Copii nascuti in 2000 (02)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melus spune:

Hello!!!!
Am si eu un baietel care in Octombrie 2004 a implinit 4 anisori. Se numeste Tomi, merge la gradi, invata, se joaca....ma omoara cate odata.... Nu ma lasa sa-l tund. Arata ca si o fetita. Nu ma lasa sa-l tund din incapatanare, ca nu vrea el. A mai patit cineva asa cu copilul? Daca da, spuneti si mie cum ati rezolvat problema.
Multumesc fetelor anticipat. Poate cineva ma salveaza...

www.hemel.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Tunsul a fost si la noi o problema, de cind ma stiu; copilul nu suporta nici uscatorul de par; am crezut ca zgomotul este problema, dar el adora sa...aspire, deci zgomotul aspiratorului nu-l deranjeaza deloc;
acum facem demonstratii, il tund pe tatal lui prima data, apoi povestim despre tuns, ii dau in mina aparatul, si ulterior eu il tin strins in brate, sotu-meu il tunde...partea de pe frunte merge, dar la ceafa iar incepe scandalul...;
cu trecerea timpului s-a potolit (inainte ma temeam c-o sa sune vecinii la 911 cind il aud urlind in halul ala);
eu n-am incercat inca, dar poate ar fi mai usor la o frizerie pentru copii, cu caluti, leagane, muzica, jucarii,etc, cum imi amintesc eu din copilarie; nici nu m-am uitat pe aici daca sunt...


Ana

http://community.webshots.com/user/pozemontreal
"Noi suntem trecatori ca iarba cāmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramān sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamānt."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Am sarbatorit de Sf Ion a fost destul de dragut, dar cam obositor.... petrecerea pentru noi s-a lungit pana pe la 1 noaptea.
Oana s-a simtit tare bine ne pregatim acum de petrecerea de 5 ani!

5 ani -14 februarie 2005


Ah am uitat am pus poze noi:
http://community.webshots.com/user/cristinat7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

La multi ani si pentru :


27.01.2000- Laura Ioana- Elena
07.10.2000- Ionut - carmenp
10.10.2000- Ioana Cristina- Adivio

imi cer scuze daca am sarit pe cineva

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

La multi ani si pentru :


27.01.2000- Laura Ioana- Elena
07.10.2000- Ionut - carmenp
10.10.2000- Ioana Cristina- Adivio

imi cer scuze daca am sarit pe cineva

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

quote:
Originally posted by melus

Hello!!!!
Am si eu un baietel care in Octombrie 2004 a implinit 4 anisori. Se numeste Tomi, merge la gradi, invata, se joaca....ma omoara cate odata.... Nu ma lasa sa-l tund. Arata ca si o fetita. Nu ma lasa sa-l tund din incapatanare, ca nu vrea el. A mai patit cineva asa cu copilul? Daca da, spuneti si mie cum ati rezolvat problema.
Multumesc fetelor anticipat. Poate cineva ma salveaza...

www.hemel.rdsor.ro



Bine ati venit, melus si Tomi ! Sunteti pe lista dar asteptam si data nasterii lui Tomi !

Pe curand !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39125" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35261" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa121 spune:

si noi si noi ca avem cu ce Marcel Alexandru 25.07.2000 la numai 10luni si jumatate fata de surioara lui care pana nu de mult era "fratioara"lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

La multi ani de SF. ANTON pentru Antonia fetita Oanei, geamana de nume a fetitei mele Antonia Isabel,si tuturor copiilor si parintilor care-si serbeaza azi onomastica!
Sa fim sanatosi cu totii si sa ne bucuram impreuna de tot ce e frumos !

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

LA MULTI ANI!!!

sa va creasca fetele mari si sanatoase!

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

mamici si pitici!!!
cred ca am mai vizitat eu subiectul, cu ceva cam mult timp in urma... din pacate intru mai rar, si cum mai am un bb de 1,5 ani, din pacate ma dovedesc (sper ca doar dpdv 'virtual') o mamica impartiala, adica discut mai mult de problemele piciului...
in fine: e vorba despre Bogdan - Paul, nascut pe 4 iulie 2000, si mami anamaria, of - course!!!
ca sa trec in revista unele probleme care vad ca le-ati discutat...
greutate: 16,5 - 17 kg, inaltime: 103 cm
tuns: cand l-am dus la frizer sa-l tund (1 an) a urlat atat de tare ca numai la marile mele insistente isterizate d-na respectiva a finalizat "operatiunea"... chinul a continuat, pe perioada iernii nu l-am mai tuns deloc, in schimb sa te tii urlete pana reuseam sa-l clatesc pe par... in fine, la 2 ani am cumparat masina de tuns, ca m-am gandit ca noi, parintii ori 1: vom avea putere de convingere pana la urma, sa afle baiatu' ca tunsul nu doare; ori 2: il tundem oricum, ca pana vine politia (chemata de vecini saritori) reusim sa-l terminam! totul a durat pana pe la vreo 4 ani, cand a inceput sa stea cuminte, mai bazaie foarte putyin la ceafa. luna trecuta, vazand progresele, m-am hotarat sa-l tund mai frumos, bros... ca e baiat mare! zis si facut, doar ca dupa ce a stat cuminte primele 5-10 minute, a inceput sa fataie din cap... rezultatul nu-l pot descrie, dar cu siguranta vi-l puteti imagina!!!
role nu avem, mie mi se par periculoase, deocamdata raman la bicicleta. si da, tocmai a invatat ieri sa se dea singur cu sania... si sa puna frana! direct cu nasul in zapada, la inceput....mergem la gradinita de la 3 ani - cu program prelungit, grupa mijlocie. a invatat multe acolo, si nu in ultimul rand prostioare.
il iubeste pe fratiorul lui si il inghionteste/ bate/ fura jucariile/ invata la prostii ca orice frate mai mare care se respecta...
cam atat, incerc sa va vizitez mai des

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003
poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion

Mergi la inceput