Mamici de Constanta (24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Fetelor, in sfarsit avem si noi caldura!!! (ca vreo 3 zile n-am avut, nu stiu daca v-am zis, ca-s tare uituca!)

Sanzi, multumum pt incurajari! Pe tine te luam sigur la sala , sa te ocupi de moralul nostru!!!
Am vazut noile poze: superrr!

Crixia, bafta maine la examen !!!!

Tania, se pare ca tu esti "sefa" pe aici, la ce ora este apelul sambata?

Burtici, eu de abia astept sa va vad!!!



Vicki si Sebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

MAv, era mai bine daca spuneam ca am slabit 20kg in 2 zile??? hihi!!! As fi vrut io sa fie asa usor!!!
LA mine cea mai buna cura de slabire e FOAMEA, in fine cu ciocolata de rigoare la care nu pot renunta nici in coma fiind!!!
Am o veste buna...proaspata...o sa fiu nasica de fetita!!! Acum m-a sunat fina, in sf s-a vazut la echo ca tre sa ii iau hainute roz!!! Ce frumos, sunt asa emotionata ca m-a apucat asa un drag de fetite...sunt asa cochete si haioase...

Sinzi si David
David la 11 luni Noi - noute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:


Bianca- Iustiana (Tania)-11 luni
Andreea (Tania)- 9 ani

Tania, ce mamica fericita trebuie sa fii!!
Sa-ti traiasca cu sanatate si mult, mult noroc in viata fetitele frumusele, cuminti si destepte!!!
Sa aveti in familie parte de multa dragoste si ... intelepciune!
Si special, pt mamica*2 fericita, sa-ti aduca "puicutele" tale motzate numai bucurii!!!


Vicki si Sebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sanzi, felicitari pt finuta!!!!!!
Sa stea la mami in burtica atat cat este nevoie si ... nastere usoara!


Vicki si Sebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Mey, ce uituca mai sunt!!! Nu v-am zis ce-i cu mine la ora asta pe DC! Bebeloiul meu s-a trezit dis-de-dimineata (pe la 5,30!), a papat tzizti si a facut kk!!!! Avea o fetisoara asa de fericita dupa ce-am schimbat pampersucul! Doar i-am zis "gadi-gadi" si da-i hohote de ras colorat!!!! Ce sa va mai spun? Pentru clipe d-astea, VIATA CHIAR MERITA TRAITA!
Va urez sa aveti si voi o zi minunata, ca a mea sigur va fi!!!!!


Vicki si Sebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

mav, iubito, recunosc ca esti prima care le felicita pe fetele taniei, dar ai gresit...luna. ele sunt in februarie, 14.
wow, sanzi, ai terminat tu cu poeziile, au inceput educatoarele. le-au dat "ce te legeni codrule" sa invete.
sa-mi spui si mie comenzile, adica sunt alea: stand up, clap yr hands, etc?
fetili, eu vin in cta diseara, si la mama nu am calc. ramane SAMBATA 18-18.30 TOMIS, da?



gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Gen, m-a luat valul, recunosc!!!! Da', am scris: Bianca =11 luni, iar Andreea, 9 ani (fara o luna)... Na!!! e mai bine asa?! Tania nu se supara!!!! Eu tinusem minte data de 14 feb si daca tot am felicitat-o pe Bibi (pt cele 11 luni), mi-am zis ca nu se supara nici Andreutza pt o urare!!!

mav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza.
sanzi, pasaportul trebuie NEAPARAT sa ti-l dai la perdute, crede-ma. ti-am povestit ca am trecut si eu prin asta. daca esti cetatean roman iti fac bineinteles buletin dar iti trebuie neaparat certificatul de nastere. daca nu il mai ai iti trebuie o copie de la primarie. stiu ca e taaare scirbos dar trebuie sa le faci si pe astea.
dupa cum ziceam acum 2 zile nu stiu dac ajung, dar dar daca venim in jur de 6.30 si pitiku nu e rupt de oboseala si de nervi urcam si noi sa va vedem.
pupici si Crix bafta azi la examen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Si Crix, io nu stiu daca pot sa imi mai fac buletin, sunt cetatean roman cu domiciliu in strainatate...am dreptu sa fac buletin? ap asta e pe numele sotului...sa ma ia el in spatiu? sau cum? habar nu am! El e sefu aici...




Sanzi, io te-am intrebat daca ai certificat de NASTERE????????
Lasa treaba cu "cetatean..." Bolentinul care nu-l mai ai avea ceva deosebit ca aveai domiciliul in strainatate?

Eu am lucrat stare civila si colaboram foarte mult cu Evidenta polulatiei; Ce-i drept am cam uitat anumite chestii sau poate s-a mai schimbat cate ceva, dar principiile au ramas aceleasi.
So.... in actul casei daca e trecut doar sotul, trebuie sa completeze ceva la Politie, cum ca te vrea la el acasa.
Dar, in principal trebuie sa ai aceste certificate, ca de nu-l ai pe cel de nastere se complica treaba.

quote:
Originally posted by tatianaS
Vreau si eu sa merg la sala!!!!!!!!!!!

Aaaaa, era sa uit. Stie cineva cand se da indemnizatia de crestere a copilului la casa de pensii? Stiu ca pe 15 si 16 ale lunii dar luna asta cade sambata si duminica. Lucreasa CDP sambata? Crix, mama, parca tu lucrezi acolo. Stii ceva?
Va pupix pe toate.

Tatiana si Bianca nebunica

Sanatate ca-i mai buna decat toate.




Despre indemnizatie nu stiu ceva concret; nici de salariul meu nu prea stiu, nu nimeresc cand cred eu niciodata!

Sala?!?Wow, ce dor imi e! Tatiana, tu ai o sala in apropiere, destul de frumusica! Daca-s putea, as merge eu cu tine pana te obisnuiesti macar!
Eu am fost anul trecut, din februaie pana in iunie, mi-a prins foarte bine, in primul rand te relaxezi psihic(Mav, ti-ar preinde bine din aceatsa cauza, apoi, nu mai aveam pofta mare de mancare, ce sa mai ... slabisem 10 kg, iar pana acum am pus 5 la loc

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna dimineata, fetelor!
In primul rand felicitari celor care trebuie sa fie felicitate si numai bine tuturor. Nu prea am timp sa scriu acum asa ca nu mai specific si numele, sa nu va suparati pe mine., va rog.
Sper sa ne vedem la tomis, daca nu ne vedem mai vorbim luni.
Mav, tare matinali sunteti astazi, vezi ca totusi "VIATA E FRUMOASA"? Dupa ploaie vine si soare.
Numai bine tuturor si o zi cu multe zambete

Mami Magda si scumpa Rafaela

POZE_RAFAELA

Mergi la inceput