inger copil fara aripi si fara speranta

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Dan,am aflat de la Anca(este o draguta si tin sa-i multumesc)de Manastirea Radu Voda. acolo merg multi oameni care se roaga pentru cei bolnavi.Am fost astazi si cu sotul meu,am vorbit cu un preot si mi-a lamurit multe intrebari care nu-si gaseau raspuns.Cred ca merita sa ajungeti si acolo daca nu ati fost.
Au avut loc adevarate minuni .Am plecat cu speranta in suflet.
Va pup si vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

La un moment dat, dupa ce scrisesem despre rezultatele RMN-ului finutului meu cineva a scris aici despre terapie comporamentala ABA daca am retinut corect, dar din pacate mesajul a fost sters, si as fi vrut sa dea mai multe detalii daca se poate.
Dan, Cosmina cum se mai simte?

pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana achim spune:

Adinutza, daca vrei sa afli mai multe despre terapia ABA (destinata in special copiilor cu autism, dar nu numai), intra pe site-ul autism.ro, si de acolo pe forumul lor. E un topic intreg destinat explicarii acestei terapii. Este intr-adevar extrem de folositoare, dar si foarte costisitoare!

succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzelu spune:

Draga Adelyna, draga Dan, acum cred ca momentul va fi cel mai potrivit pt a va apropia si mai mult de Domnul... caci de maine incepe Sfintele Post!!
Am gasit aici un site cu multe articole puse pe un alt forum de un preot roman. Multe dintre ele merita citite. Te ung pe suflet, zau asa...
http://groups.msn.com/SfantulVasileBuzau/_messageboard.msnw
Eu va imbratisez cu drag... si...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doralina spune:

Adinutza,
Eu am scris deapre aba,nu stiu ce s-a intamplat cu mesajele,au disparut.Sper sa nu se considere reclama,e vorba de a impartasi experiente care pot schimba destinul copiilor nostri.Daca vrei mai multe amanunte trimite-mi un pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Dane, ce mai face puiutzul, Cosmina??? Cum se mai simte? Dumnezeu sa va ajute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evrika spune:

Mergeti mai departe, numai Dumnezeu stie ce va fi, si el ne iubeste pe toti. Si noua ni sau intamplat multe lucruri bune dupa ce am fost la Manastirea Radu Voda.credinta si vine si puterea dea merge mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Dan,am vorbit la tel zilele trecute cu mama sau soacra ta.Vroiam sa stiu cum se mai simte Cosmina si am inteles ca este bine.
Multa sanatate si vineri se face maslu la Manastirea Radu Voda.
Salutari familiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Dragi prieteni, imi cer scuze dar nu am mai scris demult. Am trecut cu toti ai casei printr-o perioada mai dificila, dar ne-am dat seama ca tot Bunul Dumnezeu va avea grija de ingerasul nostru, noi o sa incercam sa facem ce este mai bine pentru ea, sa se simta cit mai bine si sa fie cit mai linistita si inconjurata de dragoste.
Nu a mai facut crize si speram sa nici nu mai faca, progrese nu prea sint dar nu ne pierdem speranta si ne rugam in continuare sa fie cit mai bine posibil.Va multumim tuturor care sinteti aproape de
Ileana-Cosmina (asta este numele ei intreg, de botez) si ne rugam lui Dumnezeu sa va dea sanatate si cit mai putine suparari.
Cu mult drag familia Dragulin !!
VA MULTUMIM !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

sunt si eu alaturi de voi si ma rog la Dumnezeu sa aibe grija de frumoasa Ileana Cosmina sa faca o minune si pentru acest suflet mic si nevinovat.

Doamne ajuta.

Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA

Mergi la inceput