica ne arata sa plecam sau sa ramanem daca ar fi semn...

Gegea, daca cineva iese cu pasaportul meu din tara, poa sa faca imprumut cu el la banca in uk cu genul de viza pe care il am...si ma trezesc cu o gaura in buget de 50.000 de lire sterline!!! S-a mai intamplat ( nu mie doamne fereste!!!)...nu e prima data!!! Sper sa nu dau la cine stie cine idei negre.....

Mav si io eram ca o vacuta dupa ce am nasucut...si acum mai am sunculite. pe care le ascnd cu dibacie...dar dupa 30 de kg in plus io zic ca am dat bine jos vreo 27kg...inca ma mai lupt cu vreo 3, da nu imi prea bat capu' daca sotzu iubeste asa cum sunt!!!!!
Hai ca fugim la baita si sper sa nu se mai intample nimic de data asta....
pupaturi la toata lumea...maine joc la loto...poate am noroc!!!!!! si fac cinste la toate!!!! multam pt gandurile bune...m-am mai linistit un pic...

a...pe ce baza imi mai fac pasaporul acum?? ca io nu am buletin....

Sinzi si David
Vacanta noastra de iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

LA MULTI ANI, MYGIRLS!
SCUZE PT INTARZIERE, DAR NICIODATA NU E PREA TARZIU CAND POTI SA FACI O BUCURIE CUIVA!
Sanzi si noi am patit-o asta vara exact inainte de serbarea Andutei. Ne-am dus in p-ta Grivitei sa comandam coronita si Costin a lasat borseta in masina. Banii ii avea la el, dar in borseta erau cardurile, actele si telefonul.A fost pe faza si a blocat imediat telefonul(era cu abon) si restul actelor le-am recuperat intr-o saptamana de la....femeile de serviciu care faceau curat pe strada si ne-au sunat. Le-am dat 200 de mii si au fost super multumite!. Unul din carduri nu l-am recuperat, dar restul actelor tot-tot.Si la Costin era nasol, ca erau o groaza de legitimatii si permise.Dar sa stii ca primul pas a fost la politie. Mai asteapta pana sa le declari nule. Poate ai noroc sa apara.
Tatiana, cum hotarasc si fetele. Eu am propus ziua de sambata pt. orele 18:00-18:30 in mag. Tomis la etaj unde au amenajat special un loc pt copiii.nu stiu exact etajul, dar te descurci tu.
Costin pleaca la Bucuresti si cred ca vin singura cu taxiul sambata. Nu vreau sa ratez intalnirea acum.
Crixia, si eu sunt nostalgica dupa timpul care a trecut. Bibilica e puturoasa.Dupa ce ne-a alergat vreo trei zile acum nu merge decat chemata.A luat ceva busituri si s-a cam speriat. Sambata facem probe de mers cu ghetutele, ca pana acum doar desculta a mers.
pupici si mai vorbim maine!

Tania cu Anduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...poze DECEMBRIE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Fetelor, multumesc mult pentru urari! Sunteti niste scumpe! Chiar dc nu imi fac eu prea des prezenta pe aici, sa stiti ca va urmaresc discutiile. Si apropos de intalnirea de sambata...aveti loc de inca o burtica? As veni si eu sa va cunosc si...sa ma pregatesc ptr ce o sa ma astepte.
Aseara am fost la control, totul este ok dp cum a spus dr. Rusa si sotia lui. La eco fetita mea statea pe burtica (pozitia mea preferata) si ne saluta cu manutzele. M-am mai linistit un pic.
In ultima vreme am avut tot fel de cosmaruri si ganduri negre legate de sarcina si de bb. Dar cred ca toate gravidele trec prin faze
de-astea. Acum ma simt mai bine.

Va pup pe toate si...cred ca ne vedem sambata?

Mygirl si Alexandra (22 sapt+)

Mergi la inceput