Sa-i mai dau o sansa????

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Codrinutza, dar cu prietena ta noua cum te intelegi?
Mai ai inclinatii SM?
Va luati la bataie pe rind? Care dintre voi este barbatul? O rogi si pe ia sa iti rada una asa din senin?
Si copiii unde sint cind se intimpla bataile astea? Chiar, citi ani au copiii tai? Au fost martori ai abuzului? I-ai dus si pe ei la psiholog? Ai vorbit deschis cu ei sau i-ai facut sa creada ca abuzul este ok in viata conjugala?

Waw... nu am pus atitea intrebari intr-un mesaj de cind ma stiu...

Asi fi fosrte bucuroasa sa stiu insa ca esti un troll si nu o femaie care sustine ca abuzul este ok... si mama... offf...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:


N-am mai postat de multa vreme, da' de tura asta chiar nu m-am putut abtzine. Am citit mesajele codrinutzei si m-am stricat de ras - auzi, elastic legat de scula. De ce nu si o punga pusa pe fatza, evidinke tot in timp ce doarme, eventual lipita bine cu banda adeziva, plus niste catuse, sa nu-i vine omului vreo idee sa si-o scoata. Punga
Doamnelor, oare numai mie mi se pare ca face misteaux de noi?

Karol, scz pentru interventia neinspirata. Sper ca esti bine.

PS - moaaama, ce idee super, sa se scoata subiectul asta de la naftalina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Va rog io nu mai dati idei d-astea ca pooate ne trezim cu vrun proces pe kap.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Ca'caa'uu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

quote:
Originally posted by bruxinha


N-am mai postat de multa vreme, da' de tura asta chiar nu m-am putut abtzine. Am citit mesajele codrinutzei si m-am stricat de ras - auzi, elastic legat de scula. De ce nu si o punga pusa pe fatza, evidinke tot in timp ce doarme, eventual lipita bine cu banda adeziva, plus niste catuse, sa nu-i vine omului vreo idee sa si-o scoata. Punga
Doamnelor, oare numai mie mi se pare ca face misteaux de noi?

Karol, scz pentru interventia neinspirata. Sper ca esti bine.

PS - moaaama, ce idee super, sa se scoata subiectul asta de la naftalina!



codrinutza + bruxinha = love

Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Uh! Viata bate filmul!

Karol, cum mai esti?

Claudia

o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEEEEA spune:

TE INTELEG,OARECUM,CE SIMTI........DAR VREAU SA-TI DAU UN SFAT PENTRU CA AM CUNOSCUT FEMEI AGRESATE SI MI-AM PUTUT FORMA O IDEE.PRIMA PALMA ESTE MAI GREU S-O PRIMESTI SI ESTE CLAR PENTRU TOATA LUMEA CA DUPA VA FI TOT MAI RAU!CRED CA NICI O FEMEIE N-AR TREBUI SA INDURE ASEMENEA UMILINTE.CREDE-MA CA SUNT SI BARBATI CARE NU AU ACESTE OBICEIURI SI N-AR MAI TREBUI SA STAI PE GANDURI.SUNTEM OAMENI,AVEM DOAR O VIATA PE CARE AR TREBUI SA O TRAIM BINE!UN COPIL NU SE DEZVOLTA ARMONIOS IN ASEMENEA MEDIU SI AR TREBUI SA PUI IN BALANTA SITUATIA SI SA TI CONT SI DE TRAUMELE LA CARE-TI SUPUI COPILUL.ASEMENEA UMILINTE VOR AVEA REPERCURSIUNI SI ASUPRA TA IAR MAI DEVREME SAU MAI TARZIU ITI VEI DA SEAMA CA TI-AI PIERDUT INCREDEREA IN TINE SI RESPECTUL DE SINE CARE CU GREU LE VEI REDOBANDI.ITI DORESC DOAR BINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aghent spune:

quote:
Originally posted by Codrinutza

quote:
Initial creeata de karol

buna,
Sotul meu are niste 'calitati' proaste:are impresia ca el are dreptate tot timpul, este plin de datorii si ma bate.Ultima bataie a fost pe 4.01.05 cand m-a umplut de sange si la toate astea a asistat si copilul meu.


Nu ne-ai spus inca nimic despre motivul bataii. Oare tu nu ai facut chiar nimic? Din senin s-a napustit asupra ta, sau i-ai dat tu un motiv, l-ai cicalit, l-ai cicalit, l-ai jignit, si apoi iar l-ai cicalit? Eu cred ca barbatzii nu bat fara motiv. Bineinteles ca asta nu trebuie sa se intample, e regretabil, dar uneori si noi le dam motive. Dar ar trebui sa recunoastem ca si noi avem uneori partea noastra de vina, ca sa fin sincere cu noi.
Al meu ma batea des (acum sunt divortata), dar uneori eu eram de vina, de parca o cautam cu lumanarea, ca sa nu mai spun ca imi si placea, ai ales cand se continua si cu altceva dupa aia.
Dominatia fizica combinata cu cea psihica abuziva, uneori poate fi interesanta.
Codrinutza

Cu inima deschisa...si sufletul praf, merg inainte, si mananc pilaf.


este ciudat, pana la infiorator...bataia e umilire de-a dreptul

aghent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

quote:
Originally posted by Codrinutza

quote:
Initial creeata de karol

buna,
Sotul meu are niste 'calitati' proaste:are impresia ca el are dreptate tot timpul, este plin de datorii si ma bate.Ultima bataie a fost pe 4.01.05 cand m-a umplut de sange si la toate astea a asistat si copilul meu.


Nu ne-ai spus inca nimic despre motivul bataii. Oare tu nu ai facut chiar nimic? Din senin s-a napustit asupra ta, sau i-ai dat tu un motiv, l-ai cicalit, l-ai cicalit, l-ai jignit, si apoi iar l-ai cicalit? Eu cred ca barbatzii nu bat fara motiv. Bineinteles ca asta nu trebuie sa se intample, e regretabil, dar uneori si noi le dam motive. Dar ar trebui sa recunoastem ca si noi avem uneori partea noastra de vina, ca sa fin sincere cu noi.
Al meu ma batea des (acum sunt divortata), dar uneori eu eram de vina, de parca o cautam cu lumanarea, ca sa nu mai spun ca imi si placea, ai ales cand se continua si cu altceva dupa aia.
Dominatia fizica combinata cu cea psihica abuziva, uneori poate fi interesanta.
Codrinutza

Cu inima deschisa...si sufletul praf, merg inainte, si mananc pilaf.



eu cred ca nu vad bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Buna fetelor! Buna Karol! Sper ca este totul OK cu tine si copilasul tau. Ma numesc Andreea si sunt un nou membru al acestei comunitati. Vad ca a trecut aproape un an de cand tu nu ai mai dat un semn de viata. Multe fete ar vrea sa stie ce mai faci .Da si tu un semn de viata. Despre ce s-a intamlat in viata ta, ce sa spun, nu merita sub nici o forma sa stai cu un barbat care ridica mana sa dea in tine. NU MERITA NICI COPILUL NICI TU NU MERITI ASTA!Viata e facuta sa fie traita cat mai frumos cu putinta. De ce sa suferi cand poti sa nu. Sper din tot sufletul ca acea fiinta careia nu-i poti spune "om" nu mai face parte din viata ta! Astept vesti de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

quote:
Originally posted by Alyssa

NU!!!



NU !!!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput