Copii nascuti in 2000 (02)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa121 spune:

in curand o sa ajungi ca mine,vor sa faca numai baie toata ziua, ma chinui ca ei sa ii scot din baie si cu chiu ca vai reusesc,in vană sunt jucarii cat intr-un magazin,bidoane,spuma si altele.
nu vorbesc de cata apa e pe jos,noroc ca avem gresie pe jos ca altfel am cadea cu tavan cu tot peste vecinii de jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:


Multumim mult pentru urari, ne cerem scuze dar abia acum am vazut mesajul!

quote:
Originally posted by CristinaT

La multi ani si pentru :


27.01.2000- Laura Ioana- Elena
07.10.2000- Ionut - carmenp
10.10.2000- Ioana Cristina- Adivio

imi cer scuze daca am sarit pe cineva

5 ani -14 februarie 2005






Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gulshan spune:

buna,

ma inscriu si eu:pe 27ianuarie e ziua fiului meu syed--ali care va implini 5ani si are manuta in ghips(am fost prea nazdravani-am facut trambulina din pat si am nimerit pe langa...las' ca trece(sper sa nu inceapa iar).

si ziua fiicei mele este curand ,pe 3februarie si implineste 2anisori,si-i scumpa taaaaaaareeeeeee!

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Originally posted by tonic

La multi ani de SF. ANTON pentru Antonia fetita Oanei, geamana de nume a fetitei mele Antonia Isabel,si tuturor copiilor si parintilor care-si serbeaza azi onomastica!
Sa fim sanatosi cu totii si sa ne bucuram impreuna de tot ce e frumos !

catalina


Multumesc Catalina pentru urari.La multi ani! si pentru fetita ta. Ce mai face Antonia ta? Imi cer scuze ca raspund asa tirziu, eu nu prea am avut timp sa intru saptamina trecuta pe site si nu am vazut mesajul la timp.
Antonia mea a inceput cursul de patinaj (duminica dimineata),azi a fost a 2-a lectie. Sintem la al doilea an si ii place f.mult. In rest, stam ascunsi in casa, aici a fost un frig polar (-20 pina la -30), de peste o saptamina si nu am putut scoate nici nasul afara. Noroc cu patinoarul acoperit, care este aproape, ca putem face ceva miscare. Altfel ne jucam in casa in fel si chip, plus desenele animate (sintem in epoca lui Asterix).
Pupici la mamici si copii,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

La multi ani!!!!
si tot ce va doriti sa se implineasca

Laura Ioana- Elena
Syed Ali- gulshan

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Fetelor, nu stiu daca este sau nu o problema dar e jale cu Ionut! Are in cap numai figuri: toata ziulica se duce-n baie si in lipsa de gel isi uda parul si si-l aranjeaza, are deja trei gagici (pina acum vreo saptamina cind a descoperit-o pe Miruna la grupa mare, cea mai mica avea 24 de ani). Imi spunea ca a prins-o pe Miruna la gradinita si a pupat-o pe ... fund!! Nu va mai zic ca aproape tot timpul e atent la tzitze, desi noi in casa avem un comportament total civilizat din punctul asta de vedere (tot din cauza lui). O fi sau nu normal ca parca prea a luat-o din timp cu astea?!

Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

de undeva ii vin lui ideile acestea:televizor sau discutii de la gradinita, discutii cu copii mai mari sau adulti "bine-intentionati" care vor sa-ti emancipeze copilul! Intra pe fir si vezi unde este sursa de infectie. Si fetita mea a venit de la gradinita cu tot felul de idei de la copiii mai mari care se uita la seriale gen "la Bloc" si telenovele unde abunda scenele si dicutiile de acest gen pe care ei sunt prea mici sa le inteleaga in totalitate si le interpreteaza cum pot. Daca este numai o joaca s-ar putea sa-i treaca daca ii explici cum stau lucrurile cu relatiile dintre fete si baieti, ce trebuie sa aprecieze si ce este normal la virsta lui. Chiar daca avem impresia ca nu inteleg este mai bine sa-i fixezi niste principii corecte. Daca nu este un comportament cu care sa se intilneasca in familie sau in relatiile cu persoane pe care le apreciaza nu ar trebui sa tina prea mult. A mea era hotarita sa se casatoreasca cu un coleg de la gradi, dar cind i-am spus ca trebuie sa plece de acasa si sa stea cu sotul ei i-a cam trecut entuziasmul. Acum sunt doar prieteni si colegi si a inteles ca pentru fiecare virsta relatiile sunt diferite, dar nu mai putin frumoase.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

quote:
Originally posted by tonic

A mea era hotarita sa se casatoreasca cu un coleg de la gradi, dar cind i-am spus ca trebuie sa plece de acasa si sa stea cu sotul ei i-a cam trecut entuziasmul. ...
catalina




Am ras cu lacrimi. Eu incerc sa respect indicatziile pentru TV (bulinile cu varsta), am invatzat-o si pe Alexandra, ca atunci cand vede alta bulina, sa nu mai stea cu gura cascata. Uneori, mai scapa cate un cuvant doua necenzurate..dar incercam si noi ce putem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Ne pregatim de petrecere.... azi voi incepe sa fac cate ceva de mancare, maine la coafor, iar samabata avem petrecerile!!!!

De dimineata cu copii, seara cu rudele!!

Sunt tare fericita!

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Spor la treaba si va doresc sa aveti parte de pregatiri usoare si placute si o petrecere cat mai frumoasa .
La multi ani Ioana Diana!
si bineintzeles ca vrem si poze!!!!!!
Cu drag

Mergi la inceput