Sa-i mai dau o sansa????

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by Porumbita

quote:
Originally posted by Codrinutza

quote:
Initial creeata de karol

buna,
Sotul meu are niste 'calitati' proaste:are impresia ca el are dreptate tot timpul, este plin de datorii si ma bate.Ultima bataie a fost pe 4.01.05 cand m-a umplut de sange si la toate astea a asistat si copilul meu.


Nu ne-ai spus inca nimic despre motivul bataii. Oare tu nu ai facut chiar nimic? Din senin s-a napustit asupra ta, sau i-ai dat tu un motiv, l-ai cicalit, l-ai cicalit, l-ai jignit, si apoi iar l-ai cicalit? Eu cred ca barbatzii nu bat fara motiv. Bineinteles ca asta nu trebuie sa se intample, e regretabil, dar uneori si noi le dam motive. Dar ar trebui sa recunoastem ca si noi avem uneori partea noastra de vina, ca sa fin sincere cu noi.
Al meu ma batea des (acum sunt divortata), dar uneori eu eram de vina, de parca o cautam cu lumanarea, ca sa nu mai spun ca imi si placea, ai ales cand se continua si cu altceva dupa aia.
Dominatia fizica combinata cu cea psihica abuziva, uneori poate fi interesanta.
Codrinutza

Cu inima deschisa...si sufletul praf, merg inainte, si mananc pilaf.



eu cred ca nu vad bine....



ei... o fi bataia un mod de excitare pt unii... sado-maso... dar cand se face intentionat, adica ne batem doar cu scopul asta, de excitare, dar aici inteleg ca bataia e pe bune asa ca nu are nici o scuza.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Nu ne-ai spus inca nimic despre motivul bataii. Oare tu nu ai facut chiar nimic? Din senin s-a napustit asupra ta, sau i-ai dat tu un motiv, l-ai cicalit, l-ai cicalit, l-ai jignit, si apoi iar l-ai cicalit? Eu cred ca barbatzii nu bat fara motiv. Bineinteles ca asta nu trebuie sa se intample, e regretabil, dar uneori si noi le dam motive. Dar ar trebui sa recunoastem ca si noi avem uneori partea noastra de vina, ca sa fin sincere cu noi.
Al meu ma batea des (acum sunt divortata), dar uneori eu eram de vina, de parca o cautam cu lumanarea, ca sa nu mai spun ca imi si placea, ai ales cand se continua si cu altceva dupa aia.
Dominatia fizica combinata cu cea psihica abuziva, uneori poate fi interesanta.
Codrinutza

Cu inima deschisa...si sufletul praf, merg inainte, si mananc pilaf.


Doamne fereste...chiar mai exista astfel de femei??????

Karol...NUU nu se merita...gandestete mai intai la ingerasul de copil apoi la tine..el nu merita asa ceva!!!!!

mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marusia spune:

Nu exista scuze pentru bataie...categoric nu exista motive.Daca voi vreti sa cautati scuze,e treaba voastra.Pentru mine omul care uzeaza de violenta ca sa-si impuna ideile,autoritatea sau ce-o mai vrea el,e un om cu grave tulburari psihice.Si daca nu recunoaste ca are o problema grava de comportament si are nevoie de ajutor medical,nu se poate face nimic in privinta continuarii relatiei ,altfel decat este.Adica in palme si pumni.Un om care loveste ,nu are argumente sa-si sustina ideile sau asta a vazut in familie.O relatie de pe pozitii de egalitate nu este posibila cu un astfel de om.Cel ce a lovit,va mai lovi.

Mergi la inceput